Pentax HD D-FA 50 mm F 1,4 SDM AW

Speciální cenová akce Pentax! Platí do 3.8.2024 nebo do vyprodání zásob.

Vysoce světelná (f/1,4) a ostrá "portrétní" padesátka nejvyšší série Star, která optickým vadám nedává nejmenší šanci. Na první pohled zaujme nejenom kvalitou zpracování, nejenom díky níž je plně zatěsněná proti vodě a prachu, ale zejména ostrostí celého snímaného obrazu a to i při plně otevřené cloně. Na kvalitě snímků i videí mají velký vliv i antirexlexní vrstvy HD Coating - odstínění rušivých reflexů a duchů stejně tak jako nejnovější vrstvy Aero Bright Coating.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
27 490 Kč s DPH
22 719 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nová generace, vysoce výkonného objektivu série Star s maximální světelností f/1.4

Tento objektiv jako další produkt nové generace vysoce výkonných objektivů série Star — řada zkonstruovaná pro extra jasné, vysoce kontrastní snímky s ostrosti i v okrajích se snížením různých optických vad na minimum. Po provedení rozsáhlé analýzy standardů série Star, PENTAX zkonstruoval tento objektiv pro zlepšení rozlišovacího výkonu, s vizí jeho použití s pokročilými, těly fotoaparátů příští generace. Má výjimečný výkon v zobrazování i při otevřené cloně, navíc vytváří nádherný bokeh (rozostření) efekt a vynikající interpretaci obrazu na krátké vzdálenosti. Byl vyvinut jako prvý model objektivů nové generace série Star, standardní model má extra vysokou světelnost F1.4, lze jej používat pro celou řadu různých subjektů, včetně portrétů s efektivním rozostření pozadí a fotografování z ruky pro scenérie v interiéru.

Nejmodernější optická technologie

Objektiv je opatřen vrstvou vyvinutou společností PENTAX-AeroBright Coating II* — vrstva objektivu používá nanotechnologii, kterou se vytvoří velmi nízká odrazivá. Spojením této pokročilé vrstvy s vysoce kvalitní, několikanásobné vrstvy HD Coating**— se snižuje průměrná odrazivost viditelného spektra na méně jak 50% ve srovnání s konvenčními vrstvami — objektiv efektivně omezuje duchy v obraze na minimum i při nepříznivých světelných podmínkách protisvětla. Zařazením třech skleněných elementů s velmi nízkým rozptylem světla a jedním asférickým elementem do optické konstrukce, efektivně kompenzuje chromatické a sférické aberace a pro tvorbu brilantních, vysoce kontrastních snímků s ostrostí až do okrajů snímku. Zkreslení je redukováno i při zaostřovací vzdálenosti cca. 1m, vytváří ostré, snímky bez zkreslení v celém rozsahu ostření.

* Tento mechanismus je k dispozici, když bude objektiv nasazen na těla zrcadlovek K-1 Mark II, K-1, K-3 II, K-3, KP, K-70, K-S2 nebo K-S1.

Prachotěsná a počasí odolná konstrukce

Byl vyvinut jako AW (All Weather) model, má spolehlivou prachotěsnou, počasí odolnou konstrukci s osmi speciálními těsněními, které zabraňují vniknutí vody a prachu do interních částí objektivu. Ve spojení s digitálními těly zrcadlovek PENTAX, získáváte odolný, spolehlivý digitální zobrazovací systém, který pracuje spolehlivě za náročných fotografckých podmínek — v dešti, mlze nebo na místech, kde je pravděpodobné stříkání vody nebo je vodní tříšť.

Nově vyvinutý kruhový typ SDM

Tento objektiv má nově vyvinutý systém SDM (Supersonic Direct-drive Motor) kruhového typu, který generuje více jak 7,5x točivý moment než má konvenční SDM instalovaný v současných objektivech. Díky tomuto enormnímu výkonu, jsou změny při operaci zaostření zadní skupiny čoček s vyšší hmotností plynulé a rychlé.

 

Parametry produktu

Světelnost objektivu 1,4
Typ objektivu základní
Objektiv pro formát plný kinofilmový formát (24x36mm)
Optická stabilizace ne
Zaostřování automatické/manuální
Poměr zvětšení 0,18x
Ohnisková vzdálenost 50
Filtry (průměr v mm / aplikace) 72
Bajonet Pentax K


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!