Tokina 24-70mm f/2,8 AT-X PRO FX pro Canon

 

Kvalitní základní objektiv s výbornou světelností f/2,8 určený pro zrcadlovky se snímačem formátu Full-frame. Dech beroucí optický design používá pro dosažení vynikajícího kontrastu, ostrosti a korekci sférické aberace tři přesné lisované asférické skleněné prvky. Spolu s vynikající optikou je objektiv vybavený rychlým a tichým AF motorem s SDM (Silent Drive-Module).

Prodej ukončen

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Dech beroucí optický design používá pro dosažení vynikajícího kontrastu, ostrosti a korekci sférické aberace tři přesné lisované asférické skleněné prvky (G04, G09 a G15). Jeden z těchto prvků, G09 je poměrně výjimečný a obtížný na výrobu. Jedná se o prvek velkého průměru vyrobený ze skla SD (Super-Low Dispersion). Optická stavba a použití SD prvků má za následek rovnoměrné osvětlení celého snímacího prvku. Optická stavba Tokiny 24-70 mm zahrnuje tři skleněné SD (Super-Low Dispersion) prvky G09, G10(FK01) a G14(FK03) v zadní skupině pro snížení chromatické aberace. Celková optická konstrukce poskytuje maximální rozlišení odpovídající nastupujícím 50 megapixelovým DSLR fotoaparátům.

Velká světelnost, f/2,8, usnadňuje použití objektivu ve zhoršených světelných podmínkách s jistou flexibilitou volby rychlosti závěrky.

Spolu s vynikající optikou je objektiv vybavený rychlým a tichým AF motorem s SDM (Silent Drive-Module). Mezi objektivy Tokina patří AT-X 27-70 mm k jednomu z nejtišších a nejrychlejších AF objektivům.

Mechanismus pro rychlé přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním:
Mechanismus One-touch Focus Clutch umožňuje rychlé přepínání mezi AF a MF zaostřováním pouhým posunem zaostřovacího kroužku směrem dopředu a dozadu.

Technické údaje

Bajonet / typ Canon
Délka objektivu [mm] 107,5
Hmotnost objektivu [g] 1 010
Max. vnější průměr objektivu [mm] 89,6
Nejkratší vzdálenost zaostření [m] 0,38
Optická soustava - čočky / skupiny 15/11
Počet lamel clony 9
Poměr zvětšení pro makro 1:4,73
Průměr filtru [mm] 82
Sluneční clona BH 822
Rozsah clonových čísel f/2,8 ~ f/22
Úhel záběru 34,49° ~ 84,20 °
Formát Full Frame


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!