OM SYSTEM OM-1 MARK II + 12-40mm f/2,8 PRO II + M.Zuiko 100-400mm/5-6.3

CASHBACK 7500kč platí do 13.3.2024 nebo do vyprodání zásob !

OM SYSTEM OM-1 MARK II představuje zbrusu novou vlajkovou loď, a zároveň druhou generaci fotoaparátů OM-1. Jedná se o první bezzrcadlový fotoaparát s výměnnými objektivy na světě s vestavěným přechodovým ND filtrem. Tato převratná funkce využívá výpočetní fotografii k replikaci efektů přechodového ND filtru. Disponuje také automatickým zaostřováním s AI detekcí subjektů, pětiosou stabilizací obrazu, 20Mpx vrstveným snímačem BSI Live MOS i nejnovějším obrazovým procesorem TruePic X. Jeho robustní

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
95 990 Kč s DPH
79 331 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu OM SYSTEM OM-1 MARK II - tělo

Bezzrcadlovka OM-1 Mark II je druhou generací řady profesionálních fotoaparátů společnosti OM system - jedná se tak o jejich zbrusu novou vlajkovou loď, která vylepšuje řadu stávajících funkcí a přináší i některé novinky. 

 

Vestavěný přechodový ND filtr

OM-1 Mark II jako první na světě přichází s vestavěným přechodovým ND filtrem (jedná se o funkci Live GND, což je přechodový neutrální šedý filtr). Línii přechodu lze snadno posouvat, naklápět pod libovolným úhlem a taktéž volit její plynulost. Nebudete už tak muset používat klasické ND filtry na objektivy. 

U OM-1 Mark II lze nastavit intenzitu filtru (GND2, GND4 nebo GND8) a plynulost přechodu (Soft, Medium nebo Hard). To vše v  reálném čase prostřednictvím EVF hledáčku nebo LCD displeje. Tento inovativní přístup umožňuje přesné přizpůsobení polohy filtru a úhlu natočení, což využijete především u krajinkářské fotografie. 

Kromě nového přechodového GND filtru vylepšuje OM-1 Mark II také běžný ND filtr, tzv. Live ND a to zvednutím hodnoty z ND64 na hodnotu ND128. 

 

 

BSI Live MOS snímač a obrazový procesor TruePic X

Fotoaparát OM SYSTEM OM-1 Mark II je vybaven špičkovým 20 Mpx vrstveným snímačem BSI Live MOS a pokročilým obrazovým procesorem TruePic X. Tato výbava ve spojení s  renomovanými objektivy M.ZUIKO DIGITAL s  vysokým rozlišením poskytuje ty nejlepší snímky, jaké kdy fotoaparáty OM SYSTEM byly schopné vytvořit.

Vylepšený algoritmus AWB (automatické vyvážení bílé) poskytuje živou reprodukci barev, a to i v  náročných světelných podmínkách, jako je smíšené osvětlení. Zajistí vám přesně barevné tóny, a tedy i nádherné fotografie při různých světelných zdrojích. Vestavěný OLED hledáček poskytuje vysoké rozlišení 5,76 miliony bodů.

 

 

Automatické zaostřování s umělou inteligencí (AI)

Ostření na OM-1 Mark II  využívá AI detekci subjektů, rozpoznává široké spektrum subjektů, jako jsou ptáci, zvířata, automobily a další. Nově zahrnuje i detekci lidí, kdy dokáže detekovat i lidskou postavu otočenou k  fotoaparátu zády.

Dvojnásobně větší operační paměť (buffer) fotoaparátu pak u OM-1 Mark II zvyšuje výkon nejen při vysokorychlostním sekvenčním snímání. S  režimem Pro Capture mohou uživatelé zachytit prchavé okamžiky rychlostí až 120 snímků za sekundu při aretovaném zaostření a přibližně 50 snímků za sekundu při kontinuálním přeostřování. Nově lze v  režimu ProCapture zachytit téměř 8 vteřin do minulosti.

 

 

5osá stabilizace obrazu o výkonu až 8,5 EV

Dejte sbohem roztřeseným záběrům. Výkonná vestavěná pětiosá stabilizace obrazu rozšiřuje možnosti ručního snímání. Umožňuje totiž zachytit stabilní záběry při zachování vysoké hbitosti a mobility - fotoaparát tak bude vhodný pro impozantní wildlife fotografii. 

Super vysoké rozlišení

Fotoaparát OM-1 Mark II dokáže snímat i v  režimu vysokého rozlišení. Při fotografování z  ruky docílí záběrů s rozlišením až 50 Mpx (režim 50M High Res Shot), zatímco při fotografování ze stativu dosáhne rozlišení až 80 Mpx (režim 80M High Res Shot). Díky sloučení více snímků do jednoho dojde nejen ke zvýšení rozlišení, ale i k významnému snížení hladiny šumu. Fotografování ve vysokém rozlišení je nově možné nejen ve 12 bitové, ale i ve 14 bitové barevné hloubce ve formátu RAW.

 

 

Robustní design a snadné ovládání

OM-1 Mark II odolá i tomu nejdrsnějšímu počasí. Nezastaví jej stříkající voda ani prach. S třídou IP53 a robustním tělem jej lze používat až do -10  °C mrazu. Fotoaparát obsahuje ultrazvukový antiprachový filtr, který se aktivuje při každém zapnutí fotoaparátu. Snímač je tak udržován v permanentní čistotě i při výměně objektivů. 

Díky gumovým kruhovým voličům, je ovládání fotoaparátu nyní snadnější za všech povětrnostních podmínek nebo například v rukavicích. OM-1 Mark II můžete nově připojit také k  počítači jako webovou kameru.

 

 

Další funkce:

  • Kompletní ovládání fotoaparátu pravou rukou díky možnosti přiřazení tlačítka koše jako tlačítka MENU.
  • Nastavení vysokorychlostního sekvenčního snímání s  kontinuálním přeostřováním (SH2) v sekvencích 12,5 sn./s, 16,7 sn./s., 25 sn./s, 50 sn./s.
  • Při sériovém snímání rychlostí 25 sn./s nebo nižší lze minimální rychlost závěrky nově nastavit až na 1/160 s.
  • Vylepšený úchop a ovládání předního a zadního kruhového voliče, díky použitému gumovému materiálu
  • Kompatibilita s  UVC (USB Video Class) / UAC (USB Audio Class), umožňující bezproblémové připojení k  počítači pro použití fotoaparátu jako webové kamery.
  • Podpora vertikálního videa. Ideální pro natáčení na sociální sítě.

Rozlišení fotografií: 5184x3888
Typ závěrky: Mechanická, Elektronická
Obrazový procesor: TruePic X
Baterie: BLX-1
Formát snímků: RAW / JPEG
Počet fotografií za vteřinu: 113
Snímková frekvence video (FPS): 4K - 60 FPS; 1080p - 120 FPS
Záznam videa: 4K (3840x2160)
Nejrychlejší čas závěrky: 1/32000
Stabilizace obrazu: ANO
Slot paměťové karty: 2x UHS-II
Rozlišení LCD: 1620000
Max. citlivost ISO: 102400
Min. citlivost ISO: 200
Druh snímače: BSI Live MOS
Zaostřovací body: 1053
Velikost snímače: Micro 4/3
Rozlišení (Mpx): 20,4
Bajonet: Micro 4/3
Hmotnost (g): 511

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!