Fujifilm XF 80mm f/2,8 R LM OIS WR Macro

 

Špičkový macro objektiv, který je díky vysoké rozlišovací schopnosti v ohnisku a nádhernému efektu bokeh ideální pro fotografování květin a přírody. Objektiv je vybaven systémem optické stabilizace obrazu a je také odolný vůči vodě i prachu a lze jej používat při teplotách až -10 °C, je tudíž vhodný k použití za nejrůznějších podmínek fotografování v exteriérech.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
33 290 Kč s DPH
27 512 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Objektiv FUJINON XF 80 mm F2,8 R LM OIS WR Macro se jako první z řady vyměnitelných objektivů řady X vyznačuje ohniskovou vzdáleností odpovídající 122 mm (ve formátu 35 mm), maximální světelností F2,8 a zvětšením 1,0x. Díky vysoké rozlišovací schopnosti v ohnisku a nádhernému efektu bokeh je tento objektiv optimální pro fotografování květin a přírody. Úžasných detailních snímků dosáhnete kombinací tohoto objektivu s jedinečnou funkcí simulace filmu Fujifilm, např. Velvia.

Tento objektiv podporuje ruční fotografování díky systému optické stabilizace obrazu, který potlačuje pohyby fotoaparátu. Dále zajišťuje rychlé a tiché automatické ostření díky lineárním motorkům. Objektiv má luxusní vzhled, je však robustní, abyste z něho měli ten nejlepší pocit. Kroužky clony a ostření byly navrženy pro snadné a pohodlné ovládání. Objektiv je také odolný vůči vodě i prachu a lze jej používat při teplotách až -10 °C, je tudíž vhodný k použití za nejrůznějších podmínek fotografování v exteriérech. Na přední prvky objektivu byl nanesen fluorový nátěr, který odpuzuje vodu a nečistoty a dále zvyšuje odolnost objektivu.

Vysoká rozlišovací schopnost a nádherný bokeh

Byla použita optická konstrukce 16 členů ve 12 skupinách, včetně jedné asférické čočky, jedné super ED čočky a tří ED čoček. Barevné vady jsou potlačovány uspořádáním ED čoček ve vyrovnané poloze a sférické vady jsou potlačeny díky asférické čočce zajišťující vysoké rozlišení.

 

Nádherný makro obrázek díky nově použitému systému AF

Používá tzv. floating systém ostření*, rozděluje skupiny čoček na „přední skupinu ostření“ a „zadní skupinu ostření“ a používá je v závislosti na vzdálenosti fotografování s vysokou přesností. Tento systém zajišťuje vysoké rozlišení při pořizování makro snímků, kde si snadno všimnete barevných chyb.

Nově vyvinutý kuličkový systém reguluje pohyb čočky uspořádáním keramických kuliček na vodicí kolejnici. Tento systém umožňuje dosáhnout vysoké kvality snímku od středu až k okraji potlačením náklonu dvou skupin čoček a udržením jejich vzájemné vůle s vysokou přesností.

Skupiny čoček se pohybují v tubusu objektivu, což znamená, že délka objektivu se nemění. Proto nemůže dojít k náhodnému kontaktu objektivu s fotografovaným předmětem.

 

Optická stabilizace obrazu OIS**

Objektiv využívá optickou stabilizaci obrazu na potlačení pohybu, což může mít větší dopad při pořizování makro fotografií. Úhlový pohyb se potlačuje pomocí gyro snímače a snímače zrychlení s vysokou přesností, který dosahuje stabilizace obrazu v 5 krocích (směrnice CIPA).

Rychlé a tiché AF

Ohniskovou vzdálenost nastavuje lineární motor, který je tichý a rychlý a dosahuje tak rychlého a tichého automatického ostření.

Odolnost vůči povětrnostním vlivům a prachu, provoz za nízkých teplot až do -10 °C a fluorovaná povrchová úprava

Objektiv obsahuje 11 těsnění proti povětrnostním vlivům a prachu, můžete tudíž fotografovat bez obav i za drsných povětrnostních podmínek.

Fluorovaná povrchová úprava předního členu objektivu je vodoodpudivá, proto je méně náchylný ke šmouhám a lze jej snadno očistit.

 

 

 

 

Kompatibilní s telekonvertorem 1,4x a 2,0x

Objektiv nabízí kompatibilitu s telekonvertorem 1,4x (XF1,4X TC WR) a 2,0x (XF2X TC WR), takže ho lze použít i jako makro teleobjektiv.

 

Typ XF 80 mm F2,8 R LM OIS WR Macro
Konfigurace objektivu 16 členů 12 skupin (obsahuje 1 asférický, 3 ED a 1 super ED člen)
Ohnisková vzdálenost f=80 mm (122 mm)
Zorný úhel 20,1°
Max. světelnost F2,8
Min. světelnost F22
Ovládání clony
  • Počet lamel clony: 9 (kulatý otvor clony)
  • Korekce expozice: 1/3 EV (19 kroků)
Hloubka ostrosti 25 cm - ∞
Max. zvětšení 1x
Vnější rozměry: průměr x délka* (cca) * vzdálenost od příruby bajonetu objektivu ø 80 mm x 130 mm
Hmotnost* (cca) *bez krytek a víček 750 g
Velikost filtru ø 62 mm
Dodávané příslušenství Krytka objektivu FLCP-62II Zadní krytka objektivu RLCP-002 Víčko objektivu Brašna na objektiv Látka na zabalení
 

 

Bajonet: Fuji X

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!