Tokina 11-16mm f/2,8 PLUS atx-i CF Nikon

 

Nová přepracovaná verze oblíbeného širokoúhlého objektivu 11-16mm pro zrcadlovky s APS-C snímačem. Vysoká světelnost, kvalitní optická konstrukce a optimalizace pro fotografování i video dělají z tohoto objektivu výkonný univerzální nástroj i pro náročnější fotografy.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
13 590 Kč s DPH
11 231 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Tokina atx-i 11-16mm f/2,8 CF

Nová přepracovaná verze populárního bjektivu 11-16mm. Díky mimořádně široké ohniskové vzdálenosti 11-16 mm, konstantní maximální cloně f/2,8 je tentno objektiv nezbytným nástrojem pro následující žánry fotografie: krajina, skupinové fotografie a environmentální portréty, architektura (zejména interiéry) automobilová fotografie, pouliční fotografie a fotografování noční oblohy.

O sérii atx-i
Po opuštění čestné zkratky AT-X bylo nově přidáno písmeno „i“. Znamená „interaktivní“, což znamená vzájemnou komunikaci mezi fotografem a objektivem. Věříme, že tato série poskytne pevné spojení mezi fotografem a objektivem, aby bylo možné zachytit obrázek, který fotograf vidí kolem sebe.

Vnější vzhled, specifikace a výkon populárních a velmi uznávaných objektivů Tokina AT-X PRO se s ohledem na současné fotoaparáty aktualizovaly a přepracovaly a uvádějí se na trh pod značkou atx-i.

Základní informace
Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF je navržen jako ultraširokoúhlý objektiv se zoomem pro kamery DLSR s APS-C/DX snímačem. Je to jediný objektiv se světelným širokoúhlým zoomem f/2,8 pro fotoaparáty DSLR velikosti APS-C/DX na současném trhu (podle interního průzkumu září 2019).

Užitečná ohnisková vzdálenost 11-16 mm je zvolena tak, aby byl tento objektiv umístěna jako navazující po běžných objektivech se zoomem nebo jako počáteční širokoúhlý objektiv se zoomem.

Konstantní maximální clona f/2,8 v celém rozsahu zoomu je realizována tak, aby bylo dosaženo skvělých výsledků v prostředí se slabým světlem, s možností práce s hloubkou ostrosti a snadného fotografování z ruky při zachování přiměřené velikosti a hmotnosti objektivu.

Optický výkon
Pro konstrukci objektivu byly použity dva asférické skleněné prvky a dva super nízko disperzní skleněné prvky, pro minimalizaci zkreslení, zvládnutí sférická aberace a astigmatismu při dosažení vynikajícího rozlišení do samotných rohů objektivu za co nejlepšího kontrastu v celém obrazu. Bylo vynaloženo velké úsilí na kontrolu dopadu světla ve všech ohniskových délkách. Antireflexní vícevrstvý povlak zlepšuje propustnost světla a minimalizuje odrazy, zatímco vodoodpudivý povlak usnadňuje stírání a čištění povrchu předního skleněného prvku.

Kvalita konstrukce a design vnějšího vzhledu
V souladu s tradicemi použila Tokina do objektivu spoustu kovových částí, aby byla zajištěna kvalita a dlouhodobé využití v různých podmínkách fotografování. Sofistikovaný vnější design je speciálně vyvinut tak, aby odpovídal designu současných fotoaparátů DSLR.

Precizní pozornost byla věnována rotačnímu kroužku zoomu a zaostřovacího kroužku, s optimalizovaným krokem s dostatečným zatlumením.

Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF s bajonetem na Nikon F obsahuje interní tichý zaostřovací motor v kombinaci s přesným senzorem GMR, který umožňuje ostření objektivu AF na tělech Nikon, která nemají pohon ostření a motor.

Vysoce ceněný mechanismus spojky s jedním dotykem umožňuje snadné přepínání mezi automatickým ostřením a manuálním ostřením.

Celková délka tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF se při zaostřování a přibližování nezmění díky internímu typu konstrukce ostření.

Důležité funkce:

Extrémně široká ohnisková vzdálenost 11-16 mm
Ideální pro fotografování krajin, interiérů, nočních krajin a skupinových snímků.

Konstantní maximální clona f/2,8
Skvělý výkon při fotografování za nízké hladiny osvětlení, výjimečná hloubka pole ostrosti a snadné ruční ovládání.

Vynikající optický výkon
Ostrost od okraje k okraji, snížené odlesků a duchů, vynikající kontrast.

Vodoodpudivý povlak
Snadno otřete a udržíte přední optický člen čistý.

Jednoduše ovladatelný mechanismus vypínání ostření
Snadné přepínání AF/MF bez přerušení procesu fotografování.

Objektiv je navržen s ohledem na videografy a tvůrce filmů, kteří profesionálně fotografují i natáčí videa a nabízí následující výhody:

- Široký filmový úhel - i na malých místech budete cítit sebevědomě.
- Minimalizoaný pohyb obrazu při zaostření - rámování objektu nevykazuje žádné změny při úpravě zaostření.
- Přirozené záběry - obraz není při švenkování zkreslený kvůli téměř nulovému zkreslení.
- Konstantní clona pro použití zoomu během natáčení.

- Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF je perfektní pro použití s Gimbalem.
- Ideální širokoúhlé filmové standardy.
- Nízká hmotnost.
- Schopnost zoomu umožňující uživateli fotografovat v různých úhlech pomocí stejného objektivu.
- Protože celková délka se díky internímu typu zaostření nemění, není třeba provádět pokaždé kalibraci gimbalu, když se změní úhel pohledu.
- Skvělé schopnosti vykreslování barev a rozlišení.
- Dostupná cena a vysoká kvalita ve srovnání se skutečně drahými filmovými objektivy.

Bajonet: Nikon F
Určeno pro formát snímače: APS-C (DX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 11 - 16
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Sluneční clona (typ): BH-77A / BH-77B
Délka (mm): 84
Hmotnost (g): 555

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!