Nikon 400mm f/2,8E FL AF-S ED VR

AKČNÍ CENA - OMEZENÝ POČET KUSŮ !!!

Profesionální 400mm superteleobjektiv formátu FX. Tento objektiv s vysokou světelností f/2,8 a pokročilou optickou konstrukcí je ideální pro fotografy sportu a fotoreportéry požadující špičkovou výkonnost.

Dostupnost: do 1 týdne
DOPRAVA ZDARMA
346 990 Kč s DPH
286 769 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikkor AF-S 400 mm f/2,8E FL ED VR
Profesionální 400mm superteleobjektiv formátu FX. Tento objektiv s vysokou světelností f/2,8 a pokročilou optickou konstrukcí je ideální pro fotografy sportu a fotoreportéry požadující špičkovou výkonnost,

Objektiv je vytvořen tak, aby poskytovat maximálně přesné výsledky při libovolné rychlosti fotografování, a je prvním superteleobjektivem NIKKOR s režimem redukce vibrací (VR) Nikon SPORT. Režim SPORT je ideální pro sledování rychlých akcí, poskytuje stabilní obraz v hledáčku a zaručuje prakticky nulové snížení maximální snímací frekvence v porovnání s fotografováním při vypnuté redukci vibrací. Dva fluoritové optické členy zvyšují optickou výkonnost objektivu a pomáhají snižovat jeho hmotnost pro vyváženější manipulaci. Fluorová vrstva aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu.

Hlavní rysy:

Světelný superteleobjektiv: nabízí ohniskovou vzdálenost 400 mm a vysokou světelnost f/2,8.

Vysoký optický výkon: dva fluoritové optické členy a dva optické členy ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) zaručují minimální výskyt barevné vady. Objektiv je vybaven zásuvným držákem filtrů a dodává se včetně filtru NC.

Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat: potlačují výskyt reflexů a závoje pro vyšší brilanci obrazu i při fotografování v protisvětle.

Elektromagnetická clona: zaručuje konzistentní expozice při použití rychlého sériového snímání.

Redukce vibrací (VR): nabízí režim SPORT. Redukce vibrací minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle.¹ Režim redukce vibrací SPORT je vytvořen tak, aby při fotografování rychlých pohybů poskytoval stabilní obraz v hledáčku, a umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a minimálního zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací.

Prstenec s paticí pro montáž na stativ: obsahuje ložiska pro vyšší odolnost a zaručuje plynulou změnu nastavení mezi orientací na šířku a na výšku.

Fluorová vrstva aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu. Vrstva je aplikována na ochranný skleněný člen ve tvaru menisku, který se nachází před frontální čočkou objektivu.

Robustní a lehké provedení: fluoritové optické členy pomohly snížit hmotnost tohoto superteleobjektivu na pouhých 3 800 g (přibližně). Tělo objektivu nabízí utěsnění proti prachu a vlhkosti na profesionální úrovni.

Ergonomická patice pro montáž na stativ: směřuje nyní k přední části objektivu pro komfortnější transport při upevnění objektivu na jednonohý stativ. Bezpečnostní slot umožňuje zajištění objektivu proti krádeži.

Sluneční clona: sluneční clonu objektivu lze nasadit v obrácené poloze a ponechat na objektivu během jeho transportu.

Dodávané pouzdro: objektiv se dodává včetně odolného kufru CT-405 pro komfortní a bezpečný transport.
 

¹ Při použití režimu Normal (Normální) podle standardu CIPA.


Technické specifikace:

Ohnisková vzdálenost:    400 mm
Světelnost:    f/2,8
Nejvyšší clonové číslo:    f/22
Konstrukce objektivu:    16 čoček / 12 členů (včetně 2 fluoritových optických členů, 2 optických členů ze skel ED, ochranného skleněného členu ve tvaru menisku a antireflexních vrstev Nano Crystal Coat). 2 asférické optické členy a optické členy s antireflexními vrstvami Nano Crystal Coat.
Obrazový úhel:    6°10´ (4 ° na formátu DX)
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost:    2,6 m od obrazové roviny
Největší měřítko zobrazení:    1/6,9
Počet lamel clony:    9 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu:    40,5 mm (zásuvný držák filtrů)
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu):    Cca 159,5 × 358 mm
Hmotnost:    Cca 3 800 g
Dodávané příslušenství:    Násuvný přední kryt objektivu, zadní krytka objektivu LF-4, sluneční clona HK-38, šroubovací filtr NC o průměru 40,5 mm, kufr CT-405, popruh LN-2, prstenec pro upevnění na jednonohý stativ

Obsah balení:

Kufr CT-405
Sluneční clona HK-38
Popruh LN-2
Násuvná přední krytka objektivu
Prstenec pro upevnění na jednonohý stativ
Neutrální filtr NC o průměru 40,5 mm
Krytka objektivu LF-4

Bajonet: Nikon F

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!