Fujifilm XF 50mm f/1 R WR

 

Prémiový, extrémně světelný objektiv 50mm, který svou hlavní sílu ukazuje při portrétní fotografii. Mezi jeho silné stránky patří perfektní autofokus, kresba objektivu, vysoká hranová ostrost a bezproblémová použitelnost napříč všemi clonovými čísly objektivu.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
39 690 Kč s DPH
32 802 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

XF 50mm f/1 R WR je prémiovým, extrémně světelným středním teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 50 mm (úhel záběru odpovídá ohnisku 76 mm po přepočtu na kinofilmový formát) a maximální světelností f/1,0. Jedná se o doposud nejsvětelnější výměnný objektiv z dílny firmy Fujifilm. Díky širokoúhlé konstrukci dosahuje mimořádného rozlišení a k tomu vytváří i nádherný bokeh efekt, který jemně a plynule rozostřuje pozadí snímku. Objektiv vyniká svou ostrostí, a to od kraje do kraje snímku, což rozšiřuje možnosti jeho použití při fotografování.

Autofokus objektivu XF50mmF1.0 je poháněný DC motorem, který zajišťuje rychlé a přesné ostření i při fotografování s nastavenou maximální clonou objektivu f1,0. Toto nastavení může vést ke vzniku extrémně malé hloubky ostrosti, proto objektiv využívá maximálně i funkce automatického ostření na obličej/oči. Při pořizování portrétů tak dosahuje nejlepšího možného zaostření, čehož se při manuálním ostření těžko dosahuje.

V případě, kdy je třeba ostřit manuálně, jako např. při natáčení videí, poskytuje ostřící kroužek rotaci o rozsahu 120 °. Díky ní je ovládání přesné, jistější a přechod napříč rozsahem ostření až do nekonečna je rychlý. I přesto, že se jedná o f/1,0 objektiv s vysokou světelností, je díky své váze, rozměrům a odolnosti vůči povětrnostním vlivům, praktickou volbou profesionálních fotografů.

Vlastnosti objektivu:

(1) Dosahuje velmi malé hloubky ostrosti

Objektiv XF 50mm f/1,0 R WR se skládá z 12 optických členů rozdělených do 9 skupin a zahrnuje i jeden asférický člen a dva ED členy, díky nimž lze optimálně korigovat sférickou aberaci. Při nastavení maximální clony f/1,0, můžete s objektivem XF50mm f/1,0 R WR dosáhnout překvapivě malé hloubky ostrosti. Precizně navržená clona vytváří široký, krémový bokeh, který fotografiím dodává profesionální vzhled a umožňuje velmi snadno vytvářet portrétní fotografie s téměř trojrozměrnou kvalitou obrazu a vysokou ostrostí od kraje do kraje snímku. Tuto novou sílu můžete využít při ostření - například selektivně na oči subjektu a vytvořit tak podmanivou, detailní studii osoby. Tato funkce je však užitečná i pro jiné typy snímků. Objektiv využijete i při fotografování na ulici nebo lifestylovém focení a chaotické prostředí proměníte v čisté pozadí, z něhož bude přirozeně vystupovat fotografovaný subjekt.

(2) Snazší pořizování snímků při zhoršených světelných podmínkách

Díky maximální cloně objektivu XF 50mm f/1,0 R WR se nabízí více možností, jak fotografovat za snížených světelných podmínek. XF 50mm f/1,0 R WR dodává za tmy nebo v temném interiéru na snímač více světla než XF objektivy se světelností f/1,4. XF 50mm f/1,0 R WR umožňuje snadno udržet čas závěrky v hodnotách, které zmrazí pohyb a udrží ISO nastavené na nižší hodnotě. Výsledkem je detailně prokreslená fotografie. Lze také kombinovat vysoké hodnoty ISO se clonovým číslem f/1,0, toto nastavení je univerzální a lze ho použít i při jiných situacích s nízkou hladinou světla, např. astrofotografii.

(3) První f/1,0 objektiv s automatickým ostřením pro bezzrcadlové fotoaparáty na světě

Jako první f/1,0 objektiv s automatickým ostřením pro jakýkoliv bezzrcadlový fotoaparát, včetně full-frame fotoaparátů, na světě, XF 50mm f/1,0 přivádí ve srovnání s předchozími XF objektivy ke snímači více světla, díky čemuž může automatické ostření fungovat při citlivosti -7EV. Předchozí hranice citlivosti -6EV bylo dosaženo díky objektivům s maximální clonou f/1,4. Uživatelé fotoaparátů řady X Series tak teď mají k dispozici rychlý a přesný autofokus pracující i při nízké intenzitě osvětlení, či dokonce za úplné tmy. Díky funkcím snímačů AF fázové detekce (PDAF), ostření na obličej/oči a výkonnému DC motoru je nyní nově možné dosáhnout přesného a rychlého zaostření při malé hloubce ostrosti.

(4) Přesné ostření v kritických momentech  

Aby bylo možné z malé hloubky ostrosti vytěžit maximum, musí být ostření přesné. Z tohoto důvodu je ostřící funkce XF50mm f/1,0 osmkrát přesnější než u předcházejících modelů XF objektivů. Díky tomu je možné přejít z minimální ostřící vzdálenosti do nekonečna při zachování maximální přesnosti ostření. K přesnému ostření XF50mm f/1,0 využívá rotace ostřícího kroužku o rozsahu 120 °. Vy tak můžete ostřit manuálně, aniž by došlo k chybnému zaostření. Při použití fotoaparátů řady X Series s nastavením režimů Focus Peaking dosáhnete s tímto objektivem precizního zaostření. Díky 120° rotaci jsou pohyby autofokusu znatelně přesnější a plynulé, konstrukce objektivu je navíc navržena tak, aby byl dopad posunů ostření při fotografování minimální (focus shift).

(5) Navržen do náročných podmínek

Přestože je objektiv XF50mm f/1,0 R WR rychlý, je to objektiv, který můžete použít k zachycení úžasných snímků za jakýchkoliv podmínek. Při délce 103,5 mm a s hmotností 845 g zůstává objektiv kompaktní a snadno přenosný. Jako všechny ostatní objektivy odolné vůči povětrnostním vlivům je i tento utěsněn na 11 místech, takže je dobře chráněn vůči vlhkosti a prachu a může být používán i při teplotách do –10 °C. V kombinaci s bezzrcadlovými fotoaparáty řady X Series, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům (WR), vám objektiv XF50mm f/1,0 R WR umožní vytvářet jedinečné snímky i za těch nejnáročnějších podmínek.

Bajonet: Fuji X
Určeno pro formát snímače: APS-C (DX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 50
Světelnost (f/): 1
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Délka (mm): 103.5
Hmotnost (g): 845

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!