Nikon 200-500mm f/5,6E ED VR

AKČNÍ CENA - OMEZENÝ POČET KUSŮ !!!

Super-teleobjektiv s velkým rozsahem určený sportovním a outdoor fotografům. Za relativně nízkou pořizovací cenu nabídne vysoký výkon. Objektiv má elektronické ovládání clony a redukci vibrací VR (až do 4,5 EV). Uvnitř objektivu jsou 3 ED prvky a 9 lamelová kruhová clona.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
37 290 Kč s DPH
30 818 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Výkonný zoom s rozšířeným dosahem. Tento objektiv formátu FX s rozsahem ohniskových vzdáleností 200–500 mm a pevnou světelností f/5,6 představuje novou úroveň všestrannosti v oblasti superteleobjektivů.
Objektiv poskytuje spolehlivý výkon bez ohledu na to, jestli fotografujete zvířata v přírodě, ptáky nebo rychlé sporty. Ohniskové vzdálenosti 200–500 mm nabízejí výjimečný dosah. Pevná světelnost f/5,6 zaručuje vysoký komfort a plynulou regulaci hloubky ostrosti v celém rozsahu zoomu. Působivý systém redukce vibrací Nikon umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než obvykle a zahrnuje režim redukce vibrací SPORT pro sledování rychlých akcí. Elektromagnetická clona zaručuje přesné expozice při použití rychlého sériového snímání.

Hlavní rysy:
Superteleobjektiv formátu FX se zoomem: nabízí všestranný rozsah ohniskových vzdáleností 200–500 mm (ekvivalent u formátu DX: 300–750 mm). Ideální objektiv pro fotografování zvířat v přírodě, ptáků, letadel a rychlých sportů.
Pevná světelnost f/5,6: zaručuje konzistentní čas závěrky a plynulou regulaci hloubky ostrosti v celém rozsahu zoomu.
Vysoký optický výkon: tři optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) zaručují minimální výskyt barevné vady.
Systém redukce vibrací (VR): minimalizuje účinky chvění fotoaparátu a umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než obvykle.1 Režim redukce vibrací SPORT poskytuje stabilní obraz v hledáčku při zachycování rychlých pohybů. Režim rovněž umožňuje dosahovat snímacích frekvencí sériového snímání a zpoždění závěrky na obdobné úrovni, jaké lze dosáhnout při vypnuté redukci vibrací. Režim redukce vibrací SPORT je ideální pro fotografování pohyblivých motivů, jako jsou ptáci v letu nebo rychlé sporty.
Rychlé automatické zaostřování: ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) Nikon umožňuje extrémně rychlé a velmi tiché automatické zaostřování s možností snadné manuální úpravy zaostření.
Elektromagnetická clona: zaručuje konzistentnější, přesnější expozice při použití rychlého sériového snímání.
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 2,2 m.
Aretace zoomu: udržuje stabilní rozměry objektivu v době, kdy se objektiv nepoužívá.
Patice se stativovým závitem: pomáhá stabilizovat objektiv při použití stativu.
Automatické zaostřování s telekonvertory: pevná světelnost f/5,6 umožňuje využívat automatické zaostřování i v kombinaci s nasazeným telekonvertorem 1,4× (na fotoaparátech kompatibilních se světelností f/8).

Technické specifikace:
Ohnisková vzdálenost: 200–500 mm
Světelnost: f/5,6
Nejvyšší clonové číslo: f/32
Konstrukce objektivu: 19 čoček ve 12 členech (včetně 3 optických členů ze skel ED)
Obrazový úhel: Filmové jednooké zrcadlovky Nikon a digitální jednooké zrcadlovky formátu FX: 12°20´ – 5°00´. Digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX: 8°00´ – 3°10´.
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost: 2,2 m od obrazové roviny (v celém rozsahu ohniskových vzdáleností)
Největší měřítko zobrazení: 0,22×
Počet lamel clony: 9 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu: 95 mm
Průměr × délka (od dosedací plochy upevňovacího bajonetu): Cca 108 mm × 267,5 mm
Hmotnost:
Cca 2 300 g (včetně prstence se stativovým závitem)
Cca 2 090 g (bez prstence se stativovým závitem)

Dodávané příslušenství: Zaklapávací přední krytka objektivu LC-95 o průměru 95 mm, bajonetová sluneční clona HB-71, zadní krytka objektivu LF-4, polotuhé pouzdro CL-1434

Bajonet: Nikon F

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!