Pentax HD-D FA 21mm f/2.4 ED Limited DC WR silver

Speciální cenová akce Pentax! Platí do 3.8.2024 nebo do vyprodání zásob.

Objektiv PENTAX D-FA 21 mm f/2.4 HD ED Limited je ultra širokým světelným sklem, určeným pro full-frame snímače s K-bajonetem. Objektiv je vhodný pro krajinářskou fotografii, architekturu a interiéry, ale lze jej stejně tak dobře uplatnit například i v reportáži a všude, kde jednoduše chcete široký úhel záběru. Objektiv nabídne jak vysoce propracovaný design, tak skvělé optické vlastnosti jako je vynikající ostrost, věrné barvy, minimální optické vady a rovnoměrné vedení světla.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
32 990 Kč s DPH
27 264 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu

Objektiv PENTAX-D FA 21mm f/2.4 HD ED nabízí široký zorný úhel 92°, který se perfektně hodí pro focení nebo natáčení videa v interiéru i exteriéru. Při širokoúhlých záběrech (krajiny, budovy, interiéry) se můžete spolehnout na dokonalé vykreslení obrazu v celém obrazovém poli a ostré, jasné a čisté snímky s vysokým rozlišením.

Vysoký výkon, skvělé parametry

Minimální zaostřovací vzdálenost 18 cm spolu s maximálním zvětšením 0,26x (cca 1:4) je optimální kombinací pro focení nebo natáčení na krátké vzdálenosti. Maximální světelnost f/2,4 umožňuje práci i za špatných světelných podmínek a současně poskytuje možnost kreativnějšího využití v podobě práce s malou hloubkou ostrosti. V kombinaci s 8-lamelovou kruhovou clonou tak získáte navíc i velice příjemný bokeh.

Kvalitní materiály

Objektiv je vybaven vysoce kvalitní vrstvou HD pro výjimečné vykreslení obrazu, která kontroluje nežádoucí odlesky. Uživatel získá vysoce kontrastní obraz s přesným, neutrálním vyvážením barev. Ochranný povlak SP na předním členu objektivu odpuzuje prach, mastnotu, skvrny a nečistoty. Tělo objektivu i sluneční clona jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku a mají mimo jiné atraktivní vzhled a krásnou texturu.

Výjimečná optika

Objektiv obsahuje 4× prvek ze skla ED (Extra-Low Dispersion) a 1 prvek ze skla Super ED - minimalizující chromatickou aberaci a barevné odchylky. Objektiv je také vybaven dalšími speciálními optickými prvky (s asférickým optickým členem nebo členem s vysokým indexem lomu světla), pro co nejlepší obrazové výstupy a současně co nejmenší optické vady. Ale zároveň při zachování velice kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti objektivu.

Vysoké rozlišení

PENTAX-original HD představuje vysoce kvalitní, vícevrstvý povlak, snižující průměrnou odrazivost ve viditelném spektru na méně než 50 %, čímž účinně minimalizuje odlesky a "duchy" (ghosting) v náročných světelných podmínkách, jako je především protisvětlo. Objektiv obsahuje mechanismus elektromagnetické clony, zajišťující vysoce přesné ovládání expozice v kombinaci s kompatibilními digitálními zrcadlovkami. Výsledkem tak je plynulé natáčení videa v místech náchylných k častým změnám jasu, jako je například jeviště s rychle se měnícími světelnými podmínkami nebo les s rychle se měnícími jasy a stíny.

Klíčové funkce

  • Ultra širokoúhlý 21 mm objektiv je určen pro plnoformátové fotoaparáty s bajonetem Pentax K
  • Možno použít i se snímači typu APS-C, ovšem ohnisková vzdálenost poté odpovídá ekvivalentu cca 31,5 mm.
  • Povrchová úprava SP (Super Protect) udržuje přední povrch čočky bez prachu, nečistot a skvrn.
  • Vestavěný motor AF má tichý a plynulý chod – vhodné pro video.
  • Kruhová clona s 8 amelami vytváří nádherný bokeh.  
  • QFS/A (Quick-Shift Focus System) pro okamžitý přechod do režimu manuálního ostření bez nutnosti přepínání režimů.
  • Objektiv je dostupný ve dvou barevných variacích – černé a stříbrné. 

Bajonet: Pentax K
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 21
Světelnost (f/): 2,4
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 67
Hmotnost (g): 415

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!