Olympus M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4,0 IS PRO

 

kompaktní teleobjektiv s velkou ohniskovou vzdáleností ocení profesionální sportovní fotografové i ornitologové. Objektiv je prachotěsný a odolný vůči stříkající vodě, poskytuje velmi rychlé AF zaostřování i možnost manuálního doostření. Je vybaven výkonnou, v objektivu zabudovanou dvouosou stabilizací obrazu, spolupracující s oceněným systémem stabilizace obrazu zabudovaným ve fotoaparátech Olympus. Výsledkem je dokonalá ostrost snímků pořízených z ruky.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
71 690 Kč s DPH
59 248 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Kompaktní super-tele-objektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm f/4 IS PRO je prvním výměnným objektivem s vestavěným stabilizátorem, který při spárování s fotoaparáty Olympus OM-D E-M1 (verze firmware 4.0) nebo E-M5 Mark II ( verze firmware 2.0) pracuje v dokonalé harmonii a využívá možností 5-osé stabilizace kompenzující až 6 EV kroků. Objektiv lze účinně použit i s dalšími fotoaparáty, protože stabilizační mechanismus v objektivu kompenzuje EV kroky.

Délka 227 mm a hmotnost pouhých 1 270 g dovoluje nejen transportovat objektiv v příručním zavazadle či batohu, ale především pohodlné fotografování z ruky. Přes své kompaktní rozměry je hermeticky uzavřen v 17 místech a spolehlivě pracuji i v mínusových teplotách (-10 ° C). Stějně tak je objektiv vytěsněn vůči stříkající vodě a prachu, čímž dovoluje fotografovat v nejnáročnějších podmínkách.

V optické soustavě jsou zahrnuty tři Super ED členy, jeden refrakční člen s velmi vysokým indexem lomu a další tři refrakční členy s vysokým indexem lomu, které snižují optické a barevné vady, které se u teleobjektivů běžně vyskytují. Antireflexní vrstvy ZERO s Nano vrstvami účinně potlačují výskyt rušivých reflexí i parazitních paprsků.

Objektiv je vybaven velmi tichým a pohotovým AF motorem i přepínáním mezi AF a MF ostřením. Automatické zaostření lze urychlit i výběrem rozsahu ostření mezi 1–4 m a 4 m–nekonečno. Minimální vzdálenost zaostření je 1,15 m od frontálního členu a poměr zvětšení 0,48×. V kombinaci s 1,4× M.ZUIKO Digital MC-14 telekonvertorem lze prodloužit ohniskovou vzdálenost na 840 mm a zachytit tak všechny krásy přírody ve vysokém rozlišení. Poměr zvětšení se změní na 0,67× při zachování stejné minimální vzdálenost ostření.

Ohnisková vzdálenost: 600 mm
Světelnost: 4,0
Minimální zaostřovací vzdálenost: 140 cm
Konstrukce objektivu: 17 členů v 10 skupinách
Max. zvětšení: 0,48 x
Velikost filtru: 77 mm
Hmotnost (bez stativového adaptéru): 1270 g


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!