Pentax 17

Bonus AFOTO 1000kč

PENTAX 17 je filmový fotoaparát vybavený manuálním mechanismem pro posun filmu, který vychází z mechanismů používaných ve filmových fotoaparátech PENTAX SLR. PENTAX 17 je vybaven polovičním formátem, ve kterém jsou dva obrázky o rozměrech 17x24 mm zaznamenány na jednom snímku formátu 35 mm (36x24 mm). Fotoaparát používá mechanismus horizontálního posunu filmu - jednotlivé snímky jsou tedy "na výšku" jako v hledáčku.Na film pro 24 exp. je 48 posunů (snímků) u 36 exp. je 72 posunů (snímků).

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
13 990 Kč s DPH
11 562 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nově vyvinutý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností

PENTAX 17 je vybaven nově vyvinutým 25mm F3,5 objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností (ekvivalentní objektivu 37mm ve formátu 35mm). Na základě optiky použité v oceňovaném modelu PENTAX Espio Mini (uvedeném na trh v roce 1994) byl objektiv přepracován tak, aby dokonale seděl ve formátu poloviční velikosti.

Je také ošetřen povrchovou úpravou HD (High Definition) — vysoce uznávaným vícevrstvým povlakem — aby byla optimalizována jasnost a ostrost snímků poloviční velikosti.

 

Systém zónového ostření

Od detailních záběrů až po dlouhé vzdálenosti - systém zónového ostření PENTAX 17 byl rozdělen do šesti zón ostření, které jsou označeny značkami symbolizujícími každou zónu. Jednoduše si tak nastavíte zaostření fotoaparátu výběrem značky, která nejlépe odpovídá odhadnuté vzdálenosti objektu na prstenci zónového ostření.

V makro zóně můžete pořídit detailní fotografii z přibližně 25 centimetrů.( Natažené zápěstní poutko má 26cm )

Světlý optický hledáček

Optický hledáček fotoaparátu PENTAX 17 je vybaven světlým rámečkovým hledáčkem typu Albada. Obsahuje také kompenzační rámeček pro zorné pole u blízkých záběrů, což usnadňuje kompozici detailních snímků. Zónové značky je možné zkontrolovat přímo přes hledáček.

7 fotografických režimů

PENTAX 17 automaticky upravuje nastavení expozice na základě údajů o osvětlení shromážděných jeho měřícím senzorem. Kromě režimu Full Auto, ve kterém všechny nastavení expozice volí fotoaparát, nabízí šest dalších režimů fotografování, včetně: Slow-speed sync, který je velmi užitečný při fotografování za šera a Bulb, který se hodí pro fotografování nočních scén a ohňostrojů. Fotoaparát disponuje nezávislým otočným kolečkem pro kompenzaci expozice, které vám umožňuje rychle změnit úroveň expozice pro různé typy objektů nebo k vyjádření tvůrčích záměrů.

Další vlastnosti:

  • Široký výběr citlivostí filmu ISO (50, 100, 125, 160, 200, 400, 800, 1600 a 3200)
  • Držák na poznámky na zadním krytu, do kterého lze vložit konec balení filmu pro okamžité potvrzení použitého filmu
  • Tři úchyty pro popruh, které umožňují horizontální i vertikální zavěšení fotoaparátu, což nejlépe vyhovuje stylu fotografování uživatele
  • Kompatibilita s volitelným kabelovým spínačem CS-205, který je užitečný pro fotografování s dlouhou expozicí v režimu Bulb
  • Závěrka 1/350-4sec.
  • Hmotnost fotoaparátu s baterií CR2, krytkou a filmem : 320g


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!