Nikon 300mm f/4,0E PF ED AF-S VR

 

Akce UŠETŘI S NIKONEM LÉTO platí do 22.7.2024 nebo do vyprodání zásob !

Nikon 300mm f/4,0E PF ED AF-S VR

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
47 590 Kč s DPH
39 331 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikon AF-S VR FX Nikkor 300mm f/4E IF PF ED - nový typ objektivu s elektronickou clonou (E) a Fresnelovým optickým členem (PF).

Přibližte si vzdálené objekty pomocí 300mm objektivu formátu FX. Tento objektiv je jako první objektiv NIKKOR s bajonetem Nikon F vybaven fázovým Fresnelovým optickým členem a nabízí vynikající kombinaci kompaktní konstrukce, velkého zvětšení a špičkové kvality obrazu.
Objektiv je ideální volbou pro fotografování sportů a zvířat v přírodě, pro cestovní fotografii a detailní portréty s vysokou kompresí perspektivy, a je chytrou volbou v případech, kdy chcete mít k dispozici dlouhou ohniskovou vzdálenost a současně nechcete nosit rozměrné a těžké vybavení.
Kombinace světelnosti f/4, ohniskové vzdálenosti 300 mm a působivé technologie redukce vibrací VR umožňuje dosažení vynikajících výsledků v různých podmínkách. Fázový Fresnelův optický člen výrazně snižuje rozměry a hmotnost objektivu, zatímco fluorová vrstva odpuzuje vodu, prach a nečistoty pro vyšší odolnost optiky.

Hlavní rysy:
- Výkonný teleobjektiv: nabízí ohniskovou vzdálenost 300 mm a vysokou světelnost f/4. (Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 450 mm při použití na jednookých zrcadlovkách Nikon formátu DX.)
- Fázový Fresnelův optický člen: zaručuje vynikající optickou výkonnost tohoto teleobjektivu a umožňuje dosažení výrazně kompaktnější konstrukce. Využití fázového Fresnelova (PF) optického členu znatelně snižuje hmotnost objektivu, aniž by docházelo k degradaci kvality obrazu.
- Redukce vibrací (VR): nabízí režim SPORT. Redukce vibrací minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než obvykle.1 Režim redukce vibrací SPORT je vytvořen tak, aby při fotografování rychlých pohybů poskytoval stabilní obraz v hledáčku, a umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a minimálního zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací.
- Vynikající optický výkon: antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují účinky reflexů a závoje a zvyšují brilanci a kontrast snímků. Optický člen ze skla ED (optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla) minimalizuje projevy barevné vady.
- Elektromagnetická clona: zaručuje konzistentnější a přesnější expozice, zejména při použití rychlého sériového snímání.
- Fluorová vrstva: aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty, aniž by snižovala kvalitu obrazu. Vrstva zvyšuje odolnost a usnadňuje čištění optiky bez poškození jejích povrchů.
- Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 1,4 m.
- Prstenec se stativovým závitem RT-1 (volitelné příslušenství): umožňuje volně otáčet objektivem okolo optické osy pro plynulý přechod mezi orientací přístroje na šířku a výšku.

Technické specifikace:
Ohnisková vzdálenost: 300 mm
Světelnost: f/4
Nejvyšší clonové číslo: f/32
Konstrukce objektivu: 16 čoček / 10 členů (1 fázový Fresnelův optický člen a 1 optický člen ze skel ED)
Obrazový úhel: 8°10´ [5°20´ u digitálních fotoaparátů Nikon (formát Nikon DX)]
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 1,4 m
Největší měřítko zobrazení: 0,24×
Počet lamel clony: 9 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu: 77 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu): Cca 89 × 147,5 mm
Hmotnost: cca 755 g

Bajonet: Nikon F

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!