Canon RF 14-35mm f/4L IS USM

AKČNÍ CENA NA OMEZENÝ POČET KUSÚ platí do 30.6.22 nebo do vyprodání zásob !

Vysoce kvalitní ultra-širokoúhlý objektiv 14-35mm, určený pro full frame bezzrcadlovky Canon s bajonetem RF. Tento kompaktní a lehký objektiv poskytne díky špičkové optické konstrukci výborný obrazový výstup, který uspokojí fotografické nadšence i profesionály. Je ideální pro fotografování krajiny a architektury, ale také tvorbu vlogů.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
39 990 Kč s DPH
33 050 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nový objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM, který nabízí zatím nejkratší ohniskovou vzdálenost ze všech objektivů řady RF. Novinka je poslední z trojice lehkých a kompaktních objektivů RF se světelností f/4, které společně poskytují fotografickým nadšencům a profesionálním fotografům univerzální rozsah ohniskových vzdáleností od 14 do 200 mm. Objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM s tichým automatickým ostřením, optickou stabilizací obrazu o 5,5 EV a rozsahem ohniskových vzdáleností 14-35 mm podává díky asférickým členům a členům s velmi nízkým rozptylem ostrý a čistý obraz. Je ideální pro fotografování krajiny a architektury, ale také tvorbu vlogů, kde autor potřebuje stabilní široký úhel záběru.

Kompaktní objektiv s širokým úhlem záběru

Díky velkému průměru bajonetu u systému EOS R dosahuje objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM se svým kompaktním optickým systémem širšího úhlu záběru a vysoké obrazové kvality.

S hmotností pouhých 540 g se RF 14-35 mm F4L IS USM řadí po bok lehkých kompaktních objektivů RF 24-105 mm F4L IS USM a RF 70-200 mm F4L IS USM, s nimiž tvoří trojici se světelností f/4 a rozsahem ohniskových vzdáleností pro všechny běžné fotografické potřeby. Stejně jako ostatní dva objektivy z této trojice má závit pro filtry o průměru 77 mm a je velmi kompaktní. Celá sada tedy tvoří ideální cestovní vybavení – malé, lehké a s širokými možnostmi fotografování z různé perspektivy.

Široký rozsah ohniskových vzdáleností objektivu RF 14-35 mm F4L IS USM poskytuje fotografům značnou flexibilitu – mohou díky němu zachytit různé typy objektů a scén, včetně krajiny a architektury. Objektiv se díky systému ostření s pohyblivou zadní skupinou vyznačuje bezkonkurenční minimální zaostřovací vzdáleností 0,2 m a zvětšením 0,38x. To je značná výhoda především ve stísněných prostorách, kde fotografovi pomáhá do snímku vměstnat celou scénu.

Dokonalá optika

Objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM je založený na pokročilé optické konstrukci se třemi členy s velmi nízkým rozptylem (UD) a třemi asférickými členy z litého skla, jeden z nichž je zároveň asférický i UD To omezuje výskyt aberací a zajišťuje dokonale ostré záběry s obrazovou kvalitou na úrovni proslulých objektivů Canon s pevnou ohniskovou vzdáleností. Tyto prvky zajišťují maximální rozlišení na celé ploše snímku, což je u širokoúhlých objektivů obzvlášť náročné, protože zde výrazně narůstá sférické zkreslení. Čočky jsou navíc potažené speciálními povlaky SWC a ASC, které vyvinula společnost Canon. Ty předchází tvorbě „závoje“ a odlesků a objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM díky nim dosahuje mimořádné ostrosti a kontrastu.

Spolehlivý profesionální výkon pro fotografii i film

RF 14-35 mm F4L IS USM má všechny přednosti objektivů řady L, které jsou zárukou konzistentních a precizních výsledků při fotografování i filmování. Ostření pohybem zadní skupiny optických členů umožňuj ostřit na krátkou vzdálenost a redukuje změnu ohniskové vzdálenosti při ostření na méně než třetinu oproti objektivu EF 16-35 mm f/4L IS USM. Motor Nano USM ostří rychle, plynule a tiše. Světelnost f/4 zůstává neměnná v celém rozsahu ohniskových vzdáleností, takže při transfokaci nedochází ke změně expozice ani citlivosti. Objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM představuje nepostradatelný nástroj také pro filmaře, kteří užívají systém EOS R, protože díky konstantní světelnosti a optické stabilizaci obrazu o 5,5 EV a až 7 EV při použití s těly Canon EOS R5 a EOS R6 zaručuje konzistentní kvalitu obrazu v celé videonahrávce. Pro fotografy je výhodou možnost fotografovat z ruky i při velmi dlouhých časech.

RF 14-35 mm F4L IS USM je vybavený ovládacím prstencem, který umožňuje rychle přímo ovládat expozici, clonu a citlivost bez nutnosti vstupovat do nabídky fotoaparátu nebo opustit hledáček. Dále má objektiv trvale aktivní prstenec ručního ostření a jeho robustní konstrukce je izolovaná proti prachu a vlhkosti stejně jako všechny objektivy řady L. Díky tomu mohou fotografové a filmaři bez obav pracovat za všech podmínek.

RF 14-35 mm F4L IS USM - hlavní funkce a vlastnosti:

  • Vysoce kvalitní ultra-širokoúhlý objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností 14-35 mm
  • Konstantní světelnost f/4 pro fotografování za špatných světelných podmínek
  • 3 asférické členy a 3 členy s velmi nízkým rozptylem (UD), jeden z nichž je zároveň asférický i UD, zajišťují maximální rozlišení na celé ploše snímku
  • Optická stabilizace obrazu o 5,5 EV nebo 7 EV při použití s tělem vybaveným interní stabilizací (IBIS)
  • Motor Nano USM zajišťuje rychlé, plynulé a tiché ostření ideální pro natáčení videa
  • Ovládací prstenec umožňuje přímé nastavení času, clony nebo citlivosti
  • Nejkratší zaostřovací vzdálenost 0,2 m při zvětšení 0,38x
  • Nanostrukturní povrchová úprava SWC a antireflexní úprava ASC (Air Sphere Coating) předchází odleskům a závojům, které zhoršují kvalitu snímku

Bajonet: Canon RF
Určeno pro formát snímače: Full-frame (FX)
Ohnisková vzdálenost (mm): 14 - 35
Světelnost (f/): 4
Optická stabilizace: ANO
Průměr filtru (mm): 77
Sluneční clona (v balení): ANO
Sluneční clona (typ): EW-83P
Délka (mm): 99
Hmotnost (g): 544

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!