Panasonic Lumix DC-S5 II + 50 mm

Speciální slevová akce PANASONIC, akce platí do 31.7. nebo do vyprodání zásob!

Panasonic Lumix S5 Mark II představuje lehkou, kompaktní a vysoce výkonnou full-frame bezzrcadlovku, kde se pod ergonomicky tvarovaným tělem, utěsněným proti povětrnostním vlivům, ukrývá CMOS senzor s rozlišením 24 Mpx a bohatou funkční výbavou jak pro foto tak video aplikace. Kromě pokročilého záznamu videa bez časového limitu, vysokého dynamického rozsahu 14+ EV, vylepšeným LCD i designovým provedením celkově.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
46 590 Kč s DPH
38 504 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu PANASONIC Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix S5 II vybavil výrobce přepracovaným procesorem a pokročilým upgradem jak po stránce funkcí, obrazové kvality ale také některých designových prvků. Zcela revoluční novinku zde představuje hybridní fázový autofocus (AF), stejně jako nový systém aktivní stabilizace (IS). Panasonic Lumix S5 II tak dodá špičkové obrazové výstupy, realistické barvy, širokou škálu jemných tónů, obrovský dynamický rozsah, vysoké rozlišení, množství nádherných detailů a mnoho dalšího.

 

Nekompromisní obrazová kvalita

Panasonic Lumix S5 II nabídne věrný, kontrastní a detailní obraz díky CMOS senzoru s rozlišením 24,2 Mpx a nově vyladěnému procesoru. Můžete využít výhod vysokého dynamického rozsahu (až 14+ EV V-Log/V-Gamut), přirozeného vykreslování ve vysokém rozlišení (díky novému inteligentnímu zpracování detailů) a fotografování i natáčení s vysokou citlivostí a velice nízkým šumem - Dual Native ISO, 3DNR.

 

Více detailů, méně šumu

Nový obrazový procesor s L2 technologií vykazuje dle slov výrobce až 2× rychlejší zpracování obrazu a současně zde byla též výrazně potlačena úroveň digitálního šumu. Tyto vlastnosti ocení nejen profesionální kameramani, kteří natáčející za špatných světelných podmínek. Dvojité nastavení ISO minimalizuje šum a maximalizuje kvalitu obrazu od nízké až po velmi vysokou citlivost. Pro každý pixel jsou k dispozici dva vyhrazené obvody, což ve výsledku snižuje míru digitálního šumu zhruba na polovinu. Hodnoty ISO s nimiž S5 II pracuje se pohybují v rozmezí ISO 100 – 51 200 ale odpovídá ekv. ISO 50 – 204 800.

 

Fázový hybridní AF systém

Pokud jde o automatické ostření, je nejdůležitější spolehlivost a právě díky technologii hybridního fázového AF si můžete být jisti, že vám již neunikne žádný důležitý okamžik – byť bude seberychlejší. Jedná se o vůbec první bezzrcadlovku Panasonic Lumix se systémem Phase Detection AF, představující výrazně vylepšené sledování objektu, kde byl počet AF bodů zvýšen až na úctyhodných 779. Systém AF u Panasonic Lumix S5 II kombinuje fázové měření s porovnáváním kontrastu (AF/DFD technologie) a navíc k tomu přidává detekci tváří (pro lidi i zvířata). AF s fázovou detekcí může sledovat objekty v šesti různých situacích, které byly dosud pro konvenční systémy problém zachytit. AF umí vytrvale „držet zaostřený“ objekt i ve velmi obtížných scénách jako je například: snímání více lidí, zachycení objektu i v silném protisvětle nebo obecně snímání v prostředí se slabým osvětlením (low light).

 

Aktivní IS technologie

Další revoluční technologii modelu Lumix S5 II představuje aktivní IS (vylepšená stabilizace obrazu). Základem je již osvědčené řešení B.I.S. a 5-osá stabilizace Dual I.S. Panasonic Lumix S5 II nyní celé – již tak velice a výkonné řešení – vylepšil Active I.S., který opět posouvá možnosti záznamu videa ale i fotografování při chůzi, jízdě a jiném pohybu. Pro ještě efektivnější stabilizaci obrazu je klíčové přesné určení stavu chvění fotoaparátu a přesnou optimalizaci horizontální (X), vertikální (Y) a rotační osy (R) a jejich následnou kompenzaci, což ve výsledku výrazně ovlivní chvění fotoaparátu (resp. jeho senzoru) a to až o 200 % lépe než u konvenčních systémů.

 

Už žádná „trhaná“ videa ani „máznuté“ fotky

Kombinace obou systémů – tedy Fázový hybridní AF + Aktivní IS technologie pomáhá dosáhnout skvělých výsledků, ostrých snímků a plynulých záběrů i v případě, kdy je v pohybu jak fotografovaný objekt (fázový hybridní AF) tak i samotný fotoparát (Aktivní IS). LUMIX S5 II je tak ideálním společníkem pro akční scény a reportážní/sportovní záběry. Posláním S5 II je povzbudit tvůrce videa, aby byli ještě kreativnější a proaktivnější, aby se nemuseli vzdávat toho, co chtějí realizovat a aby nemuseli dělat už žádné kompromisy. S modelem Panasonic Lumix S5 II už nebudete mít v natáčení žádné limity!

 

Pokročilé možnosti videa

S5 II však nezapomněl ani na další pokročilé možnosti v případě působivých a perfektních filmových záznamů jak z profesionálních filmových kamer, která používají ta největší světová filmová studia. Dynamický rozsah 14+ EV V-Log / V-Gamut a přesná kontrola nad barevnými daty v postprodukci, včetně bezproblémových úprav, to je klíč ke špičkovým videím. S5 II nabízí jak šířku V-Log, která splňuje požadavek PQ dynamického rozsahu HDR, tak V-Gamut, který pokrývá celé barevné spektrum HDR, je plně připraven pro aplikace HDR videa. Navíc jsou k dispozici i pomocné funkce LUT.

 

Designový upgrade

Oproti předchozí generaci byla novinka S5 II vylepšena též co do designu. Například je zde propracovanější ovládací joystick (o něco větší a lépe umístěný), praktičtěji umístěný oční senzor EVF hledáčku (nahoře oproti spodní části u S5), lépe zvolené umístění oček pro uchycení popruhu nebo HDMI konektor typu A. Dualní slot karet nově podporuje i UHS-II, změn doznal také LCD 3“ dotykový výklopný/otočný a s vysokým rozlišením. V neposlední řadě je model S5 II vybaven též efektivnějším chladícím systémem, který doceníte zejména během natáčení dlouhých video sekvencí.

 

Další důležité parametry S5 II:

 • Video 4:2:2 10-bit C4K/4K 60p/50p neomezený záznam
 • Video 4:2:0 10-bit 6K 30p/25p
 • HFR 4:2:2 10-bit C4K/4K 48p, FHD 120p/100p
 • S&Q 10-bit C4K/4K 1-60fps, FHD 1-180fps
 • 4-kanálové audio
 • LCD 3“ dotykový výklopný/otočný, rozlišení 1 840k
 • EVF OLED hledáček s rozlišením 3 680k  
 • RAW formát (foto i video)
 • Dynamický rozsah 14+ EV (V-Log / V-Gamut)
 • Minimální rychlost závěrky: 1/8000 sec
 • Sériové snímání max. 9 sn/sek (mech. závěrka)
 • Sériové snímání max. 30 sn/sek. (elekt. závěrka)
 • ISO 100 - 51 200 / ekv. ISO 50 – 204 800
 • Dvojitý slot pro SD karty s podporou UHS-II
 • USB-PD / možnost nabíjení (vstup i výstup)
 • HDMI konektor typ A
 • Odolné tělo z hořčíkové slitiny
 • Bajonet Leica L   

Bajonet: L-Mount

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!