Nikon Z9 tělo

Věrnostní kupon 14000kč
Speciální akční cena na omezený počet kusů.

Vlajková loď mirrorless fotoaparátů řady Nikon Z. Nejpokročilejší profesionální přístroj, pro který neexistují žádné kompromisy. V jednom přístroji je k dispozici vše potřebné - rychlé automatické zaostřování, vysoká citlivost ISO a vysoké rozlišení. Pomůže vám dosáhnout dokonalých výsledků bez nezdarů. Bez ohledu na to, jestli jde o novinářskou práci, módu, reportáže nebo akce.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
Původní cena: 155 990 Kč
141 990 Kč s DPH
117 347 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikon Z9 - vlajková loď mirrorless fotoaparátů řady Nikon Z

Tento doposud nejpokročilejší fotoaparát Nikon mirrorless je určen uživatelům posouvajícím hranice profesionální fotografie

Nejpokročilejší ze všech doposud produkovaných špičkových fotoaparátů firmy Nikon. Model Z 9 představuje významný krok vpřed pro Nikon i pro oblast profesionální fotografie a videografie. Tento fotoaparát kategorie mirrorless je vybaven novým obrazovým snímačem CMOS formátu FX typu „stacked“ s 45,7 milionu pixelů, který je vlastní konstrukcí společnosti Nikon, a extrémně rychlým systémem zpracování obrazu EXPEED 7. Přístroj je vybaven doposud nejsofistikovanějším systémem automatického zaostřování a 3D sledování objektu Nikon, vedoucími schopnostmi v oblasti videa v této třídě, výjimečným zobrazovačem elektronického hledáčku, sériovým snímáním s frekvencí až 120 sn./s při zachování plného automatického zaostřování a měření expozice, a mnoha dalšími možnostmi.

Fotoaparát Z 9 je konstruován pro uživatele, kteří posouvají hranice možností v oblasti fotografie a videa. Je ideální pro profesionály v oblasti fotografie divokých zvířat, sportu a fotografických reportáží, kteří požadují výjimečný elektronický hledáček, automatické zaostřování a operativnost spolu s robustností překonávající i renomé modelu D6. Přístroj Z 9 je vhodný rovněž pro profesionály v oblasti módy a reklamy, kteří potřebují vyjádřit své tvůrčí představy ve formě statických snímků a videí ve vysokém rozlišení, a pro tvůrce v oblasti videa, kteří chtějí dosáhnout kvalitního výstupu v efektivním a hbitém produkčním prostředí.

Výjimečně výkonné automatické zaostřování a 3D sledování objektu

Systém automatického zaostřování s 493 zaostřovacími poli zahrnuje 405 zaostřovacích polí automatické volby zaostřovacích polí – pětkrát více než u modelu Z 7II – a 10 režimů činnosti zaostřovacích polí umožňuje uživatelům optimalizovat nastavení automatického zaostřování pro libovolnou práci. Umělá inteligence s hlubokým učením pohání nejpokročilejší simultánní detekci až devíti různých typů objektů. To v kombinaci s 3D sledováním objektu – použitým prvně v řadě fotoaparátů Nikon mirrorless – pomáhá zachytit každý klíčový okamžik. Od lidí a jejich rysů až po zvířata a vozidla rozumí fotoaparát Z 9 tomu, co se právě fotografuje, a reaguje okamžitě na změny pozice, orientace nebo rychlosti objektu.

Převratné možnosti v oblasti videa

Působivý obrazový výkon přístroje Z 9 umožňuje uživatelům zaznamenávat špičkové video 8K 24p až 60p a 4K 24p až 120p a časosběrná videa přímo ve fotoaparátu. Stopáž videa 8K 30p lze zaznamenávat nepřetržitě po dobu přibližně 125 minut, což je nejdelší doba mezi fotoaparáty mirrorless[i].  Rovněž podporuje formát ProRes 422 HQ[ii], který spolehlivě splňuje širokou škálu požadavků na video produkci. A nadcházející aktualizace firmwaru umožní zaznamenávat video RAW 8K extrémně plynulou frekvencí 60p[iii]. Filmovánípodporuje kompletní automatické zaostřování, řízení expozice a zaostřování s detekcí očí, a nový formát Nikon N-RAW udržuje velikosti souborů na zvládnutelných hodnotách[iv].

Vysoká rychlost

Můžete pořídit více než 1 000 snímků[v] v plném rozlišení RAW frekvencí 20 sn./s v jediné sérii. Je možné snímat až 120 snímků za sekundu v 11Mpx rozlišení v JPEG s plnohodnotným AF/AE v novém režimu C+.   Nejrychlejší načítání dat z obrazového snímače na světě[vi] prakticky odstranilo geometrické zkreslení pohyblivých objektů (rolling-shutter), a to do té míry, že bylo možné odstranit mechanickou závěrku. Čas závěrky 1/32 000 s v kombinaci se schopností fotoaparátu pracovat při citlivosti ISO 64 umožňuje dosáhnout neuvěřitelné hloubky ostrosti i při fotografování v podmínkách s extrémně jasných světelných podmínkách.

Trvale viditelný obraz scény v reálném čase

Fotoaparát Z 9 je vybaven nejjasnějším elektronickým hledáčkem[vii] (3 000 nitů) s technologií dual-stream, která zaručuje trvalý živý obraz bez ztemnění během fotografování, takže fotograf nikdy nezmešká žádný důležitý okamžik. Zobrazovač hledáčku fotoaparátu Z 9 nabízí skutečně plynulý obraz v reálném čase, což znamená, že pokud se objekt pohybuje nebo dojde ve fotografované scéně i k té nejmenší změně, uživatel to uvidí.

Vynikající ergonomie a robustnost

Dalším prvenstvím pro Nikon je vybavení fotoaparátu Z 9 monitorem, který lze vyklápět ve 4 osách při fotografování na šířku a na výšku, což umožňuje fotografům přizpůsobit se v každém okamžiku scéně flexibilní tvorbou kompozice snímků. Každý centimetr tohoto profesionálního nástroje se vyznačuje perfektní optimalizovanou ergonomií včetně vylepšeného rozmístění ovládacích prvků na základě zpětné vazby od profesionálních fotografů. Robustnost přístroje jde ještě nad model D6, což zaručuje, že uživatelé budou moci zachytit vše i v těch nejnáročnějších podmínkách. Nové tlačítko režimů automatického zaostřování umožňuje přepínat režimy automatického zaostřování a režimy činnosti zaostřovacích polí během fotografování s využitím hledáčku, zatímco horní a zadní kontrolní panel LCD a tlačítka osvětlovaná otočením hlavního vypínače umožňují snadnou změnu nastavení i ve tmě.

Další vlastnosti fotoaparátu Z 9

  • Kompaktní tělo: o 20 % menší než fotoaparát D6 a vybavené hlubokým gripem pro jisté držení při fotografování v orientaci na šířku i na výšku
  • Konstrukce těla z hořčíkové slitiny pro vynikající vyvážení pevnosti a nízké hmotnosti
  • Rozsáhlé utěsnění proti klimatickým vlivům umožňující fotoaparátu, objektivům řady Z a adaptérům bajonetu bezpečný provoz bez ohledu na okolní podmínky
  • Vodivá vrstva vytvářející magnetické pole, které aktivně odpuzuje prachové částice z obrazového snímače
  • Nativní rozsah citlivostí ISO 64 až 25 600 (rozšiřitelný na hodnoty ekvivalentní 32–102 400) spojený s pokročilými algoritmy redukce šumu a redukcí blikání obrazu ve fotoaparátu

Baterie: EN-EL18d
Formát snímků: RAW / JPEG
Počet fotografií za vteřinu: 30
Snímková frekvence video (FPS): 8K - 30 FPS; 4K - 120 FPS
Záznam videa: 8K (7680x4320)
Nejrychlejší čas závěrky: 1/32000
Stabilizace obrazu: ANO
Slot paměťové karty: 2x CFexpress Typ B / 2x XQD
Rozlišení LCD: 2100000
Max. citlivost ISO: 102400
Min. citlivost ISO: 32
Druh snímače: CMOS
Zaostřovací body: 493
Velikost snímače: Full Frame (24x36mm)
Rozlišení (Mpx): 45,7
Bajonet: Nikon Z
Hmotnost (g): 1160

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!