TOKINA 35/2,8 DX AT-X Macro pro Nikon

 

TOKINA 35/2,8 DX AT-X Macro pro Nikon

Prodej ukončen

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Objektiv Tokina AT-X 35mm f/2,8 PRO DX vyniká hned několika vlastnostmi: světelností, kvalitními antireflexními vrstvami, systémem vnitřního zaostřování a pohotovým přepínáním zaostřování. Objektiv má měkčí kresbu při plném odclonění, ale již zacloněním o jedno clonové číslo se tento nedostatek napraví.

Ohnisko objektivu 35mm (56mm, ekv. 135) je všestranně využitelné. Odpovídá vnímání lidského zraku. Světelnost objektivu f/2,8 poskytuje minimální hloubku ostrosti a ve zhoršených světelných podmínkách umožňuje dosažení ostrých snímků. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 14mm a poměr zvětšení je 1:1. Na objektivu je umístěn zámek limitující rozsah ostření. To proto, aby se předešlo zbytečnému přeostřování z nejkratší vzdálenosti až po nekonečno ve chvílích, kdy se tento plný rozsah nevyužívá, a tím by ono přeostřování bylo jen zbytečnou ztrátou času. Tento rozsah je rozdělen na dvě části. První část, která je s jemným odstupňováním zaměřena na zaostření od 0,14m ? 0,16m a druhá fáze ostřící od 0,16m až po nekonečno.

One Touch Focus Clutch je systém pohotového přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním pomocí posuvného prstence pro zaostřování. V praxi proto stačí jediný rychlý a krátký pohyb zaostřovacího prstence směrem od těla nebo k tělu fotoaparátu. Systém vnitřního zaostřování, využívající vzájemného pohybu optických členů uvnitř objektivu, poskytuje tiché a pohotové reakce při zachování stejné konstrukční délky. Přední obruba objektivu se neotáčí. Průměr filtrového závitu je 52mm. Zorný úhel 43 stupňů.

Technické specifikace:
-ohnisková vzdálenost 35mm ( 56mm ekvivalent kinofilmu)
-světelnost objektivu: F/2,8
-nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,14m (od roviny snímače)
-zorný úhel objektivu je 43stupňů
-průměr filtrového závitu: 52mm
-bajonet: Canon EF
-tělo z odolných materiálů
-rozměry a váha: 60,4mm x 73,2mm a 340g.


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!