Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1,7 ASPH.

 

Nový širokoúhlý zoom objektiv LEICA 10-25mm s konstantní světelností f/1,7 v celém rozsahu, určený pro fotoaparáty standardu Micro 4/3. Díky vynikajícím optickým vlastnostem a špičkové obrazové kvalitě fotografií i videozáznamu uspokojí i náročné profesionály.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
47 790 Kč s DPH
39 496 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10-25mm f/1,7 ASPH. - první zoomový objektiv na světě s konstantní světelností f/1,7

Nový širokoúhlý zoomový objektiv LEICA s rozsahem 10-25mm (po přepočtu na klasický fotoaparát 20-50mm) a konstantní světelností f1,7 v celém rozsahu. Díky vynikajícím optickým vlastnostem splňuje objektiv přísné požadavky značky Leica na obrazovou kvalitu. Hodí se nejen na fotografování, ale také na natáčení videozáznamů, a v obou disciplínách uspokojí i náročné profesionály. Objektiv je konstruován pro standard Micro 4/3 (Lumix G)

Konstantní světelnost f1,7 znamená velmi příjemnou kresbu v bokehu (rozostřené oblasti mimo hloubku ostrosti) a kvalitní zobrazení detailů. Rozsah ohniskové vzdálenosti se pohybuje od širokého úhlu 20mm po standardní 50mm. Objektiv s konstantní světelností tak nahradí hned několik oblíbených pevných skel a přitom nabízí stejně kvalitní snímky, někdy dokonce i kvalitnější. Nový objektiv Leica se hodí do nejrůznějších situací, s nimiž se denně setkáváme, od dynamických krajinářských záběrů, filmové scenérie až po portréty, klidně i při nedostatku světla.

Optickou soustavu tvoří 17 členů ve 12 skupinách, mezi nimiž jsou tři asférické členy a čtyři ED členy s mimořádně nízkou disperzí. Ty účinné brání osové chromatické aberaci a aberaci způsobené zvětšením obrazu. Asférické členy potlačují i sférickou aberaci a zkreslení. Díky využití asférických členů a optimalizovanému provedení je objektiv navzdory výtečným optickým vlastnostem relativně malý a lehký.

Objektiv je kompatibilní s vysokorychlostním senzorem s frekvencí 240 sn/s, což znamená rychlé a přesné automatické ostření. Výtečně si vede i při natáčení videozáznamů. Při něm uživatelé ocení tiché ostření díky internímu ostřícímu mechanismu, plynulý pohyb clonového prstence a mikrokrokový systém clony, díky němuž se objektiv snadno přizpůsobí rychlým změnám jasu při zoomování nebo panningu. Zvolené optické řešení je kromě toho zárukou výjimečné barycentrické stability, takže při zoomování nedochází k posunu obrazu. Samozřejmostí je přepínač mezi automatickým a manuálním ostřením, které je rovněž velmi přesné. Speciální mechanismus zabraňuje nežádoucímu jevu zvanému focus breathing, kdy se při ostření mírně mění i ohnisková vzdálenost, což je nežádoucí zejména při natáčení videa.

Odolné provedení s ochranou proti prachu a vlhkosti umožňuje použití v drsných podmínkách až do 10 stupňů pod bodem mrazu. Clona s devíti lamelami má kruhový tvar, což znamená příjemnou a atraktivní kresbu v bokehu neboli rozostřené oblasti mimo hloubku ostrosti, zejména při nižších clonových číslech. Průměr závitu pro filtry měří 77 mm. Kovový bajonet je zárukou dlouhé životnosti.

Hlavní vlastnosti:

 • Rozsah ohnisek 10-25mm (ekvivalent ohniska 20-50mm pro 35mm standard)
 • 9 lamelová kruhová clona (rozsah clon f/1.7 – f/16)
 • Minimální ostřící vzdálenosti 28cm
 • Maximální zvětšení 0.14x
 • Optimalizován pro 4K video, dynamická clona, tichý provoz, 240fps AF
 • Plynulý clonový kroužek, barycentrická stabilia, odstraněný focus breathing
 • Odolnost povětrnostním podmínkám, vodě, prachu, mrazu -10°C
 • Optická soustava - 17 členů ve 12 skupinách (3x Asph. / 4x ED / 1x UHR člen)
 • Celokovové provedení s clonovým prstencem a posuvným AF/MF prstencem ostření (focus clutch)
 • Rozměry - max. šířka 87.6mm, délka 128mm
 • Hmostost 690g
 • Filtrový závit 77mm

Bajonet: Micro 4/3
Určeno pro formát snímače: 4/3
Ohnisková vzdálenost (mm): 10 - 25
Světelnost (f/): 1.7
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Délka (mm): 128
Hmotnost (g): 690

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!