Nikon Z TC-1,4x

 

Vysoce výkonný telekonvertor 1,4x pro systém Nikon Z. Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 40%.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
15 390 Kč s DPH
12 719 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikon rozšiřuje řady systému Nikon Z o 2 telekonvertory Z, které rozšiřují dosah kompatibilních objektivů Nikkor Z. Telekonvertor Z TC-1,4× poskytuje uživatelům o 40 % větší dosah, zatímco Telekonvertor Z TC-2× dosah zdvojnásobuje. Prvním objektivem kompatibilním s těmito telekonvertory je Nikkor Z 70–200mm f/2,8 VR S. S rozšiřováním řady objektivů Nikkor Z budou s telekonvertory Z kompatibilní další objektivy.


 
Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením při použití obou telekonvertorů za současného zachování nejkratší zaostřitelné vzdálenosti použitého objektivu. Navíc je zde vynikající automatické zaostřování systému Nikon Z a naprosto stabilní redukce vibrací, které uživatelům poskytují rychlost a přesnost, jaké lze očekávat od systému Nikon Z. Uživatelé mohou s pomocí telekonvertoru proměnit svůj teleobjektiv se zoomem v superteleobjektiv nebo rozšířit dosah svého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností. To vše bez negativního vlivu na kvalitu obrazu.
Oba nové telekonvertory Z jsou vynikající výrobky. Jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti a opatřeny fluorovou vrstvou Nikon – účinně odpuzující prach a nečistoty. Konstrukce tubusu telekonvertorů je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.

Souhrn klíčových vlastností
- TELEKONVERTOR Z TC-1,4×: Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 40 %.
- TELEKONVERTOR Z TC-2×: Prodlužuje ohniskové vzdálenosti kompatibilního objektivu NIKKOR Z o 100 %.
- Vynikající kvalita obrazu systému Nikon Z. Pokročilá optická konstrukce Nikon zaručuje ostrý obraz s vysokým rozlišením a úbytkem světla na úrovni pouze 1 EV nebo 2 EV v závislosti na  použitém telekonvertoru.
- Ostrý obraz a rychlé zaostřování. Vynikající automatické zaostřování. Vysoce účinná redukce vibrací. Uživatelé získají ostrost obrazu a rychlost zaostřování, na jaké jsou zvyklí u systému Nikon Z.
- Odolné provedení. Telekonvertory Z jsou utěsněny proti vnikání prachu a vlhkosti. Fluorová vrstva Nikon účinně odpuzuje prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.
- Provedení v kvalitě značky Nikon. Konstrukce tubusu telekonvertorů Z je vytvořena z odolného anodizovaného hliníku s hrubým povrchem a jejich design odpovídá fotoaparátům Nikon Z a objektivům NIKKOR Z.

 

V současné době lze použít Z konvertory k následujícím objektivům:

  • NIKKOR Z 70-180 f/2.8
  • NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S (je nutné aktualizovat firmware fotoaparátu i objektivu na poslední verzi)
  • NIKKOR Z 100–400mm f/4.5–5.6 VR S
  • NIKKOR Z 180-600mm f/5.6-6.3
  • NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S (je možné jej používat současně s vestavěným telekonvertorem)
  • NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S
  • NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S
  • NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S

Bajonet: Nikon Z

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!