Panasonic LUMIX S5 M2X + Lumix S50 f/1.8 kit blk

Panasonic CASHBACK 4800Kč. Akce platí do 2.10.2023 nebo do vyprodání zásob !!!

Panasonic Lumix S5 IIx druhé generace představuje špičkovou bezzrcadlovku s full frame senzorem, která byla navržena pro profesionální tvůrce obsahu, hledající nekompromisní kvalitu jak ve fotografii tak i pro video a také například funkce živého vysílání. Model S5 IIx je vybaven řadou nových funkcí a těží z nového designu snímače a aktualizovaného procesoru s technologií L2. Současně jde o první fotoaparát řady Lumix vybavený Phase Hybrid AF technologií pro rychlé a přesné automatické zaostřová

Dostupnost: do 2 týdnů
DOPRAVA ZDARMA
61 990 Kč s DPH
51 231 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis

Díky plnému využití 24,2 Mpx snímače a vylepšeného procesoru zaznamená Lumix DC-S5 IIx až 6K video po dobu max 30 minut, přičemž je k dispozici také neomezené nahrávání 4K videa. Model S5 IIX - optimalizovaný pro video, je vybaven novým Active I.S. systémem, podporující záběry při chůzi pro další vylepšení stabilizace obrazu při nahrávání videa.

 

Praktický upgrade S5 IIx

Model S5 IIx s pokročilými funkcemi a výbavou je k dispozici s předem nahranými sofistikovanými video funkcemi, z nichž budou výhodně těžit nejen profesionální uživatelé ale i pokročilí hobby fotografové a videokamaremani. Patřísem například výstup video dat HDMI RAW, nahrávání USB-SSD, nahrávání ALL-Intra a nahrávání v ProRes. Funkce živého vysílání je také standardní a S5 IIx nabízí bezdrátové streamování IP, USB tethering do smartphonů a kabelové IP streamování. S5 IIx je navíc prvním fotoaparátem Lumix se stylovým kompletně černým designem.

 

Nový senzor a procesor

Digitální senzor pro S5 IIx byl vybaven vylepšeným full frame 24,2 Mpx CMOS snímačem a aktualizovaným jádrem pro zpracování obrazu s technologií L2. Je zde nově vyvinutý Phase Hybrid AF systém – první pro fotoaparáty řady Lumix, poskytující 779 aktivních AF bodů fázové detekce pro vylepšené sledování objektu. Snímač exceluje výsokým výkonem i na vysoké citlivosti (ISO) a široký dynamický rozsah. Užitečný rozsah ISO 100 – 51 200 lze ještě rozšířit až na ISO 50 – 204 800 pro práci v různých světelných podmínkách.

Dual Native ISO, vypůjčené od vysílací řady videokamer Panasonic, pomáhá dosáhnout vyvážené kombinace nízkého šumu a vysoké citlivosti, aby lépe vyhovovala práci v různých světelných podmínkách. Pro každý pixel jsou k dispozici dva vyhrazené obvody: obvod pro nízké ISO poskytuje základní citlivosti ISO 100 pro normální použití, ISO 640 při použití V-Log, ISO 400 při použití HLG a ISO 200 při použití Cinelike D2/V2; obvod Low Noise poskytuje základní citlivosti ISO 640 pro normální použití, ISO 4000 při použití V-Log, ISO 2500 při použití HLG a ISO 1250 při použití Cinelike D2/V2.

 

Rychlost a výkon

S5 IIx je dobře vybavený pro akci a rychle se pohybující objekty a umožňuje také fotografování v plném rozlišení rychlostí až 9 sn/s s mechanickou závěrkou a až 30 sn/s s elektronickou závěrkou. S5 IIx navíc využívá technologii stabilizace posunem snímače a je vybaven režimem vysokého rozlišení pro zachycení a kompilaci osmi samostatných expozic pro vytvoření jediného obrovského 96 Mpx raw nebo JPEG souboru. Tento režim, který je vhodný pro statické objekty a při práci na stativu. Vytváří detailnější a barevně špičkový snímek s rozlišením 12 000 × 8 000 bodů.

 

Prvotřídní videa 6K a 4K

Kromě fotografií nabízí S5 IIx špičkové prostředky k nahrávání profesionálního videa. Full frame záznam 6K/30 fps s 4:2:0 10-bitovými barvami lze zachytit až 30 minut, zatímco při natáčení v DCI a UHD 4K/60 fps 4:2:2 10-bitovém režimu je možný neomezený záznam videa. Kamera podporuje snímání videa v rozlišení až 120 fps pro situace, kdy chcete vytvářet efektivní zpomalené záběry ve vysokém rozlišení. Výstup RAW HDMI je možný prostřednictvím volitelného upgradu licence. V-Log byl u S5 IIx předinstalován a používá se k zachycení ploché, neutrální gama křivky a ekvivalentních 14+ EV dynamického rozsahu. To vše přispívá k přesnému ovládání barevných dat v postprodukci, stejně jako bezproblémové úpravy s kamerami VariCam.

 

Natáčení na profesionální úrovni

Lumix DC-S5 IIx nabízí vylepšený výkon a použitelnost a poskytuje výstup video dat HDMI RAW. Pro tvůrce videa, kteří chtějí zlepšit efektivitu při zálohování a následném zpracování dat, je podporováno nahrávání a přehrávání pomocí externího SSD přes USB. Podporováno je také nahrávání ALL-Intra a nahrávání ProRes. Kamera, navržená pro moderní uživatele a tvůrce obsahu, umožňuje bezdrátové streamování IP, USB tethering do smartphonů a kabelové IP streamování.

 

 

Phase Hybrid AF System

Lumix DC-S5 IIx je první bezzrcadlovkou Lumix, využívající systém Phase Hybrid AF, který nabízí 779 bodů fázové detekce pro rychlé a přesné ostření a pro vynikající přesnost AF. Pokud jde o automatické ostření, spolehlivost je nejdůležitější věcí a s AF s fázovou detekcí můžete přesně a zcela spolehlivě sledovat objekt v šesti různých situacích, které byly dosud pro konvenční systémy problémem zachytit. Ať už pořizujete fotografie nebo videa, S5 IIx vytrvale zaznamenává snímaný objekt v obtížných scénách zahrnujících více lidí v protisvětle nebo v prostředí se slabým osvětlením.

 

 

Duální I.S. s aktivním stabilizátorem

Lumix DC-S5 IIx nabízí komplexní podporu pro ruční natáčení nebo filmování – díky duálnímu I.S. systému stabilizace obrazu se ziskem přibližně 6,5 EV. Chvění fotoaparátu je zde zcela minimalizováno pro dosažení maximální ostrosti při fotografování z ruky. Pro video aplikace je kamera navržena s nově vyvinutým Active I.S. systémem pro záběry při chůzi a pro další vylepšení stabilizace obrazu, když se kamera pohybuje a nahrává video.

 

 

Vynikající ergonomie i odolnost

Bajonet objektivu L používaný ve spojení s dalšími objektivy L-mount Alliance (například také LEICA) je univerzální rozhraní pro práci s širokou škálou optiky. Tento fotoaparát navíc umožňuje použití všech klasických i moderních objektivů Anamorphic, které se používají více než 60 let. OLED EVF s vysokým rozlišením 3,68 mil bodů nabízí jasné 0,78× zvětšení spolu s plynulou měnitelnou obnovovací frekvencí 60 fps nebo 120 fps. Velký 3,0" 1,84 mil bodů LCD displej je také skvělým prostředkem pro fotografování s živým náhledem a také pro přehrávání a navigaci v menu. Displej je pohyblivý (výklopný a otočný), takže výrazně ulehčuje práci při natáčení/fotografování z podhledu. Robustní tělo z hořčíkové slitiny se může pochlubit konstrukcí odolnou vůči prachu a stříkající vodě a umožňuje práci i v drsných povětrnostních podmínkách.

Další důležité funkce

 • Podpora Bluetooth a Wi-Fi: poskytuje stálé spojení mezi vaším smartphonem nebo tabletem s minimální spotřebou energie. Pro robustnější bezdrátové aktivity je k dispozici také podpora IEEE 802.11b/g/n a 802.11a/n/ac
 • Sync doplňuje bezdrátové připojení fotoaparátu a je to aplikace pro iOS a Android navržená pro spárování s fotoaparátem pro dálkové ovládání fotografování pomocí chytrého telefonu nebo tabletu, bezdrátový přenos snímků a aktualizaci firmwaru
 • LUT v reálném čase umožňuje provádět odstupňování barev v samotné kameře
 • Živé oříznutí umožňuje posouvání a přibližování ve snímku během nahrávání videa
 • Kromě běžných poměrů 3:2, 4:3, 1:1 a 16:9 lze fotografie zaznamenávat také v panoramatických formátech 65:24 a 2:1
 • Kompenzace barevného stínování koriguje namodralé/načervenalé zabarvení na periferii, které se může vyskytnout při nasazení starších objektivů
 • Kompatibilní s Lumix Tether pro vzdálené fotografování a natáčení videa přes USB
 • 4-kanálový 48 kHz nebo 96 kHz 24bitový záznam s volitelným adaptérem DMW-XLR1 XLR mikrofonu
 • Nabíjení baterie USB PD ve fotoaparátu s volitelnou nabíječkou baterií DMW-BTC15
 • Praktický 8-směrový joystick a snadno použitelná nabídka menu umožňují rychlé a efektivní ovládání
 • Port USB-C umožňuje rychlý přenos souborů a také vysokorychlostní nabíjení baterie ve fotoaparátu  
 • Nový plnohodnotný port HDMI-A navíc přináší výhody video aplikacím a 2,5mm port lze použít s volitelnou dálkovou spouští DMW-RS2
 • Jack 3,5mm konektory pro mikrofon a sluchátka vyhovují pokročilým potřebám nahrávání zvuku
 • Dva sloty pro paměťové karty SD – oba kompatibilní s UHS-II – nabízejí vylepšenou flexibilitu pro ukládání snímků, umožňují segregovat soubory raw a JPEG na různé karty, ukládat duplicitní soubory apod.
 • Jako první v oboru využívá S5 II vestavěný chladicí ventilátor ke snížení vnitřní teploty fotoaparátu pro prodloužené nebo neomezené nahrávání.
 • První fotoaparát Lumix se stylovým a luxusním celočerným designem

 

Bajonet: L-Mount

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!