Samyang 24-70mm f/2,8 pro Sony FE

 

Samyang AF 24-70 mm F2,8 FE je prvním zoomovacím objektivem Samyang Optics. Objektiv je vybaven standardním zoomem s automatickým ostřením AF i dalšími funkcemi optimalizovanými k záznamu videa – čímž se liší od ostatních standardních zoomových objektivů. Verze s bajonetem pro Sony-E

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
21 190 Kč s DPH
17 512 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Univerzální zoom a vysoká světelnost

Samyang Optics uvádí svůj vůbec první zoom objektiv s univerzálním rozsahem ohniskových vzdáleností: 24–70 mm a světelností f/2.8. Objektiv je také vybaven automatickým ostřením (AF). Jde o sklo, vhodné pro širokou škálu fotografických situací – od krajinek a interiérů, přes portrétní fotografii až třeba po reportáž nebo produktové focení. Samostatnou kapitolou je pak zaměření na video tvorbu, kde má rozhodně Samyang AF 24–70mm f/2.8 FE též co nabídnout.   

 

Výbava a funkce: foto i video

Objektiv je vybaven funkcí „par-fokus“, která zajistí, že poloha zaostření se nezmění ani při změně ohniska, což je funkce typická pro video/filmové objektivy. Lineární krokový motor (STM) se postará o rychlé, přesné a hlavně bezhlučné ostření – opět tedy přijde vhod jak při fotografování tak v případě natáčení. Při natáčení videa tak objektiv bude schopen jak ostřit bez nežádoucích zvuků servo-motorků, tak současně dosáhnout plynulých filmových přechodů.

 

Auto nebo manuál

Lineární ovládání manuálního ostření objektivu je plynulé a pevné. Točivý moment ostřícího prstence pracuje v manuálním režimu velice podobně jako manuální video/filmové objektivy. Dává tak jistotu, že ostření v režimu AF i MF bude vždy plynulé, jemné a přesné. V průběhu přibližování a oddalování zůstává zachována parfokální ostřící vzdálenost a zároveň je minimalizováno „dýchání“ objektivu („focus breathing“).

 

Design a provedení objektivu

Tělo objektivu tvoří hliník, díky čemuž je objektiv odolný a robustní ale současně má rozumnou váhu.  Optická soustava se skládá ze 17 prvků, řazených do 14 skupin. Objektiv je utěsněn proti povětrnostním vlivům na 7 místech. Výsledkem je tak perfektní ochrana před vlhkem, lehkým deštěm nebo prachem. Ostřicí prstenec je pokryt mikro-vzorkovanou strukturou, uživateli se tak snadno drží a příjemně ovládá. Na těle objektivu je umístěn přepínač, který umožňuje nastavení clony pomocí ostřícího prstence. S dokovací stanicí lze přepínači přiřadit různé funkce (prostřednictvím budoucí aktualizace firmwaru). 

 

Vyladěná optická soustava

Díky celkem 9 speciálním optickým členům (2× ASP, 1× H-ASP, 3× HR a 3× ED) poskytuje objektiv špičkovou kvalitu obrazu se skvělou ostrostí v celém obrazovém poli až do rohů snímku. Zároveň jsou eliminovány běžné optické vady jako chromatická aberace, sférické zkreslení či flares (odlesky). Světelnost f/2.8 zajistí plynule rozostřené pozadí a efektivně oddělí objekt od pozadí/popředí pomocí malé hloubky ostrosti. Clona s devíti lamelami vytváří jemný a přirozený bokeh. Hmotnost objektivu je 1 027 g. 

 

Klíčové vlastnosti

 • Rozsah ohnisek: 24-70 mm / 86° - 53°
 • Špičková kvalita obrazu a minimum optických vad
 • 9 prvků se speciální povrchovou úpravou
 • Speciální UMC vrstvy 
 • Světelnost f/2.8 - f/22 
 • Minimální ostřící vzdálenost 35 cm
 • Poměr zvětšení: 0,1× až 0,27×
 • Průměr závitu pro filtr 82 mm
 • Délka / hmotnost: 128,5 mm / 1027 g
 • Těsnění proti nepříznivým vlivům počasí
 • Skvělý objektiv pro videa i fotografie

Bajonet: Sony E
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 24 - 70
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 82
Hmotnost (g): 1000

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!