Panasonic LUMIX S 14-28mm F4-5.6 MACRO

Panasonic CASHBACK 2400Kč. Akce platí do 31.7.2022, nebo do vyprodání zásob !!!

Špičkový základní širokoúhlý objektiv, určený pro bezzrcadlovky Panasonic řady S. Objektiv je optimalizován pro plnoformátový senzor (full frame), disponuje světelností f/4-5,6 a 2× zoomem s univerzálním ohniskovým rozsahem 14 - 28 mm. Jedná se o skvělou volbu jak pro snímání celků, tak i detailů. Díky velice krátké minimální snímací vzdálenosti objektiv výborně poslouží též pro snímání makrofotografií. Skvělý pomocník pro foto i video aplikace.

Dostupnost: předobjednávka
DOPRAVA ZDARMA
19 990 Kč s DPH
16 521 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu PANASONIC LUMIX S 14-28 mm f/4-5,6 MACRO

Panasonic Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO je cenově dostupným ultraširokoúhlým zoomem pro bajonet L. Rozsah od 14 mm až 28 mm umožňuje pořizovat vše od rozsáhlých krajinných záběrů až po street fotografie. Praktická funkce makro a poměr zvětšení 1:2 zase usnadní fotografie zblízka. Jedná o všestranný objektiv, který vyniká při nejrůznějších video a fotografických akcích.

Popis objektivu

Objektiv Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO se skládá ze 14 čoček v 10 skupinách, včetně jedné asférické čočky ED (s mimořádně nízkým rozptylem), jedné asférické čočky, tří čoček ED (s mimořádně nízkým rozptylem) a jedné čočky UHR (s velmi vysokým indexem refrakce). Použití asférických čoček umožňuje ostré detaily i úžasný bokeh, zatímco tři čočky ED účinně potlačují chromatickou aberaci. Navzdory kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti (přibližně 345 g) se může objektiv S 14–28 mm F4–5,6 MACRO pochlubit režimem makro 0,25× (1:4 při 14 mm) a až 0,5× (1:2 při 28 mm). Díky minimální ostřící vzdálenosti 0,15 m v celém rozsahu jej lze použít pro snímky zblízka.

 

Vhodný pro foto i video

Objektiv Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO vyniká skvělým výkonem nejen pro fotografování ale také při záznamu videa. Nabídne funkce na profesionální úrovni, jako je ovládání clony v mikrokrocích pro plynulou změnu expozice a mechanismus pro potlačení dýchání při přeostření (což je u výměnných objektivů určených pro fotografování často velkým problémem). 

 

Přesný a rychlý AF

Objektiv má plynulý a tichý chod AF. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá o proměnnou hodnotu v závislosti na rychlosti otáčení ostřícího kroužku; při lineárním nastavení se zaostření posouvá o určenou hodnotu v závislosti na krocích otočení ostřícího kroužku. Citlivost (velikost posunu zaostření na jeden krok otočení) lze nastavit v rozsahu 90? až 360?, což uživateli poskytuje vynikající kontrolu nad výkonem ostření.  

 

 

Odolné tělo a kompatibilita

Robustní konstrukce objektivu je odolná proti prachu a stříkající vodě, což jej přímé předurčuje k použití v náročných podmínkách, včetně teplot do -10 °C. Fluorová vrstva nanesená na předním členu objektivu pomáhá odpuzovat mastné nečistoty a vodu. Filtry lze připojit pomocí závitu o průměru 77 mm. Objektivy Lumix S 14–28 mm f/4–5,6 MACRO a LUMIX S 20–60 mm f/3,5–5,6 mají společnou celkovou délku a umístění ovládacích prvků, což poskytuje praktické výhody při jejich používání a kombinování. Hmotnost a těžiště těchto objektivů jsou téměř stejné, což uživatelům umožňuje rychlou výměnu objektivů s minimálními změnami nastavením a vyvážení.

 

Bajonet: L-Mount
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 14 - 28
Světelnost (f/): 4 - 5.6
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!