Canon EOS R

Canon představuje nový full frame fotoaparát a objektivy v rámci modelové řady nového systému EOS R.

Canon, světový lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, doplňuje svůj nekompromisní full frame svět představením nového fotoaparátu EOS R, prvním fotoaparátem s nově vyvinutým RF bajonetem. Díky nejrychlejšímu systému automatického zaostřování a možnosti ostřit ještě v tak nízkých světelných podmínkách jako je – 6EV je perfektním volbou pro profesionální výsledky každého záběru. Celá nová modelová řada objektivů RF je založena na kvalitním optice a stávajících vlastnostech přístrojů Canon a modernizuje nabídku fotografům a kameramanům o nové možnosti kreativní tvorby a uživatelské přizpůsobitelnosti.

 

EOS R

Systém EOS R inovuje existující systém EOS a poskytuje bohatší, detailnější výsledky, se skvělou ostrostí
a kvalitou. EOS R je prvním fotoaparátem, který je opatřen RF bajonetem o průměru 54 mm, vzdáleným 20 mm od snímače a opatřeným 12 konektory pro komunikaci s objektivy.

Kombinace vysoce výkonných objektivů řady RF, full frame CMOS senzoru s přibližně 30.3 miliony efektivních pixelů a nejnovějšího procesoru DIGIC 8, umožňuje EOS R vytvářet nejvyšší kvalitu obrazu. Komunikace mezi tělem fotoaparátu a objektivem RF je na takové úrovni, že dokonce i režim Digital lens optimizer, který díky informacím přenášeným bajonetem „dočišťuje“ optický výsledek, má minimální dopad na zpomalení kontinuálního snímání.

Skrze nejrychlejší systém automatického zaostřování na světě – jen 0.05 vteřiny - a schopnost souvisle zachytit pohybující se objekty rychle a precizně, s možností až 8 snímků za vteřinu v režimu kontinuálního snímání (pevný AF) a 5 snímků za vteřinu s AF tracking, nabízí EOS R velmi konzistentní uživatelské rozhraní pro sebevědomé fotografy. EOS R má funkcionalitu „Touch and drag AF“, která umožňuje intuitivní možnost výběru z 5655 pozic AF - více než kolik má jakýkoliv jiný fotoaparát v této třídě. Jelikož je toto zařízení první na světě, které dokáže automaticky zaostřovat v tmavém prostředí až do –6EV, je EOS R optimalizován na focení v prostředí s nízkým množstvím světla díky pokročilému elektronickému hledáčku (Electronic Viewfinder – EVF) s 3.69 miliony bodů, poskytuje 100 % pokrytí snímané scény a dává možnost vidět objekty v jejich skutečných barvách i prostředí skoro absolutní tmy.

EOS R nabízí možnost neslyšitelného snímání obrazu díky reálně tiché závěrce a poskytuje tím totální diskrétnost i v těch nejosobnějších fotografických prostředích, takže je ideální například pro fotožurnalisty či svatební fotografy.

EOS R je skutečně mistrným nástrojem pro tvůrce filmů skrze možnost točit na formát 4K s plnou kontrolou audio záznamu, díky variabilitě otočného displeje a pomocníkovi pro manuální ostření – funkce peaking. Dodatečně mohou tvůrci filmů použít 10 bitový výstup skrze HDMI a díky profilu Canon log mohou snímat záznam v neutrálním kontrastu až do dynamického rozsahu 12 EV kroků při nastavení ISO 400, což jim umožní následné úpravy v post-processingu, aby se vyhnuli i sebemenší nuanci v barevném detailu, stínech a přepalech.

Skoro veškeré ovládání na těle EOS R je přizpůsobitelné, což přináší nový rozměr personalizace a užívání EOS majiteli. Dobře známá, ale přece jen vylepšená ergonomie EOS – robustní tělo z hliníkové slitiny odolné proti povětrnostním vlivům – dovoluje uživatelům fotit delší dobu, a přitom si stále užívat pohodlí gripu a intuitivního rozhraní. Jako první v modelové řadě EOS má EOS R přizpůsobitelnou multifunkční lištu, na které si uživatel může přednastavit preferované nastavení, například citlivost ISO. Pro ty, kteří jsou stále v pohybu, nabízí EOS R Bluetooth konektivitu skrze spárování s mobilním telefonem,
a také ukládání GPS polohy u každé pořízené fotografie. Dodatečně lze využít také aplikace Canon Camera Connect, která nabízí svobodu tvůrčímu fotografování focením skrze dálkové ovládání.

Nově představeným uživatelským prvkem všech RF objektivů je nový ovládací prstenec, tzv. „Control ring“, který umožní rychlé nastavení clony, rychlosti závěrky, ISO či kompenzaci expozice velmi jednoduše, bez přerušení koncentrace na záběr.

 

Hlavní vlastnosti systému EOS R:

 • Vynikající optický výkon, nové možnosti konstrukce objektivů a možnost tvůrčí flexibility
 • Pokročilá komunikace mezi tělem přístroje a objektivy
 • Kompatibilita s existujícími EF and EF-S objektivy a příslušenstvím
 • Schopnost snímání i ve zhoršených světelných podmínkách

Hlavní vlastnosti fotoaparátu EOS R:

 • Možnost využití s novými výkonnými RF objektivy, 35mm full frame CMOS senzor s přibližně 30.3 miliony efektivních pixelů a nejnovější obrazový procesor DIGIC 8
 • Světově první fotoaparát, který dokáže automaticky zaostřit i v tak obtížných světelných podmínkách jako -6 EV
 • Nejrychlejší možnost automatického zaostřování na světě - 0.05 vteřiny
 • Digital Lens Optimizer
 • Touch and Drag AF – možnost výběru z 5655 pozic AF
 • Tichá závěrka
 • Formát 4K videa s možnost 10 bitového výstupu skrze HDMI

Špičková optika

Odstup bajonetu RF s průměrem 54 mm pouhých 20 mm od fokální roviny nabízí zcela nové možnosti v optické konstrukci objektivů. Umožnil konstruktérům společnosti Canon sestrojit takové objektivy, které dříve nebyly možné. Vedle objektivů v rámci existujícího systému EOS dnes Canon uvádí také 4 nové objektivy v systému EOS R, které posouvají hranice optiky.

RF 50mm f/1.2L USM je extrémně světelný zástupce kategorie L -  nejsvětelnější v této třídě. Mimořádné zobrazení detailů, vysoká ostrost, ohromující hloubka ostrosti a pozoruhodný výkon v prostorách s nízkým množstvím světla – to jsou výhody této optické konstrukce.

RF 24-105mm f/4L IS USM patří do modelové řady „eLkových“ zoom objektivů a stává se prvním modelem, který využívá technologii Nano USM – ideální pro tvůrce filmů při potřebě nepřerušovaného zaostřování za účelem přirozeně vypadajících přechodů mezi snímky při sledování objektu pohybujícího se od či ke kameře. Je tenký a jednoduše ovladatelný a má fixní světelnost 4. Rychlý a tichý systém automatického zaostřování a pětistopá stabilizace obrazu z něj dělá ideální model pro filmaře.

RF 28-70mm f/2L USM – rychlý, světelný a všestranný objektiv se standardním rozsahem ohniskových vzdáleností - je prvním na světě, který nabízí vysokou světelnost f/2 skrze celý rozsah ohniskových vzdáleností. Konstrukce barelu absorbuje případné pády či nárazy, zabraňuje jejich ničivým následkům a dělá objektiv velmi odolným.

RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM - vysoce světelný makroobjektiv, ideální pro street foto, cestování a pořizování detailních záběrů. Nabízí přirozené širokoúhlé záběry, pohledy do makrosvěta a hybridní stabilizaci obrazu. Ostření, clona a stabilizace obrazu jsou integrovány do jedné konstrukční jednotky.

Hlavní vlastnosti RF 50mm f/1.2L USM:

 • Mimořádné zobrazení detailů, vysoká ostrost, ohromující hloubka ostrosti a pozoruhodný výkon
  v prostorách s nízkým množstvím světla
 • Rychlý a precizní optický výkon
 • Vysoká kvalita obrazu a odolnost přístroje díky vlastnostem legendární modelové řady L
 • Stvořen pro profesionály pro každodenní používání

 

Hlavní vlastnosti RF 24-105mm f/4L IS USM:

 • Objektiv pro všestranné použití, praktický s profesionálním přiblížením
 • Pevný a odolný v konstrukci, spolehlivý výkon
 • Pětistopá stabilizace obrazu
 • Rychlý a tichý Nano USM pro brilantní výsledné fotografie
 • Ohromující zaměření na detail, hloubku a ostrost díky vlastnostem legendární modelové řady L

 

Hlavní vlastnosti RF 28-70mm f/2L USM:

 • První na světě, který nabízí vysokou světelnost f/2 skrze celý rozsah ohniskových vzdáleností
 • Mění pohled na dosavadní standardní zoom objektivy
 • Jemný a tichý systém automatického zaostřování díky Canon USM technologii
 • Chytré ovládání a intuitivní ergonomie pro přirozený pocit z fotografování

 

Hlavní vlastnosti RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM:

 • Vynikající kvalita obrazu s širokoúhlým objektivem v kompaktním těle
 • Výkonný ve zhoršených světelných podmínkách, napomáhá zachytit tu pravou atmosféru i ve špatně osvětleném prostředí
 • Zachytí neskutečné detaily polovičním zvětšení skutečné velikosti s možností pěti krokové stabilizace obrazu
 • Umožní cestování nalehko, instinktivnější focení a podpoří kreativitu

 

Všechny objektivy na dosah

Tři nově představené adaptéry umožňují více než 70 modelům objektivů EF a EF-S využívat inovativního systému EOS R, který podpoří nové možnosti optiky při zachování vysoké kvality obrazu a vysokého výkonu, jaký lze vidět při užívání s EOS zrcadlovkami. Tento adaptér přináší uživateli možnost ovládacího prstence, který se nachází na RF objektivech. Drop-in filter adaptér umožňuje použití širokého spektra drop-in filtrů (Drop-in polarizační filtr a Drop-in variabilní ND filtr). Je to ideální řešení pro filmaře využívající objektivy, ke kterým je složité nebo nemožné filtr přidat. Drop-in variabilní ND filtr řídí expozici, přičemž polarizační cirkulární filtr eliminuje odrazy a vylepšuje barevnou saturaci. Oba filtry jsou ideální pro ohromující kvalitu obrazu, která pohání potřeby uživatelů.

 

Hlavní vlastnosti Canon adaptérů:

 • Umožní použití EF a EF-S objektivů na Canon EOS R fotoaparátu
 • Jednoduché úpravy v nastavení skrze ovládací prstenec „Control Ring“
 • K dispozici různé drop-in optické filtry
 • Zkonstruovány pro profesionální použití

 

Přizpůsobte si celý proces tvorby fotografií

Široké spektrum nového příslušenství dostupné pro EOS R obsahuje také například grip na baterii či blesk. Grip BG-E22, umožňuje použití dvou vysokokapacitních lithio-ionových LP-E6N baterií a nabízí možnost externího nabíjení skrze USB adaptér, fotograf se tak může focení věnovat déle a také má usnadněné focení při vertikální pozici, se zachováním polohy ovládacích prvků. Pro kreativní možnosti osvětlení nabízí BG-E22 PC terminál pro připojení na tradiční kabelový studiový blesk pro použití s EOS R. Speedlite EL-100 je kompaktní, lehký a vysoce účinný blesk s automatickým režimem, který umožňuje komunikaci s kompatibilními přístroji, aby odstranil záludnosti zábleskové fotografie. Má dostatek síly, aby osvítil několik subjektů při dobrých světelných podmínkách venku, ale i uvnitř při zhoršených světelných podmínkách a jemným násvitem projasnil scénu díky funkcionalitě odrazu blesku od zdi
a stropu.

 

Hlavní vlastnosti Battery Gripu BG-E22:

 • Prodlouží každé focení s EOS R
 • Pohodlné ovládání při vertikálním držení stroje
 • Nízká hmotnost – 330 g
 • PC terminál pro připojení na externí studiový blesk

 

Hlavní vlastnosti Speedlite EL-100:

 • Jednoduché použití pro začátečníky ve focení s bleskem
 • Vytvoří přirozené světlo díky funkcionalitě odrazu blesku
 • Umožní rozšířit hranice tvořivosti při práci s bleskem

 

Digital photo professional express (DPP Express)

Abyste ze svých fotografií mohli dostat to nejlepší a pro rozšíření možností práce se soubory RAW, dnes Canon také představuje Digital photo professional express (DPP Express) pro iPad®. Intuitivní
a jednoduše ovladatelné rozhraní nabízí velmi široké možnosti RAW post-processingu, sledování
a editování fotografií s použitím přístrojů EOS či EOS R. Obrázky lze naimportovat skrze aplikace Camera Connect a mohou být editovány přímo v aplikaci na iPad® od možnosti úpravy vyvážení bílé
a barevných tónů až po úpravu dynamického rozsahu.

Software DPP Express umožňuje zobrazit fotografie s použitím „Perceptual quantization“, HDR formátu, který cílí na velká filmová studia. Software dává možnost editování a zobrazování vysoce kvalitních fotografií s širokým dynamickým rozsahem.

 

Hlavní vlastnosti Digital Photo Professional (DPP) Express:

 • Nový formát RAW – kompatibilní s CR3
 • Jednoduché a intuitivní použití UI/UX skrze dotykové ovládání
 • Mnohonásobná historie úprav jednoho souboru
 • Umožňuje zobrazit fotografie s použitím „Perceptual quantization, nového HDR formátu zacíleného na filmaře a filmová studia
 • K použití na iPad®
 • Lze používat spolu s aplikací Camera Connect

 

Od pořízení fotografie k tisku

Canon dnes posiluje nabídku celistvého řešení od pořízení fotografie k jejímu tisku novým tiskovým softwarem. Při použití nového softwaru Professional Print & Layout můžete vytisknout vysoce kvalitní fotografie editované skrze Digital Photo Professional při zachování všech vlastností (barevnost, ostrost). Součástí softwaru je nová tisková funkce DPRAW, která umožňuje tisk ve vysokém rozlišení. Tato funkce má schopnost načíst datové soubory DPRAW a zobrazit tak přesnou reprodukci ostrosti detailů a textur, jak to fotograf sám zamýšlel. Tento způsob tisku dodává výtiskům dojem 3. dimenze.

Software také obsahuje novou funkci HDR tisku, která umožňuje reprodukovat nejvýraznější momenty fotografií v plné kvalitě.  Použitím funkce Exhibition Lighting Optimisation mohou být tisky vytvořeny tak, aby dosáhly rozšířeného dynamického rozsahu v kombinaci s jasnými světly například v galeriích či na výstavách.

 

Hlavní vlastnosti Professional Print & Layout:

 • Pomůže vám reprodukovat svět tak, jak jej sami vnímáte
 • Precizní barevná reprodukce
 • Ostrost v každém detailu
 • Přesné a jemné tóny na každém detailu fotografie

 

Zaměřen na systém EOS R, Canon vyvinul široké portfolio nových nástrojů, vytvořených na základě potřeb profesionálních fotografů a filmařů budoucnosti a tím opět rozšířil svět zobrazovacích technologií – přístroj EOS R, nové objektivy RF a jejich příslušenství otevírají nové možnosti kreativního fotografování. Nový EF-M 32mm f/1.4 STM – inovativní objektiv s ohniskovou vzdáleností 32mm v rámci systému EOS M– a EF 400mm f/2.8L IS III USM a EF 600mm f/4L IS III USM, dva revoluční, lehké profesionální super teleobjektivy zajišťují že fotografové a filmaři mají přístup k těm nejkvalitnějším prostředkům skrze které mohou vyprávět své příběhy.

 

100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!