Panasonic LUMIX S 14-28mm F4-5.6 MACRO

 

Špičkový základní širokoúhlý objektiv, určený pro bezzrcadlovky Panasonic řady S. Objektiv je optimalizován pro plnoformátový senzor (full frame), disponuje světelností f/4-5,6 a 2× zoomem s univerzálním ohniskovým rozsahem 14 - 28 mm. Jedná se o skvělou volbu jak pro snímání celků, tak i detailů. Díky velice krátké minimální snímací vzdálenosti objektiv výborně poslouží též pro snímání makrofotografií. Skvělý pomocník pro foto i video aplikace.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
18 990 Kč s DPH
15 694 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu PANASONIC LUMIX S 14-28 mm f/4-5,6 MACRO

Panasonic Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO je cenově dostupným ultraširokoúhlým zoomem pro bajonet L. Rozsah od 14 mm až 28 mm umožňuje pořizovat vše od rozsáhlých krajinných záběrů až po street fotografie. Praktická funkce makro a poměr zvětšení 1:2 zase usnadní fotografie zblízka. Jedná o všestranný objektiv, který vyniká při nejrůznějších video a fotografických akcích.

Popis objektivu

Objektiv Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO se skládá ze 14 čoček v 10 skupinách, včetně jedné asférické čočky ED (s mimořádně nízkým rozptylem), jedné asférické čočky, tří čoček ED (s mimořádně nízkým rozptylem) a jedné čočky UHR (s velmi vysokým indexem refrakce). Použití asférických čoček umožňuje ostré detaily i úžasný bokeh, zatímco tři čočky ED účinně potlačují chromatickou aberaci. Navzdory kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti (přibližně 345 g) se může objektiv S 14–28 mm F4–5,6 MACRO pochlubit režimem makro 0,25× (1:4 při 14 mm) a až 0,5× (1:2 při 28 mm). Díky minimální ostřící vzdálenosti 0,15 m v celém rozsahu jej lze použít pro snímky zblízka.

 

Vhodný pro foto i video

Objektiv Lumix S 14–28 mm F4–5,6 MACRO vyniká skvělým výkonem nejen pro fotografování ale také při záznamu videa. Nabídne funkce na profesionální úrovni, jako je ovládání clony v mikrokrocích pro plynulou změnu expozice a mechanismus pro potlačení dýchání při přeostření (což je u výměnných objektivů určených pro fotografování často velkým problémem). 

 

Přesný a rychlý AF

Objektiv má plynulý a tichý chod AF. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá o proměnnou hodnotu v závislosti na rychlosti otáčení ostřícího kroužku; při lineárním nastavení se zaostření posouvá o určenou hodnotu v závislosti na krocích otočení ostřícího kroužku. Citlivost (velikost posunu zaostření na jeden krok otočení) lze nastavit v rozsahu 90? až 360?, což uživateli poskytuje vynikající kontrolu nad výkonem ostření.  

 

 

Odolné tělo a kompatibilita

Robustní konstrukce objektivu je odolná proti prachu a stříkající vodě, což jej přímé předurčuje k použití v náročných podmínkách, včetně teplot do -10 °C. Fluorová vrstva nanesená na předním členu objektivu pomáhá odpuzovat mastné nečistoty a vodu. Filtry lze připojit pomocí závitu o průměru 77 mm. Objektivy Lumix S 14–28 mm f/4–5,6 MACRO a LUMIX S 20–60 mm f/3,5–5,6 mají společnou celkovou délku a umístění ovládacích prvků, což poskytuje praktické výhody při jejich používání a kombinování. Hmotnost a těžiště těchto objektivů jsou téměř stejné, což uživatelům umožňuje rychlou výměnu objektivů s minimálními změnami nastavením a vyvážení.

 

Bajonet: L-Mount
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 14 - 28
Světelnost (f/): 4 - 5.6
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!