Nikon 28mm f/1.8G

AKČNÍ CENA - OMEZENÝ POČET KUSŮ !!!

Nikon 28mm f/1.8G

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
18 790 Kč s DPH
15 529 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je rychlý a kompaktní a představuje vynikající volbu pro fotografy, kteří chtějí snímat širokoúhlé fotografie a získat nejlepší výkon při použití digitální jednooké zrcadlovky s vysokým rozlišením.
Ohnisková vzdálenost 28 mm se ideálně hodí ke snímání v uzavřených prostorách, zachycení úžasných výhledů nebo fotografování městského prostředí a scén na ulici. Vysoká světelnost s hodnotou f/1,8 umožňuje získat ostřejší snímky ve zhoršených světelných podmínkách a nabízí vynikající rovnováhu mezi ostrostí a bokehem, čímž nádherně zvýrazňuje subjekty.
Rychlá clona také poskytuje světlý obraz hledáčku.

Široký rozsah výhod:
Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G je vybaven úplně novou optickou konstrukcí a podporuje zvyšující se rozlišení moderních digitálních jednookých zrcadlovek s ostrými, nádherně vykreslenými statickými fotografiemi i videosekvencemi.
Dva asférické členy efektivně minimalizují odchylky a upravují zkreslení, ke kterému může dojít při širokém obrazovém úhlu.
Exkluzivní antireflexní vrstva Nano Crystal Coat společnosti Nikon snižuje výskyt závoje a odlesků.
Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) zase zaručuje diskrétní a přesné automatické zaostřování.

Kompaktní a odolný:
Objektiv AF-S NIKKOR 28 mm f/1,8G s bajonetem vybaveným těsněním proti vlivům počasí a hmotností pouhých 330 g představuje odolnou, lehkou a kompaktní volbu, která se snadno vejde do jakékoliv brašny. Objektiv je kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu FX, při použití s digitálními jednookými zrcadlovkami NIKON formátu DX nabízí ohniskovou vzdálenost (ekvivalentní) 42 mm a je plně kompatibilní i s amatérskými digitálními jednookými zrcadlovkami, které nemají vestavěný motor automatického zaostřování.

Hlavní rysy:
- Širokoúhlý objektiv formátu FX s ohniskovou vzdáleností 28 mm (42 mm při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách formátu DX).
- Vysoká světelnost f/1,8: umožňuje dosažení překrásné reprodukce neostrých míst obrazu, zaručuje získání ostřejších snímků za nízké hladiny osvětlení a nabízí jasnější obraz v hledáčku.
- Vysoce výkonná optická konstrukce: zaručuje ostré snímky s překrásnou kresbou a plně podporuje výkon digitálních jednookých zrcadlovek s vysokým rozlišením.
- Dva asférické optické členy minimalizují vady zobrazení a korigují zkreslení obrazu, které se vyskytuje u širokoúhlých objektivů.
- Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat účinně potlačují výskyt reflexů a závoje.
- Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) umožňuje přesné a tiché automatické zaostřování.
- K dispozici jsou dva zaostřovací režimy: M/A (automatické zaostřování s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřování).
- Kompaktní a lehká konstrukce.
- Kovový upevňovací bajonet s těsněním proti klimatickým vlivům.

Dodávané příslušenství :
sluneční clona HB-64, měkké pouzdro CL-0915, přední krytka LC-67 mm, zadní krytka LF-1.

Použité technologie : SWM, N, ASP, M/A, RF, G

SWM :
Technologie AF-S. Tato technologie Nikonu je dalším důvodem obliby teleobjektivů Nikkor mezi profesionálními fotografy. AF-S Nikkory jsou vybaveny motorem Nikon Silent Wave, který převádí "vlnění" do rotační energie, pohánějící autofokus. To umožňuje rychlostní, mimořádně přesnou a téměř bezhlučnou práci autofokusu.

N (Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat) :
Antireflexní vrstva "Nano Crystal Coat" je antireflexní vrstva mající svůj původ ve vývoji zařízení NSR (Nikon Step and Repeat) určených na výrobu polovodičů. Tyto antireflexní vrstvy prakticky eliminují reflexy uvnitř objektivu v širokém rozmezí vlnových délek a jsou tak efektivní zejména pro redukci závoje u extrémě širokoúhlých objektivů.

ASP :
Asférické čočky prakticky eliminují problém koma (vada čoček, projevující se tím, že bod se zobrazí jako soustava obrazců) a dalších typů zkreslení - a to dokonce i s nejmenší clonou. Zvláště užitečné jsou při korekci zkreslení u širokoúhlých objektivů. Použití asférických čoček navíc umožňuje konstrukci menších a lehčích objektivů.

Režim M/A (manuální/automatický) :
AF-S Nikkory jsou vybaveny speciálním M/A režimem Nikonu, který umožňuje přepínání z manuálního na automatické ovládání prakticky bez přestávky, a to dokonce i při AF sérii záběrů a bez ohledu na používaný autofokusový režim. Jakmile se během automatického ostření rozhodnete ostřit manuálně, stačí začít normálně manuálně zaostřovat tak, jak jste zvyklí - objektiv se sám automaticky přepne do režimu manuálního ostření.

RF (Rear Focus) zadní zaostřování :
U systému zadního ostření (RF) jsou všechny čočky objektivu rozděleny do specifických seskupení, přičemž při zaostřování se pohybuje pouze zadní seskupení. To umožňuje plynulejší a rychlejší práci autofokusu. AF objektivy DC-Nikkor - jedinečné objektivy pro jedinečné portréty

Režim M/A (manuální/automatický) :
AF-S Nikkory jsou vybaveny speciálním M/A režimem Nikonu, který umožňuje přepínání z manuálního na automatické ovládání prakticky bez přestávky, a to dokonce i při AF sérii záběrů a bez ohledu na používaný autofokusový režim. Jakmile se během automatického ostření rozhodnete ostřit manuálně, stačí začít normálně manuálně zaostřovat tak, jak jste zvyklí - objektiv se sám automaticky přepne do režimu manuálního ostření.

G :
Objektivy nemají na svém těle prstenec pro ovládání clony. Požadovaná clona se nastavuje přímo z těla fotoaparátu, pokud tuto funkci tělo fotoaparátu umožňuje.

Bajonet: Nikon F

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!