Pentax D-FA 150-450 mm f/4.5-5.6 ED DC AW

Speciální cenová akce Pentax! Platí do 3.8.2024 nebo do vyprodání zásob.

HD PENTAX-D FA 150–450 mm f/4,5–5,6 ED DC AW super-telefoto zoom objektiv je zkonstruován pro použití s digitálními zrcadlovkami PENTAX s bajonetem K. Pokrývá fokální délky od 150 mm do 450 mm - rozsah fokálních délek nejvíce žádaných nejprestižnějšími uživateli fotoaparátů PENTAX. Mezi vlastnosti objektivu patří originální, vysoce kvalitní HD vrstva pro extra ostré, vysoce kontrastní snímky i za náročných světelných podmínek jako je protisvětlo.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
47 790 Kč s DPH
39 496 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu PENTAX 150-450 mm f/4,5-5,6 HD D-FA ED DC AW

Super-telefoto má trojnásobný zoomovací poměr
Při nasazení na tělo zrcadlovky PENTAX s bajonetem K, pokrývá tento zoom super-telefoto rozsah od přibližně 230 mm po 690 mm formátu 35 mm. Je zkonstruovaný aby byl kompaktní a lehký, aby s ním mohlo být exponováno z ruky při snímcích v přírodě, letecké snímky a při sportech.

Vynikající kresba obrazu
Díky nejmodernějším vlastnostem optiky, která má tři ED (Extra-low Dispersion) skleněné elementy a jeden element s s velmi nízkým rozptylem světla, tento zoom objektiv efektivně snižuje sférické a chromatické aberace, při vytváření ostrých, vysoce kvalitních snímků bez přetékání barev. Křivka MTF (Modulation Transfer Function) je naprogramovaná na vyšší úroveň než jak tomu je u konvenčních modelů ve stejné třídě pro vysoké rozlišení a jemné detaily v obrazu. Obrazový kruh je optimalizován pro pokrytí obrazu 35 mm filmového formátu SLR. Výsledkem jsou nejen brilantní snímky, s vysokým rozlišením, bez kompromisu ostrosti v okrajích i při nasazení na tělo současné digitální zrcadlovky PENTAX, ale je připraven i na kombinace s budoucími modely s většími obrazovými senzory bez úpravy.

HD vrstva pro optimalizaci interpretace obrazu
Tento objektiv je ošetřen vysoce kvalitní, několika násobnou vrstvou HD Coating. Ve srovnání s konvenčními vrstvami, má PENTAX-originální vrstva vyšší přenos světla a bez reflexů pro jasné, vysoce kontrastní snímky bez duchů v obraze, i za komplikovaných světelných podmínek v protisvětle.

Prachotěsná, počasí odolná konstrukce
Byl vyvinut jako AW (All Weather) model, zoom objektiv má konstrukci, která odolává prachu, počasí. 13 speciálních těsnění zabraňuje vniknutí vody a prachových částic do vnitřního prostoru objektivu. V kombinaci s počasí odolným tělem digitální zrcadlovky PENTAX, se vytváří odolný a spolehlivý digitální imaging systém, se kterým můžete pracovat v náročných expozičních podmínkách — za deště mlhy, nebo
na místech, kde lze očekávat stříkající vodu nebo vodní tříšť.

Nově instalovaný třípolohový spínač Quick-Shift Focus Systém
Objektiv je vybaven Quick-Shift Focus Systémem, který dovoluje uživateli okamžitě přepnout na manuální ostření potom co byl subjekt zaostřen systémem AF. Pro zlepšení operativnosti, byl do tohoto objektivu nově instalován třípolohový spínač, který dovoluje okamžité přepnutí mezi režimy QFS/A, QFS/M a MF. QFS/A je režim s prioritou autofokusu, který dovoluje uživateli přepnout na manuální ostření pouze po ukončení operace autofokusu. QFS/M je režim s prioritou manuálního ostření, který dovoluje uživateli přepnout na manuální ostření kdykoliv, i když bude operace autofokusu v činnosti. MF režim dovoluje uživateli okamžitě přepnout na manuální ostření jednoduchým otočením zaostřovacího kroužku objektivu. S výběrem tří charakteristických režimů, má uživatel zajištěnou rychlejší, přesnější operaci zaostřování pro daný subjekt a aplikaci.

Čtyři tlačítka AF instalovaná na barelu objektivu
Aby bylo dosaženo stabilnější operace AF a lepšího držení objektivu bez ohledu na orientaci fotoaparátu — horizontální nebo vertikální — má tento objektiv na barelu čtyři tlačítka AF — jedno po 90°. PENTAX K-3 je aktuálně jedným modelem, který může přizpůsobit funkce na tlačítku AF. Pro aktivaci těchto funkcí, musí být firmware fotoaparátu aktualizován na poslední verzi. Uživatel si může přiřadit preferované nastavení na AF tlačítka, včetně: předvolby režimu zaostřování předprogramovat polohu zaostření a okamžitě změnit zaostření na tuto polohu; a režim zrušení AF k záměrné fixaci zaostření na požadovaný bod během kontinuální operace AF.


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!