ZEISS Batis 18mm f/2,8 (Sony E)

 

Super širokoúhlý objektiv 18mm pro full frame bezzrcadlovky Sony s bajonetem E. Nabízí jedinečný výkon napříč celým obrazovým polem snímku. Je ideální pro dosažení nezvyklých úhlů v krajinné a astrofotografii, umožňuje pořizovat vysoce kvalitní architektonické snímky s působivými záběry interiérů - i v malých prostorech.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
33 790 Kč s DPH
27 926 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

ZEISS Batis 2.8/18 rozšiřuje řadu Batis o super širokoúhlý objektiv. Nový objektiv pro plnoformátové bezzrcadlovky Sony s E-bajonetem, který poskytuje diagonální úhel záběru 99 stupňů je v současné době nejširší full-frame objektiv s autofokusem a pevnou ohniskovou vzdáleností. Nový ZEISS Batis 2.8/18 s inovativním OLED displejem, který ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti, dělá dojem hlavně díky vysoké kvalitě obrazu napříč celým obrazem. Objektiv má jedenáct členů v deseti skupinách a je založen na konstrukci ZEISS Distagon. Čtyři členy jsou asférické po obou stranách a sedm je vyrobeno ze speciálního typu skla. Systém plovoucích členů umožňuje dosažení konstantně vysokého obrazového výkonu, nezávisle na zaostřené vzdálenosti - od minimální ostřící vzdálenosti až po nekonečno. OLED displej ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti v závislosti na velikosti snímače, na kterém je objektiv aktuálně nasazen a je dobře čitelý i v horších světelných podmínkách. Rychlý a tichý autofokus s lineárními motory udržuje objekt neustále zaostřen. Pro manuální ostření je objektiv vybaven pogumovaným zaostřovacím prstencem, což znamená, že fotograf má naprostou tvůrčí svobodu, co se týče kompozice záběru.  Jedinečný objektiv pro zachycení krajiny, architektury, astrofotografii a působivé interiérové záběry v malých prostorách.
Objektivy ZEISS Batis jsou opatřeny zatěsněním, které chrání přístroj před prachem a vysokou vzdušnou vlhkostí, lze je tedy použít i v náročných klimatických podmínkách. Od roku 2013 používá ZEISS pro nové objektivy příslušející k jedné sérii pojmenování jednotným jménem, což vyjadřuje jejich společnou identitu. Tyto jména byla odvozena z latinských názvů pro ptactvo. Jméno Batis je odvozeno od malého ptáčka, který se vyskytuje v afrických lesích a křovinách. Pro tyto ptáky je typická velká rychlost, skvělé reflexy a velice kontrastní opeření. Metaforicky řečeno totéž platí i o objektivech ZEISS Batis, jejichž rychlý autofokus umožňuje fotografům zachytit senzační záběry bohaté na kontrasty.

Ohnisková vzdálenost: 18mm
Rozsah clony: f/2.8 – f/22
Zaostřovací rozsah: 0,25 m (9.8 ”) – nekonečno
Elementy / Skupiny: 11 / 10
Úhel záběru (diag. / horiz. / vert.): 99° / 90° / 67°
Průměr filtru: 77mm
Průměr obrazového pole: 43,3 mm
Rozměry: 95mm
Průměr zaostřovacího kroužku: 78mm
Hmotnost 330g
Bajonet: Sony E

Bajonet: Sony E
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 18
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Délka (mm): 80
Hmotnost (g): 330

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!