WU-1b bezdrátový adaptér

 

Bezdrátový adaptér, díky kterému lze propojit kompatibilní fotoaparát Nikon s dalšími zařízeními prostřednictvím Wi-Fi sítě

Dostupnost: do 2 týdnů
Doprava již od 149 Kč
1 590 Kč s DPH
1 314 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikon WU-1B adaptér pro bezdrátový přenos.

- Nikon WU-1b je bezdrátový adaptér, díky kterému lze propojit kompatibilní fotoaparát Nikon s dalšími zařízeními prostřednictvím Wi-Fi sítě.
- Díky tomu lze okamžitě posílat fotografie nebo videa do různých "chytrých" zařízení, jako jsou mobilní telefony a tablety (platformy Android, iOS).
- Nikon WU-1b umožňuje navíc prostřednictvím smartphonu nebo tabletu ovládat spoušť fotoaparátu na dálku.
- Nikon WU-1b je napájen přímo z fotoaparátu a není napájen žádnými dalšími bateriemi.
- Ovládání fotoaparátu z jiných zařízení je možné díky softwaru Wireless Mobile Adapter Utility, který je ke stažení zdarma.
- Firmware adaptéru lze jednoduše aktualizovat přímo ze smartphonu či tabletu.

Kompatibilita s fotoaparáty:
Nikon D600
Nikon D610
Nikon 1 S1
Nikon 1 J3
Nikon 1 V2
Nikon 1 AW1


***

Propojení přes Wi-Fi — nyní můžete mít ve svém chytrém telefonu skutečně skvělé velké snímky.

Pomocí bezdrátového adaptéru WU-1b můžete automaticky odesílat skvělé velké snímky do chytrého telefonu nebo tabletu a rovněž můžete použít chytrý telefon jako dálkovou spoušť kompatibilního fotoaparátu.
Díky jednoduše použitelné aplikaci můžete také pořízené snímky ihned sdílet.

- Snadný přenos: Fotografie lze z kompatibilního fotoaparátu ihned stáhnout do kompatibilního chytrého telefonu jak ihned v okamžiku pořízení, tak později z SD karty. Poznámka: Fotografie se nejprve uloží na SD kartu a pak se stáhnou do připojeného telefonu.
- Snadné sdílení: Jednotlivé obrázky nebo jejich skupiny lze sdílet pomocí aplikací v chytrém telefonu e-mailem, multimediálními zprávami nebo odesláním na blog nebo do sociálních sítí — jako každý jiný obrázek ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Poznámka: Aplikace Wireless Mobile Adapter utility neumožňuje prohlížení videí, avšak videa lze přehrávat tak, že ťuknete na ikonu videa na obrazovce a vyberete vhodnou aplikaci ze seznamu přehrávačů videa.
- Bezdrátový adaptér WU-1b využívá standard Wi-Fi 11b/g/n.
- Fotografování přes Wi-Fi: Spoušť fotoaparátu lze ovládat na dálku pomocí kompatibilního chytrého telefonu - pomocí náhledové funkce fotoaparátu Live View lze na chytrém telefonu zvolit požadovanou kompozici scény. Poznámka: Chytrý telefon lze využít jako dálkovou spoušť fotoaparátu, maximální dosah může být až 15 m; chytrým telefonem nelze vzdáleně měnit nastavení fotoaparátu.

***

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1b je adaptér USB, který umožňuje navázat bezdrátové spojení mezi určenými digitálními fotoaparáty Nikon a chytrými mobilními zařízeními* s operačním systémem Android™ nebo iOS. Adaptér lze použít k přenosu snímků a videosekvencí přímo do telefonu Smartphone nebo tabletu, resp. k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí chytrého zařízení**.

Bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, vám adaptér umožní přenášet snímky bez jakýchkoli problémů: nemusíte jej připojovat k externímu přípojnému bodu Wi-Fi (hot spot) a je napájen z fotoaparátu. Ať již chcete odesílat snímky a videosekvence na chytré zařízení pro možnost jejich sdílení, nebo je přenášet z důvodu uvolnění místa na paměťové kartě ve fotoaparátu, můžete tak činit zcela jednoduše.

Adaptér rovněž umožňuje dálkové ovládání fotoaparátů**. Jde o praktické příslušenství například v případech, kdy chcete pořídit autoportrét nebo před fotografováním zkontrolovat obraz na rozměrnějším monitoru tabletu.

- Kompaktní bezdrátový mobilní adaptér vybavený připojením Wi-Fi. Umožňuje přímé propojení fotoaparátu Nikon a telefonu Smartphone nebo tabletu*.
- Napájení prostřednictvím fotoaparátu: nevyžaduje baterie.
- Snadný přenos snímků: vysoce kvalitní snímky a videosekvence lze odesílat přímo z fotoaparátu na chytrá zařízení pro možnost jejich sdílení prostřednictvím sociálních sítí, pro přenos na webové servery pro sdílení a archivaci nebo pro odeslání e-mailem.
- Dálkové ovládání fotoaparátu**: adaptér WU-1b umožňuje ovládat fotoaparát prostřednictvím chytrých zařízení. Ideální příslušenství pro autoportréty a skupinové snímky.
- Kontrola snímků i tvorba kompozice na chytrém zařízení: při dálkovém ovládání fotoaparátu lze použít telefon Smartphone nebo tablet ke kontrole snímků, resp. využít výhod většího monitoru tabletu pro získání kvalitnějších kompozic.
- Snadné zálohování: uvolnění místa na paměťové kartě ve fotoaparátu uložením snímků a videosekvencí do chytrého zařízení.
- Kompatibilita: adaptér WU-1b v současnosti podporuje operační systémy iOS 6 a Android 2.3 (nebo novější) pro telefony Smartphone, resp. operační systém Android 3.0 nebo novější pro tablety.
- Software: k dispozici zdarma ke stažení je software Wireless Mobile Adapter Utility pro chytrá zařízení.
- Snadné aktualizace firmwaru: firmware lze snadno aktualizovat pomocí chytrého zařízení.

* Kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS a Android. Tato funkce vyžaduje použití speciální aplikace, která je k dispozici zdarma ke stažení na webových serverech Google Play™ a iTunes Store®.
Android, Google, Google Play, YouTube a další názvy jsou ochranné známky společnosti Google Inc.

** Připojení volitelného bezdrátového mobilního adaptéru WU-1b k fotoaparátu umožňuje využít chytrá zařízení vybavená bezdrátovým připojením LAN* k dálkovému ovládání fotoaparátu. K dispozici je spuštění závěrky, volba zaostřovacího pole a fotografování v režimu Time.

Specifikace a kompatibilita:
OS: Smartphony - Android 2.3 nebo novější. Tablety - Android 3.0 nebo novější. iPhone a iPad - iOS 6 nebo novější.
WiFi: 11b/g/n (přibližný maximální dosah 10 - 15 m).
Bezdrátový adaptér je kompatibilní s fotoaparáty Nikon D600, 1 S1, 1 J3, 1 V2.
Před použitím bezdrátového adaptéru WU-1b připojenému k fotoaparátu musí být na chytré zařízení nainstalována aplikace Wireless Mobile Adapter Utility.
Aplikaci ve verzi pro smartphony s OS Android (2.3 nebo novější) a tablety (3.0 nebo novější) lze stáhnout bezplatně z Obchodu Google (Google Play).
Aplikaci ve verzi pro platformu iOS (6 nebo novější) lze stáhnout bezplatně z online obchodu iTunes.


Poznámka: Pro připojení k modelům Nikon 1 J3, S1 a V2 je nutno sejmout krytku WU-R1 (gumová část adaptéru WU-1b).  


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!