Pentax KF + DA L 18-55 WR

Speciální cenová akce Pentax! Platí do 3.8.2024 nebo do vyprodání zásob.

PENTAX KF je kompaktním, prachotěsným a vysoce odolným fotoaparátem, určeným pro všechny typy outdoorového fotografování. Kromě senzoru APS-C CMOS s rozlišením 24,24 Mpx, obrazového procesoru PRIME MII nebo ISO 100 – 102 400 s sériového snímání až 6 sn/sek poskytne Pentax KF též řadu pokročilých, uživatelsky přívětivých funkcí včetně optického hledáčku.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
20 390 Kč s DPH
16 851 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu PENTAX KF + 18-55 WR

Digitální zrcadlovka (DSLR) Pentax KF představuje dokonalého společník pro fotografy na cestách. Výborně se hodí pro fotografování krajiny, města i přírody a poskytuje vynikající obrazový výkon v odolném a spolehlivém těle, které je utěsněné vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Fotoaparát kombinuje pokročilou sadu funkcí s kompaktním APS-C senzorem a nabízí kvalitu obrazu s vysokým rozlišením 24,24 Mpx CMOS v kombinaci s výkonným obrazovým procesorem PRIME MII. K doplnění zobrazovacích schopností je fotoaparát vybaven 3,0" výklopným LCD monitorem s 1,03 mil body, který umožňuje práci z vysokých i nízkých úhlů. Monitor je také vybaven funkcí displeje LCD Night Vision Red Light, výrazně snižující únavu očí při fotografování. na tmavých místech, například při fotografování v nočních a astrofotografických režimech. Kromě toho je Pentax KF kompatibilní s volitelným modulem GPS O-GPS2 pro geotagging a funkcemi AstroTracer.

 

PENTAX KF v kostce

PENTAX KF re-definuje základní hodnoty fotografování digitální zrcadlovkou a je navržen tak, aby poskytoval vynikající obrazový výkon v kompaktním těle. Fotoaparát disponuje prachotěsnou konstrukcí odolnou proti povětrnostním vlivům a poskytuje spolehlivý výkon odolný proti mrazu až do teplot -10°C. Podá tak vynikající výkon v širokém spektru rozličných outdoorových fotografických aplikací, aniž by byl ovlivněn povětrnostními podmínkami. Ač patří do střední třídy DSLR, nabídne řadu pokročilých funkcí a uživatelsky přívětivých prvků, které jsou typické spíše pro modely vyšší třídy, například optický hledáček pentaprismového typu s téměř 100 % zorným polem a systém Shake reduction v těle fotoaparátu s kompenzací až 4,5 EV. S fotoaparátem PENTAX KF si i začínající uživatelé zrcadlovek mohou snadno a bez námahy vychutnat plnohodnotné fotografování zrcadlovkou a celý proces digitálního zpracování obrazu.

 

Hlavní znaky PENTAX KF

Srdcem fotoaparátu je CMOS senzor s 24,24 Mpx efektivními obrazovými body a s podporou až 14-bitové barevné hloubky. V kombinaci s optickou konstrukcí bez filtrů AA poskytne obrazový snímač snímky se super vysokým rozlišením i skvělou ostrostí. Ve spojení s akcelerační jednotkou s vysokorychlostním obrazovým procesorem PRIME MII PENTAX KF účinně minimalizuje šum při všech úrovních citlivosti a pořizuje snímky s bohatou gradací a jemnými detaily i při fotografování na vysoké citlivosti až ISO 102400. Prachotěsné tělo, odolné proti povětrnostním vlivům, je ideální pro náročné venkovní fotografování, a to i v tak složitých podmínkách, jakými je déšť nebo místa náchylná k prachu a mrazu. Aby bylo zajištěno pevné držení těla fotoaparátu i v rukavicích, byly grip, ovládací tlačítka na zadním panelu a volič režimů navrženy pro optimální ovladatelnost při aktivním fotografování v přírodě. Kromě outdoorového monitoru LCD, jehož úroveň jasu lze okamžitě přizpůsobit úrovni okolního osvětlení, je vybaven také funkcí červeně podsvíceného displeje, které je ohleduplné k očím fotografa.

 

Špičkový hledáček a displej

Hranolový pentaprismatický hledáček má stejnou optiku a povrchovou úpravu jako modely vyšší třídy. S přibližně 100 % zorného pole a téměř 0,95× zvětšením poskytuje hledáček velký a jasný pohled na fotografovaný objekt, díky tomu se i lépe komponuje scéna včetně situací s horšími světelnými podmínkami. LCD displej s proměnlivým úhlem záběru pro snadné sledování obrazu ze všech úhlů nabídne velice variabilní použití. Díky možnosti nastavení LCD do požadovaného úhlu budete mít výrazně usnadněnou práci při kompozici snímků v nejrůznějších situacích: fotografování z velkého úhlu pomocí natažených rukou, snímky z malého úhlu pořízené z úrovně země nebo astronomické fotografie s fotoaparátem namířeným vzhůru k obloze plné hvězd. Fotoaparát je rovněž vybaven jedinečnou konstrukcí bez vzduchové mezery, v níž byl vzduchový prostor mezi panelem LCD s vysokým rozlišením a přibližně 1 037 000 body a ochranným krytem vyplněn speciálním materiálem z pryskyřice, který účinně snižuje odraz a rozptyl světla a zlepšuje tak viditelnost při fotografování na silném světle v exteriéru.

 

Redukce otřesů / Pixel Shift Resolution System

Účinně minimalizuje chvění fotoaparátu a poskytuje ostré, nerozmazané snímky, a to i v podmínkách náchylných k chvění fotoaparátu, jako je použití teleobjektivu, fotografování scén při slabém osvětlení, fotografování při západu slunce atd. Pomocí vysoce přesného gyroskopického snímače poskytne stabilizátor kompenzační efekt až 4,5 EV. Při pořizování panoramatického snímku tento mechanismus navíc automaticky detekuje směr pohybu fotoaparátu a účinně ovládá jednotku SR, aby vytvořila co nejlepší snímek, aniž by bylo nutné přepínat režimy. Technologie super rozlišení „Pixel Shift Resolution Systém“ zachycuje čtyři snímky stejné scény posunutím obrazového snímače o jeden obrazový bod pro každý snímek a poté vytvoří jeden složený snímek. V porovnání s běžným Bayerovým systémem, v němž má každý pixel pouze jednu jednotku barevných dat, získává dané řešení všechna barevná data v každém obrazovém bodu a poskytne tak snímky se super vysokým rozlišením s mnohem věrnějšími barvami a jemnějšími detaily, než jaké poskytují běžné obrazové snímače velikosti APS-C. Systém poskytuje dále i funkci korekce pohybu, automaticky detekující pohybující se objekt během sériového snímání.

 

 

Simulátor AA filtru pro minimalizaci moiré

Simulátor AA (anti-aliasingového) filtru působením mikroskopických vibrací na jednotku obrazového snímače na úrovni subpixelů během expozice zajistí stejnou úroveň redukce moiré jako fyzický, optický AA filtr. Na rozdíl od optického AA filtru, který vždy vytváří identický výsledek, umožňuje simulátor uživateli zapínat a vypínat efekt AA filtru a nastavovat jeho úroveň. To znamená, že ideální efekt lze nastavit pro konkrétní scénu nebo objekt na základě aktuálních fotografických podmínek.

 

 

Hybridní systém AF

Pro vysokorychlostní práci AF při snímání v režimu živého náhledu Live View využívá fotoaparát systém Hybrid AF při automatickém zaostřování v režimu Live View. Umístěním snímače AF s detekcí kontrastu s vynikající přesností ostření a snímače AF s fázovou detekcí na povrchu obrazového snímače, dokáže tento hybridní systém optimalizovat výhody obou systémů AF a zajistí tak rychlé a přesné zaostření na fotografovaný objekt. Vysoce přesný AF modulem SAFOX X zajišťuje citlivou a spolehlivou funkci automatického ostření. AF modul s 11 aktivními oblastmi, včetně 9 křížových bodů uprostřed má na starost přesné zaostření na objekt při minimální úrovni jasu až -3 EV. Vynikajícího výkonu AF dosáhnete také při sledování objektů v pohybu díky pokročilým funkcím, jako je například: Select-area Expansion, která automaticky přeostřuje na pohybující se objekt poté, co se vzdálí od původního bodu. Funkce AF Hold zase průběžně udržuje původní zaostřovací bod, i když modul ztratí objekt z dohledu.

 

 

Video a funkce intervalového snímání

Pentax KF nabízí řadu pokročilých funkcí intervalového snímání, včetně: Intervalového videa s rozlišením 4K, které umožňuje zaznamenat sérii snímků v pevně stanoveném intervalu a spojit je do jednoho videosouboru s rozlišením 4K. Star Stream Movie umožňuje zaznamenat stopy hvězd nebo osvětlení na videosoubor s rozlišením 4K. Interval Composite syntetizuje složený obraz s výběrem ze tří režimů syntézy (průměrný, aditivní a srovnávací).

 

 

Bezdrátová připojení a další

Pentax KF nabízí řadu funkcí bezdrátové sítě LAN (Wi-Fi) pro podporu provozu pomocí chytrých telefonů a tabletů. Nainstalováním speciální aplikace Image Sync do mobilního zařízení může uživatel na dálku kontrolovat obraz Live View, pořizovat snímky a upravovat nastavení fotoaparátu, jako je clona, rychlost závěrky a citlivost ISO, na požadovanou úroveň prostřednictvím mobilního zařízení. Pořízené snímky je dokonce možné stáhnout do mobilního zařízení a poté je nahrát na webové stránky služeb sociálních sítí.

Bajonet: Pentax K

Výhodné sety

  • Pentax KF tělo

    výhodný set

    PENTAX KF je kompaktním, prachotěsným a vysoce odolným fotoaparátem, určeným pro všechny typy outdoorového fotografování. Kromě senzoru APS-C CMOS s rozlišením 24,24 Mpx, obrazového procesoru PRIME MII nebo ISO 100 – 102 400 s sériového snímání až 6 sn/sek poskytne Pentax KF též řadu pokročilých, uživatelsky přívětivých funkcí včetně optického hledáčku.


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!