Nikon 24-70mm f/2,8E ED VR

 

Akce UŠETŘI S NIKONEM LÉTO platí do 22.7.2024 nebo do vyprodání zásob !

Špičkový profesionální objektiv s výkonnou redukcí vibrací VR. Nabízí vrcholnou kvalitu obrazu. K asférickým, ED, HRI členům s Nano Crystal povrstvením byl přidán asférický člen s extrémně nízkým rozptylem světla (ASP/ED). Je utěsněn vůči vniknutí prachu a vlhkosti. Přední a zadním člen je opatřen fluorovým povlakem, který usnadňuje čištění nečistot z povrchu objektivu.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
50 490 Kč s DPH
41 727 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Rychlejší. Odolnější. Stabilnější než doposud. Objektiv AF-S NIKKOR 24–70 mm f/2,8E ED VR reaguje s výjimečnou integritou na požadavky profesionálního nasazení a nabízí vrcholnou kvalitu obrazu.
Zabudování výkonné redukce vibrací Nikon (VR) a nová optická konstrukce vdechují nový život tomuto osvědčenému pracovnímu nástroji: nejpoužívanějšímu profesionálnímu objektivu v řadě objektivů NIKKOR. Redukce vibrací nabízí působivou výhodu možností fotografovat o 4 EV delšími časy závěrky než obvykle a dosahuje účinné minimalizace rozmazání způsobovaného chvěním fotoaparátu. Exkluzivní ultrazvukový zaostřovací motor Nikon (SWM) umožňuje rychlejší automatické zaostřování. Objektiv nabízí odolnější provedení a fluorovou vrstvu na přední a zadní čočce, která aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty.

Hlavní rysy:
Profesionální základní objektiv se zoomem a světelností f/2,8: nabízí rozsah ohniskových vzdáleností 24–70 mm (ekvivalent na formátu DX: 36–105 mm). Poskytuje spolehlivý výkon od širokoúhlého objektivu až po střední teleobjektiv bez ohledu na to, co právě fotografujete.
Vysoká světelnost f/2,8: nabízí výjimečný výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje konzistentní expozice v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.
Systém redukce vibrací (VR): minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle. 1
Vynikající výkonnost: špičková brilance a kontrast obrazu v celém obrazovém poli. Optická konstrukce účinně potlačuje projevy barevné vady a sférochromatismu a redukuje geometrické zkreslení v celém rozsahu zoomu.
Pokročilá optická konstrukce: obsahuje nově vyvinutý asférický optický člen ze skla s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), tři asférické optické členy, dva optické členy ze skel ED a optický člen s vysokým indexem lomu (HRI).
Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat: potlačují výskyt reflexů a závoje pro vyšší brilanci obrazu.
Elektromagnetická clona: zaručuje konzistentnější, přesnější expozice při použití rychlého sériového snímání.
Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM): zajišťuje extrémně rychlé a velmi tiché automatické zaostřování s možností snadné manuální úpravy zaostření.
Vysoká odolnost a spolehlivost: odolná a spolehlivá konstrukce určená pro intenzivní a náročné profesionální nasazení.
Fluorová vrstva: aktivně odpuzuje vodu, prach a nečistoty bez negativních vlivů na kvalitu obrazu. Vrstva je aplikována na přední a zadní čočku objektivu, kde umožňuje snazší čištění optiky bez poškození jejích povrchů.

Technické specifikace:
Ohnisková vzdálenost: 24–70 mm
Světelnost: f/2,8
Nejvyšší clonové číslo: f/22
Konstrukce objektivu: 20 čoček v 16 členech (včetně 2 optických členů ze skel ED, 1 asférického optického členu ze skla ED, 3 asférických optických členů a 1 optického členu s vysokým indexem lomu; antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a fluorová vrstva)
Obrazový úhel: Filmové jednooké zrcadlovky Nikon a digitální jednooké zrcadlovky formátu FX: 84° – 34°20´. Digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX: 61° – 22°50´.
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: Ohnisková vzdálenost 35–50 mm: 0,38 m od obrazové roviny. Ohnisková vzdálenost 24, 28, 70 mm: 0,41 m od obrazové roviny.
Největší měřítko zobrazení: 0,28×
Počet lamel clony: 9 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu: 82 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu): Cca 88 × 154,5 mm
Hmotnost: Cca 1 070 g

Dodávané příslušenství: Zaklapávací přední krytka objektivu LC-82 o průměru 82 mm, bajonetová sluneční clona HB-74, zadní krytka objektivu LF-4, polotuhé pouzdro CL-M3


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!