WU-1a bezdrátový adaptér

 

Bezdrátový adaptér, díky kterému lze propojit kompatibilní fotoaparát Nikon s dalšími zařízeními prostřednictvím Wi-Fi sítě.

Dostupnost: není skladem
Doprava již od 149 Kč
1 590 Kč s DPH
1 314 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nikon WU-1A adaptér pro bezdrátový přenos.

- Nikon WU-1a je bezdrátový adaptér, díky kterému lze propojit fotoaparát Nikon s dalšími zařízeními prostřednictvím Wi-Fi sítě.
- Díky tomu lze okamžitě posílat fotografie nebo videa do různých "chytrých" zařízení, jako jsou mobilní telefony a tablety (platformy Android, iOS).
- Nikon WU-1a umožňuje navíc prostřednictvím smartphonu nebo tabletu ovládat spoušť fotoaparátu na dálku.
- Nikon WU-1a je napájen přímo z fotoaparátu a není napájen žádnými dalšími bateriemi.
- Ovládání fotoaparátu z jiných zařízení je možné díky softwaru Wireless Mobile Adapter Utility, který je ke stažení zdarma.
- Firmware adaptéru lze jednoduše aktualizovat přímo ze smartphonu či tabletu.

Kompatibilita:
Nikon Df
Nikon D3200
Nikon D3300
Nikon D5200
Nikon D7100
Nikon Coolpix P520
Nikon Coolpix A
Nikon Coolpix P7800
Nikon 1 S2

*****

Propojení přes Wi-Fi — nyní můžete mít ve svém chytrém telefonu skutečně skvělé velké snímky.

Pomocí bezdrátového adaptéru WU-1a můžete automaticky odesílat skvělé velké snímky do chytrého telefonu nebo tabletu a rovněž můžete použít chytrý telefon jako dálkovou spoušť svého kompatibilního fotoaparátu Nikon.
Díky jednoduše použitelné aplikaci můžete také pořízené snímky ihned sdílet.

- Snadný přenos: Fotografie lze z kompatibilního fotoaparátu ihned stáhnout do kompatibilního chytrého telefonu jak ihned v okamžiku pořízení, tak později z SD karty. Poznámka: Fotografie se nejprve uloží na SD kartu a pak se stáhnou do připojeného telefonu.
- Snadné sdílení: Jednotlivé obrázky nebo jejich skupiny lze sdílet pomocí aplikací v chytrém telefonu e-mailem, multimediálními zprávami nebo odesláním na blog nebo do sociálních sítí — jako každý jiný obrázek ve vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Poznámka: Aplikace Wireless Mobile Adapter utility neumožňuje prohlížení videí, avšak videa lze přehrávat tak, že ťuknete na ikonu videa na obrazovce a vyberete vhodnou aplikaci ze seznamu přehrávačů videa.
- Bezdrátový adaptér WU-1a využívá standard Wi-Fi 11b/g/n.
- Fotografování přes Wi-Fi: Spoušť fotoaparátu lze ovládat na dálku pomocí kompatibilního chytrého telefonu - pomocí náhledové funkce fotoaparátu Live View lze na chytrém telefonu zvolit požadovanou kompozici scény. Poznámka: Chytrý telefon lze využít jako dálkovou spoušť fotoaparátu, maximální dosah může být až 15 m; chytrým telefonem nelze vzdáleně měnit nastavení fotoaparátu.


Bezdrátový adaptér WU-1a umožňuje navázat bezdrátové spojení mezi určenými digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon a „chytrými“ mobilními zařízeními. Adaptér lze použít k přenosu snímků a videosekvencí přímo do telefonu smartphone nebo tabletu, resp. k dálkovému ovládání jednooké zrcadlovky pomocí „chytrého“ zařízení.

Tato funkce vyžaduje před použitím nainstalování softwaru Wireless Mobile Adapter Utility do chytrého zařízení. Software je kompatibilní s chytrými zařízeními využívajícími operační systém Android  - smartphony (platforma 2.3 nebo novější) a tablety (platforma 3.0 nebo novější). Od podzimu 2012 je k dispozici rovněž verze kompatibilní s operačním systémem iOS.

Adaptér umožňuje bez ohledu na to, kde se nacházíte, bezproblémově přenášet snímky: nemusíte se připojovat k externímu přípojnému bodu Wi-Fi a adaptér je napájen z fotoaparátu. Ať již chcete odesílat snímky a videosekvence na „chytré“ zařízení pro možnost jejich sdílení nebo je přenášet z důvodu uvolnění místa na paměťové kartě ve fotoaparátu, můžete tak činit zcela jednoduše.

Adaptér rovněž umožňuje dálkově ovládat jednooké zrcadlovky. Jde o praktické příslušenství například v případech, kdy chcete pořídit autoportrét nebo před fotografováním zkontrolovat obraz na rozměrnějším monitoru tabletu.

- Kompaktní bezdrátový mobilní adaptér pro digitální jednooké zrcadlovky vybavený připojením Wi-Fi. Umožňuje přímé propojení digitální jednooké zrcadlovky Nikon a telefonu smartphone nebo tabletu.
- Napájení prostřednictvím fotoaparátu: nejsou nutné baterie.
- Snadný přenos dat: vysoce kvalitní snímky a videosekvence lze odesílat přímo z fotoaparátu na „chytré“ zařízení pro možnost jejich sdílení prostřednictvím sociálních sítí, přenos na webové servery pro sdílení a archivaci nebo pro odeslání e-mailem.
- Dálkové ovládání fotoaparátu: adaptér WU-1a umožňuje ovládat fotoaparát prostřednictvím „chytrých“ zařízení. Ideální příslušenství pro autoportréty a skupinové snímky.
- Možnost zobrazení snímků a tvorby kompozice na monitoru „chytrého“ zařízení: při dálkovém ovládání fotoaparátu lze použít telefon smartphone nebo tablet ke kontrole snímků, resp. využít výhod většího monitoru tabletu pro získání kvalitnější kompozice.
- Snadné zálohování: uvolnění místa na paměťové kartě ve fotoaparátu uložením snímků a videosekvencí do „chytrého“ zařízení.
- Kompatibilita: adaptér WU-1a v současnosti podporuje operační systém Android 2.3 (a novější) pro telefony smartphone a operační systém Android 3.0 pro tablety.
- Software: na webových stránkách Android Market je k dispozici zdarma ke stažení software Wireless Mobile Adapter Utility pro „chytrá“ zařízení.
- Jednoduché aktualizace firmwaru: firmware lze snadno aktualizovat pomocí „chytrého“ zařízení.

*Specifikace a kompatibilita:
OS: Smartphony - Android 2.3, 3.x, 4.x. Tablety - Android 3.0 nebo novější. iPhone a iPad - iOS 5.1 nebo 5.1.1.
WiFi: 11b/g/n (přibližný maximální dosah 10 - 15 m).
Bezdrátový adaptér je kompatibilní s fotoaparáty Nikon D3200, D5200, D7100, Coolpix P520, Coolpix A.
Před použitím bezdrátového adaptéru WU-1a připojenému ke kompatibilnímu fotoaparátu Nikon musí být na chytré zařízení nainstalována aplikace Wireless Mobile Adapter Utility.
Aplikaci ve verzi pro smartphony s OS Android (2.3 nebo novější) a tablety (3.0 nebo novější) lze stáhnout bezplatně z Obchodu Google (Google Play).
Aplikaci ve verzi pro platformu iOS (5.1 nebo 5.1.1.) lze stáhnout bezplatně z online obchodu iTunes.

Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google Inc.
iPhone, iPad a iTunes jsou zapsané ochranné známky společnosti Apple Inc.

 


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!