Laowa 15mm f/2 Zero-D (Canon RF)

 

Širokoúhlý, rychlý a kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 15mm pro full frame bezzrcadlovky Canon s bajonetem RF. Objektiv má úhel záběru 110°, vysokou světelnost f/2 a nabídne mimořádnou optickou kvalitu. Je dokonalý k fotografování impozantních astro snímků nebo krajiny.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
19 990 Kč s DPH
16 521 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Širokoúhlý, rychlý a kompaktní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností pro pro full frame bezzrcadlovky Canon s bajonetem RF.

Laowa 15mm f/2 Zero-D pro mirrorless fotoaparáty je ve své třídě aktuálně objektiv s nejvyšší světelností, nabízející mimořádnou optickou kvalitu. Jedná se o ultraširokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, který pokryje jak obrazový sensor fullframe 35mm, tak senzor typu APS-C.

Objektiv má úhel záběru 110° a vysokou světelnost f/2. Díky těmto vlastnostem je objektiv dokonalý k fotografování impozantních astro snímků nebo krajiny a obecně si velmi snadno poradí i při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Vysoká světelnost umožňuje také kreativní práci se zajímavým bokehem.

Optická stavba objektivu obsahuje 13 členů v 9 skupinách včetně 2 asférických členů a 3 členů s velice nízkou disperzí. Výsledkem této patentované optické stavby je naprostá minimalizace distorze a chromatické aberace. Většina širokoúhlých objektivů má kopulovitou přední čočku. To může být problém například při krajinářské fotografii, kdy se hojně používají filtry. Laowa 15mm f/2 Zero-D je však zkonstruována s plochou přední čočkou, takže bylo možné objektiv bez problému vybavit i závitem pro nasazení kruhového šroubovacího filtru o průměru 72 mm. 

Další skvělou vlastností je možnost zaostření již na vzdálenost 15 cm (od senzoru). Je tedy možné fotografovat objekty velmi zblízka a v kombinaci s vysokou světelností si užít dokonalý bokeh. Clonový kroužek objektivu je vybaven přepínačem mezi plynulým a krokovým pohybem, což ocení zejména tvůrci videí.

I přes veškerou svou výbavu stále zůstává tento objektiv velice kompaktní s délkou 82 mm a hmotností pouhých 500 g, je tak ideální pro každodenní používání.

Bajonet: Canon RF
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 15
Světelnost (f/): 2
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 72
Sluneční clona (v balení): ANO
Délka (mm): 82
Hmotnost (g): 500

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!