ZEISS Batis 135mm f/2,8 (Sony E)

 

Nový špičkový objektiv pro full-frame bezzrcadlovky Sony. Je vybaven rychlým a precizním autofocusem, optickou stabilizací a OLED displejem. Kovový plášť a zatěsnění proti vodě a prachu umožní fotografování ve špatných klimatických podmínkách. Uplatnění nalezne zejména v portrétní, reportážní a svatební fotografii.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
38 290 Kč s DPH
31 645 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Fanoušci full-frame bezzrcadlového systém Sony, nyní mají důvod k radosti: ZEISS přidal další tele ohnisko do řady Batis. ZEISS Batis 2,8/135 je první objektiv tohoto ohniska s bajonetem E. Tak jako všechny objektivy řady Batis, je i tento vybaven rychlým a precizním autofokusem. Dále disponuje optickou stabilizací redukující třes a vibrace, které při tomto ohnisku snadno vznikají. ZEISS Batis 2,8/135 nalezne své uplatnění zejména v portrétní, reportážní a svatební fotografii. Objektiv je i přes delší ohnisko relativně malý a koresponfuje tak s malými rozměry bezzrcadlovek Sony, nabízí nejzajímavější poměr velikosti, hmotnosti  a světelnosti. Stejně jako ostatní objektivy řady Batis, i tento nejnovější přírůstek disponuje OLED displejem, který zobrazuje přesnou zaostřenou vzdálenost a hloubku ostrosti. Kovový plášť dodává objektivu jeho robustní a odolný charakter. Zatěsnění proti vodě a prachu umožňuje fotografování ve špatných klimatických podmínkách.
Obrazová kvalita splní veškerá očekávání. Díky výrobnímu experimentování s různými druhy speciálních skel je ZEISS Batis 2,8/135 zbaven veškeré chromatické aberace a objektiv je prakticky bez jakýchkoliv viditelných vad optiky. Objektiv má 14 čoček v 11 skupinách.

Objektivy ZEISS Batis jsou opatřeny zatěsněním, které chrání přístroj před prachem a vysokou vzdušnou vlhkostí, lze je tedy použít i v náročných klimatických podmínkách. Od roku 2013 používá ZEISS pro nové objektivy příslušející k jedné sérii pojmenování jednotným jménem, což vyjadřuje jejich společnou identitu. Tyto jména byla odvozena z latinských názvů pro ptactvo. Jméno Batis je odvozeno od malého ptáčka, který se vyskytuje v afrických lesích a křovinách. Pro tyto ptáky je typická velká rychlost, skvělé reflexy a velice kontrastní opeření. Metaforicky řečeno totéž platí i o objektivech ZEISS Batis, jejichž rychlý autofokus umožňuje fotografům zachytit senzační záběry bohaté na kontrasty.

Ohnisková vzdálenost: 135mm
Rozsah clony: f/2.8 – f/22
Zaostřovací rozsah: 0,87 m – nekonečno
Volná pracovní vzdálenost: 0,74 m – nekonečno
Elementy / Skupiny: 14 / 11
Úhel záběru (diag. / horiz. / vert.): 18° / 15° / 10°
Průměr filtru: 67mm
Průměr obrazového pole: 43,3 mm
Sečná vzdálenost: 18mm
Max. průměr vč. clony: 98mm
Průměr zaostřovacího prstence: 81mm
Délka (bez krytek): 120mm
Délka (s krytkami): 133mm
Hmotnost 614g
Bajonet: Sony E

Bajonet: Sony E
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 135
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: ANO
Průměr filtru (mm): 67
Sluneční clona (v balení): ANO
Délka (mm): 120
Hmotnost (g): 614

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!