Tokina 100mm f/2,8 atx-i FF Macro Canon

Nová verze oblíbeného macro objektivu s ohniskem 100mm, určená pro digitální zrcadlovky s full frame snímačem. Tento lehký a kompaktní objektiv nabídne ostrý obraz s vysokým rozlišením a krásný měkký bokeh. Je to ideální nástroj pro focení macro snímků, portréty, krajiny i street art.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
12 190 Kč s DPH
10 074 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Tokina atx-i 100mm f/2,8 FF Macro

Nová přepracovaná verze kompaktního středního tele macro objektivu pro digitální zrcadlovky s full frame snímačem. Tento lehký, kompaktní objektiv s vysokým rozlišením, rychlou clonou, nízkým zkreslením a krásným měkkým bokehem je mimořádně atraktivním nástrojem pro makro, portréty, krajiny i street art.

O sérii atx-i
Po opuštění čestné zkratky AT-X bylo nově přidáno písmeno „i“. Znamená „interaktivní“, což znamená vzájemnou komunikaci mezi fotografem a objektivem. Věříme, že tato série poskytne pevné spojení mezi fotografem a objektivem, aby bylo možné zachytit obrázek, který fotograf vidí kolem sebe.

Optický výkon
Pro dosažení výjimečného optického výkonu ultra širokoúhlého zoom objektivu při fotografování a natáčení videa byly použity dva asférické skleněné prvky a dva skleněné elementy Super-Low Dispersion, aby se minimalizovalo zkreslení, zvládla sférická aberace a astigmatismus a současně se dosáhlo vynikajícího rozlišení a kresby v celé ploše.

Konstrukce objektivu
Přední část objektivu s filtrovým závitem 55mm se během zaostřování vysouvá, ale neotáčí se. To umožňuje použití různých filtrů včetně polarizačních pro fotografování krajiny nebo produktovou fotografii.
Přepínač omezovače rozsahu zaostření na boku objektivu uzamkne zaostření v macro rozsahu nebo mimo něj, aby se zabránilo nadměrnému přeostřování AF.
Směr ručního zaostřovacího prstence odpovídá vlastnímu směru objektivů Canon.

Hlavní přednosti
- kompaktní a lehký design
- zobrazení 1:1 při vzdálenosti 30cm pro perfektní macro snímky
- krásný bokeh s téměř kruhovými elementy rozostřeného pozadí, vhodný pro portrétní fotografii
- přepínač omezovače rozsahu ostření pro efektivní a rychlé AF zaostření
- směr ručního zaostřovacího prstence odpovídá vlastnímu směru objektivů Canon
- one-touch mechanismus umožňuje snadné přepínání mezi manuálním a automatickým ostřením

Inovovaná verze
Konstrukce vychází z oblíbeného objektivu AT-X M100 Pro D mm f/2,8. Změnil se vnější design a zaostřovací kroužek. Stejná zůstala optická stavba, obrazový výkon, AF a extending barrel.

Portréty
Díky klasickému výsuvnému ostřícímu členu a 9 lamelové cloně vytváří objektiv nádherně měkký bokeh v pozadí i v popředí. Clona s 9 lamelami  Ohnisková vzdálenost 100mm je dostatečně krátká, aby umožňovala snadnou a přirozenou komunikaci s modelem, což vytváří pocit pohodlí a kreativity. V kombinaci s rychlou clonou f/2,8 lze objektiv použít pro fotografování v interiéru i exteriéru.

Vzdálené krajiny
Postavte se výzvě vzdálené krajiny s objektivem ohniskové vzdálenosti 100mm, abyste zachytili zajímavý objekt v popředí a krásné komprimované krajinné scenérie v pozadí. Objektiv byl navržen pro tento žánr fotografování realizací působivého barevného podání a schopnosti vysokého rozlišení.

Macro
Objektiv je vybaven všemi nezbytnými funkcemi a technologiemi pro kvalitní makrofotografii. Nabídne zobrazení 1:1 při vzdálenosti 30cm a umožní fotografům zůstat v dostatečné pracovní vzdálenosti  a dosáhnout působivého zvětšení. To je důležité obzvláště při fotografování hmyzu. Objektiv je navržen pro full frame snímače a u zrcadovek se snímačem APS-C tak dosáhnete po přepočtu ohniskovou vzdálenost 160mm a získáte výhodu 1,6x většího zvětšení pro macro snímky (než u full frame zrcadlovek). Kompaktnost a nízká hmotnost objektivu jsou vysoce ceněny pro dentální fotografie v implantologii a estetické stomatologii.

Video a časosběrné snímání
Podle účelu a způsobu vyjádření může být tento objektiv užitečným zařízením pro detailní komerční video a časosběrné snímání, a to díky výjimečné ostrosti a vynikající reprodukci barev (pokud filmujete v režimu LOG).

Bajonet: Canon EF
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 100
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 55
Sluneční clona (v balení): ANO
Sluneční clona (typ): BH-551
Délka (mm): 98
Hmotnost (g): 525

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!