Pentax HD D-FA* 70-200 mm F 2,8 ED DC AW

Speciální cenová akce Pentax! Platí do 3.8.2024 nebo do vyprodání zásob.

HD PENTAX D-FA* 70–200 mm f/2,8ED DC AW profesionální teleobjektiv zkonstruovaný pro použití s DSLR PENTAX, vysoce světelný telefoto zoom je novým přírůstkem do série vysoce výkonných objektivů Star vyvinutých pro nejvyšší úroveň interpretace obrazu. Telefoto zoom byl vyvinut jako nový model série PENTAX Star (*), která se pyšní nejvyšší kvalitou obrazu mezi všemi výměnnými objektivy PENTAX s kompenzováním různých optických odchylek na minimum. Díky konstrukci s vysokou světelností f/2,8 ve všec

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
48 290 Kč s DPH
39 909 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Vysoce výkonný objektiv série Star (*) s vysokou světelností f/2,8
Telefoto zoom byl zkonstruován jako nový model s vysokým výkonem Star (*) série, která výjimečně interpretuje obraz s ostrostí, až do okrajů snímků efektivní kompenzací různých odchylek na minimum. Při nasazení na PENTAX zrcadlovku s bajonetem K, je zoomovací poměr přibližně 2,9× pro pokrytí rozsahu telefoto od 107 mm do 307 mm formátu 35 mm. Protože clona f/2,8 se v celém rozsahu nemění, je ideální pro portréty s nádherně rozostřeným pozadím a pro sportovní fotografii, kde akce vyžadují velmi krátké časy. Obrazový kruh je optimalizován pro pokrytí rozměru snímku 35mm filmového formátu SLR. Výsledkem jsou nejen brilantní snímky, s vysokým rozlišením, bez kompromisu ostrosti v okrajích i při nasazení na tělo současné digitální zrcadlovky PENTAX, ale je připraven i na kombinace s budoucími modely s většími obrazovými senzory bez úpravy.

Nejmodernější optická technologie
Tento zoom objektiv je opatřen nově vyvinutou vrstvou Aero Bright Coating II – vrstva je vytvořena nanotechnologií používá super-tenkou refrakční film výrobním procesu pro zajištění co nejnižšího odrazu světla než jak tomu je u konvenční vrstvy Aero Bright Coating. Moderní PENTAX-originální nanotechnologie nanášení vrstev na povrch čoček. Vrstva obsahuje aerosol kysličníku křemičitého s uniformní porézní strukturou přes běžnou multi-vrstvu pro snížení reflexů od povrchu přes široký vlnový rozsah, snímky vysoce kvalitní a vynikají ostrou kresbou.

Spojením této pokročilé vysoce kvalitní vrstvy a několikanásobná vrstva HD (HD = High Definition) se sníží průměrná odrazivost ve viditelném spektru na méně jak 50 % ve srovnání s běžnými antireflexními vrstvami. Optika je složena ze čtyř skleněných elementů se super nízkým rozptylem a dvěma ED (Extra-low Dispersion) skleněným elementům, je do optiky včleněna dvojice nových skleněných elementů Super ED pro efektivní kompenzaci chromatické aberace v celém rozsahu zoomu, skleněné elementy mají optické vlastnosti podobné fluoridovému sklu s nízkým rozptylem a efektivnější kompenzaci chromatické vady. Výsledkem jsou nejen brilantní snímky, s vysokým rozlišením a kontrastem a ostrostí až krajů obrazu, při efektivní kompenzaci chromatické odchylky v celém rozsahu zoomu.

Prachotěsná, počasí odolná konstrukce
Byl vyvinut jako AW (All Weather) model, zoom objektiv má konstrukci, která odolává prachu, počasí. 13 speciálních těsnění zabraňuje vniknutí vody a prachových částic do
vnitřního prostoru objektivu. V kombinaci s počasí odolným tělem digitální zrcadlovky PENTAX, se vytváří odolný a spolehlivý digitální imaging systém, se kterým můžete pracovat v náročných expozičních podmínkách — za deště mlhy, nebo na místech, kde lze očekávat stříkající vodu nebo vodní tříšť.

Nově instalovaný třípolohový spínač Quick-Shift Focus Systém
Objektiv je vybaven Quick-Shift Focus Systémem, který dovoluje uživateli okamžitě přepnout na manuální ostření potom co byl subjekt zaostřen systémem AF. Pro zlepšení operativnosti, byl do tohoto objektivu nově instalován třípolohový spínač, který dovoluje okamžité přepnutí mezi režimy QFS/A, QFS/M a MF. QFS/A je režim s prioritou autofokusu, který dovoluje uživateli přepnout na manuální ostření pouze po ukončení operace autofokusu. QFS/M je režim s prioritou manuálního ostření, který dovoluje uživateli přepnout na manuální ostření kdykoliv, i když bude operace autofokusu v činnosti. MF režim dovoluje uživateli okamžitě přepnout na manuální ostření jednoduchým otočením zaostřovacího kroužku objektivu. S výběrem tří charakteristických režimů, má uživatel zajištěnou rychlejší, přesnější operaci zaostřování pro daný subjekt a aplikaci.

Další
• Jemná a tichá operace AF s použitím motoru instalovaném v objektivu pro pohon AF
• Kulatý tvar clony pro vytváření přirozeného, nádherného bokeh (defocus) efekt, při minimalizaci efektu proužkování u bodových zdrojů světla
• Omezovač rozsahu ostření AF pro zkrácení času, fixováním rozsahu ostření na jeden ze tří rozsahů
• SP (Super Protect) vrstva pro udržení přední čočky od prachu a skvrn
• Odjímatelný držák pro stativ s nově zkonstruovaným mechanismem proti pádu


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!