Olympus M.Zuiko Digital ED 300mm f/4 PRO

 

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm f/4 PRO – kompaktní teleobjektiv s úctyhodnou ohniskovou vzdáleností a výkonnou optickou stabilizací. Ocení ho především fotografové zvěře, ornitologové, krajináři či sportovní fotografové. Objektiv je v souladu s high-end standardy odolný vůči prachu a stříkající vodě, poskytuje velmi rychlé AF zaostřování i možnost manuálního doostření. K dispozici je též stativový třmen.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
71 690 Kč s DPH
59 248 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis

Kompaktní teleobjektiv objektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm f/4 IS PRO je objektiv s vestavěnou stabilizací, která při spárování s fotoaparáty Olympus OM-D E-M1 (verze firmware 4.0) nebo E-M5 Mark II ( verze firmware 2.0) využívá možností 5-osé stabilizace kompenzující až 6 EV. Objektiv lze ale díky samostatné stabilizaci účinně použít i s dalšími fotoaparáty.

Délka 227 mm a hmotnost pouhých 1 270 g dovoluje nejen transportovat objektiv v příručním zavazadle či batohu, ale především pohodlně fotografovat z ruky. Objektiv je odolný vůči povětrnostním vlivům a spolehlivě pracuje i v mínusových teplotách (-10° C). V optické soustavě jsou zahrnuty tři Super ED členy, jeden refrakční člen s vysokým indexem lomu a další tři refrakční členy s vysokým indexem lomu, které snižují optické a barevné vady, které se u teleobjektivů běžně vyskytují. Antireflexní vrstva ZERO potlačuje výskyt rušivých reflexí i parazitních paprsků.

Objektiv je vybaven velmi tichým a pohotovým AF motorem i přepínáním mezi AF a MF ostřením. Automatické zaostření lze urychlit i výběrem rozsahu ostření mezi 1–4 m a 4 m–nekonečno. Minimální vzdálenost zaostření je 1,4 metru od frontálního členu a poměr zvětšení 0,48×. V kombinaci s 1,4× M.ZUIKO Digital MC-14 telekonvertorem lze prodloužit ohniskovou vzdálenost na 840 mm a zachytit tak všechny krásy přírody ve vysokém rozlišení. Poměr zvětšení se změní na 0,67× při zachování stejné minimální vzdálenost ostření.

Bajonet: Micro 4/3
Určeno pro formát snímače: APS-C (DX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 300
Světelnost (f/): 4
Optická stabilizace: ANO
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Hmotnost (g): 1260

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!