Fujifilm XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR

 

Objektiv Fujifilm Fujinon XF 50–140 mm f/2,8 R LM OIS WR nabízí rozsah ohniskových vzdáleností odpovídající 76–213 mm (ekv. kinofilmu) a konstantní světelnost f/2,8 v celém rozsahu. Optická konstrukce zahrnuje v 16 skupinách 23 členů (včetně pěti ED členů a jednoho Super ED členu).

Dostupnost: do 2 týdnů
DOPRAVA ZDARMA
39 690 Kč s DPH
32 802 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Popis produktu

Optická konstrukce poskytující maximální kvalitu obrazu vlajkové lodi mezi teleobjektivy se zoomem

 
Aby bylo dosaženo nejlepší kvality obrazu ve třídě, používá tento luxusní teleobjektiv se zoomem optickou konstrukci sestávající z 23 skleněných prvků v 16 skupinách s pěti čočkami ED a jednou čočkou Super ED srovnatelnou s fluoritovými čočkami. Tím se maximalizuje potlačení chromatické aberace a vysoká rozlišovací schopnost.Aplikování unikátní povrchové úpravy HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) společnosti Fujifilm na celou plochu čočky zaručuje omezení zdvojení obrazu a odlesků a výsledkem je ostrý, jasný obraz. Díky použití nově vyvinuté technologie povrchové úpravy Nano-GI (Gradient Index), která mění index lomu mezi sklem a vzduchem, jsou účinně potlačeny zdvojení a odlesky od šikmo dopadajícího světla.Jako u ostatních objektivů XF vytváří sedm zaoblených lamel clony měkký, kruhový efekt bokeh. Byla použita optická konstrukce, která vytváří nádherný efekt bokeh u objektů v popředí i v pozadí.Vnitřní zoomovací mechanismus zaručuje, že se délka objektivu nemění, takže v celém rozsahu zoomu zůstává vyvážení objektivu stejné.Spojením tohoto objektivu s tělem fotoaparátu řady X Series s technologií Lens Modulation Optimizer* (LMO) se výkon tohoto objektivu zlepší ještě výrazněji. Technologie LMO koriguje difrakci a vytváří obraz ostrý od okraje k okraji s realistickým trojrozměrným efektem i při vysokém clonovém číslu.
Vlastní funkce zpracování obrazu společnosti Fujifilm, která koriguje optické vlivy difrakce, založená na optickém výkonu každého objektivu.
Jev, ke kterému dochází při fotografování s velkým zacloněním, při němž se obraz, který byl původně ostrý, rozostří.
 


Rychlé a tiché automatické ostření díky prvnímu trojitému lineárnímu motoru na světě

 
Pro rychlý autofokus je použit vnitřní systém ostření. Metoda posouvání malých čoček ve střední a zadní části objektivu bez pohybování velkými čočkami, ze kterých sestává přední část objektivu. Díky snížení hmotnosti ostřicí čočky a osazení tří lineárních motorů v intervalech 120° bylo možné dosáhnout tichého automatického ostření. Ještě rychlejšího automatického ostření lze dosáhnout při spojení tohoto objektivu s tělem fotoaparátu řady X Series, který nabízí funkci Phase Detection AF. V kombinaci s téměř neslyšným zvukem závěrky lze fotografie pořizovat i na tichých místech bez povšimnutí.Protože automatické ostření pracuje se signálem z obrazového senzoru, je možné dosáhnout extrémně přesného zaostření.Díky minimální pracovní vzdálenosti 1 m pro celý rozsah zoomu je tento objektiv skvělý také pro fotografování blízkých objektů.
 
 

Nejvýkonnější stabilizace obrazu ve své třídě

 
Díky výkonnému gyroskopickému senzoru a unikátnímu algoritmu, který potlačuje odchylku způsobenou změnami teploty, poskytuje objektiv XF50-140mm nejvýkonnější stabilizaci obrazu ve své třídě. Ve spojení s vysokou světelností F2,8 lze nyní udržet teleobjektiv se zoomem v ruce i v situacích, kdy to dříve nebylo možné.
 
 

Odolnost vůči povětrnostním vlivům a prachu a provoz při nízké teplotě -10 °C

 
Díky utěsnění každé části tubusu je objektiv odolný vůči povětrnostním vlivům a prachu a umožňuje provoz při teplotách do -10 °C, což z něj činí ideálního společníka pro digitální fotoaparát X-T1, který nabízí stejnou úroveň ochrany.
 

 

Vysoká kvalita provedení a pohodlné ovládání

 
Ostřicí kroužek i kroužek ovládání clony jsou z kovu a kov je použit také na vnějším povrchu tělesa objektivu, díky čemuž bylo dosaženo vysoké kvality provedení. Díky dlouholetým zkušenostem a širokému know-how v dalších oblastech špičkových profesionálních objektivů, jako Broadcasting a CinemaScope, umožňuje povrchová struktura a točivý moment kroužků pohodlné fotografování dokonce i při citlivém ručním ostření. Uchycení objektivu je vyrobeno z mosazi, což mu poskytuje vyšší pevnost.Ve spojení s tělem fotoaparátu má tento objektiv asi 60 % hmotnosti systému plné velikosti, čímž výrazně snižuje zátěž fotografa.Funkce AF+MF umožňuje hladké ruční ostření. Po stisknutí tlačítka pro automatické zaostření objektu lze následně provádět jemné doladění pomocí kroužku ručního ostření. Funkce umožňující hladké ruční ostření otáčením ostřicího kroužku při namáčknutí spouště během uzamčení automatického ostření. Pro použití této funkce je nutný upgrade firmwaru fotoaparátu. (Vhodné modely: X-Pro1/X-E1/X-E2/X-T1/X-T1GS

Bajonet: Fuji X
Určeno pro formát snímače: APS-C
Ohnisková vzdálenost (mm): 50 - 140
Světelnost (f/): 2.8
Optická stabilizace: ANO
Průměr filtru (mm): 72
Hmotnost (g): 995

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!