Canon RF 85mm f/1,2L USM

Letní CASHBACK CANON 5000kč platí do 31.7.2024 nebo do vyprodání zásob !

Nová generace oblíbeného objektivu 85mm f/1,2L, určená pro nové full-frame bezzrcadlovky s bajonetem RF. Tento objektiv nabízí dosud nejvyšší rozlišení ze všech skel značky Canon a vyznačuje se mimořádně vysokou světelností a rychlostí ostření. Je proto ideální pro portrétní a svatební fotografii.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
74 990 Kč s DPH
61 975 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Canon RF 85mm f/1,2L USM

Nová generace proslulého objektivu 85mm f/1,2L, určená pro nové full-frame bezzrcadlovky s bajonetem RF. Tento objektiv nabízí dosud nejvyšší rozlišení ze všech skel značky Canon a vyznačuje se mimořádně vysokou světelností a rychlostí ostření. Je proto ideální pro portrétní a svatební fotografii.

Extrémně vysoké rozlišení zachytí sebemenší detail

Bajonet RF vyvinutý pro systém EOS R posouvá hranice možností fotografické a video tvorby. Poskytuje uživatelům nástroje, které jim umožní zdokonalovat své dovednosti a tvořit bez omezení. Při vývoji objektivu RF 85mm F1,2L USM byly zohledněny připomínky uživatelů a využity nejnovější technologie a pokročilé možnosti bajonetu RF, které zlepšují obrazovou kvalitu a zrychlují komunikaci mezi objektivem a plnoformátovým bezzrcadlovým tělem.

Krátký teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 85 mm vykresluje lidské tváře ve věrné perspektivě, a je proto ideální pro portrétní fotografii. RF 85mm F1,2L USM je po modelu EF 35mm f/1,4L II USM druhým objektivem Canon vybaveným unikátní optickou technologií BR, která účinně potlačuje longitudinální chromatickou aberaci, kterou nelze zcela odstranit kombinací tradičních optických prvků, a tím zlepšuje rozlišení a ostrost. Asférické optické prvky a prvky s velmi nízkým rozptylem (UD) korigují zkreslení a zajišťují mimořádně kvalitní kresbu.

Vysoká světelnost, vysoká kvalita

Objektiv RF 85mm F1,2L USM patří mezi nejsvětelnější objektivy Canon s automatickým ostřením určeným pro plnoformátové systémové kompakty této značky. Díky vysoké světelnosti tento krátký teleobjektiv ve spojení s technologií automatického ostření Dual Pixel CMOS AF umožňuje pořizovat působivé snímky s nízkou hloubkou ostrosti, atraktivním bokehem a odděleným pozadím. Fotografovaný předmět ostře vystupuje z obrazu a devítilamelová clona vytváří jemně rozostřené pozadí ideální pro portrétní fotografii. Objektiv propouští na snímač o 50 % více světla než objektiv se světelností f/1,4 a usnadňuje fotografování za náročných světelných podmínek s nízkou hladinou osvětlení – až na úrovni -6EV (EOS R), respektive -5EV (EOS RP). Umožňuje tak zachytit atmosféru skutečně každého okamžiku.

RF 85mm F1,2L USM je vybavený stejným kroužkovým ultrazvukovým ostřicím motorem typu USM jako objektiv RF 50mm F1,2L USM, který zajišťuje rychlé a přesné ostření včetně průběžného přeostřování při pohybu fotografovaného předmětu v záběru. Systém ostření spolupracuje s novým vysoce výkonným procesorem systému EOS R s vyšší rychlostí přenosu dat. Výsledkem je mimořádně rychlé ostření, které umožňuje zachytit i prchavé okamžiky.

Mimořádný komfort ovládání a odolnost

Součástí objektivů řady Canon RF je programovatelný ovládací prstenec, který může sloužit k nastavení času, clony, citlivosti nebo korekce expozice. Tím uživatel získává další možnost přizpůsobení celého systému svému stylu práce. Tuto funkci ocení zejména svatební fotografové, kteří potřebují široký rozsah nastavení pro působivé momentky i umělecky aranžované snímky. Objektiv je vybavený také prstencem pro ruční ostření, který lze použít za všech okolností i bez přepínání do manuálního režimu. Objektiv RF 85mm F1,2L USM je uzpůsobený i pro fotografování ve venkovních podmínkách. Před nepřízní počasí jej chrání utěsnění proti prachu a vodě, jímž jsou objektivy řady L vyhlášené.

Klíčové vlastnosti objektivu:

· Extrémně výkonný 85mm objektiv s pevnou ohniskovou

· Ohnisková vzdálenost 85 mm poskytuje ideální perspektivu pro portrétní práci

· Vysoká světelnost f/1,2 a clona s 9 lamelami zajišťují vynikající výkon za nízké úrovně osvětlení a příjemný bokeh

· Optická technologie Blue Spectrum Refractive (BR) omezuje chromatické aberace a zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu snímku

· Asférické členy a členy s velmi nízkým rozptylem (UD) zajišťují maximální rozlišení na celé ploše snímku

· Motor USM pro rychlé, plynulé a téměř neslyšné ostření

· Ovládací prstenec umožňuje přímé nastavení času, clony a citlivosti

· Antireflexní povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) předchází odleskům a duchům, které zhoršují kvalitu snímku

Obsah balení:

· přední krytka E-82II

· zadní krytka RF

· obal na objektiv LP1424

· sluneční clona ET-89

· uživatelský návod

Bajonet: Canon RF
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 85
Světelnost (f/): 1.2
Optická stabilizace: NE
Průměr filtru (mm): 82
Sluneční clona (v balení): ANO
Sluneční clona (typ): ET-89
Délka (mm): 117.3
Hmotnost (g): 1195

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!