Nissin MF18 (Nikon)

 

Kruhový makroblesk s podporou TTL komunikace, určený pro fotoaparáty Nikon.

Dostupnost: skladem
DOPRAVA ZDARMA
8 690 Kč s DPH
7 182 Kč bez DPH

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Nissin MF18 kruhový makroblesk

Unikátní režim Fine Macro
Revoluční technologie Fine Macro umožňuje přesné dávkování světla záblesku od 1/128 do 1/1024 plného výkonu (v krocích po 1/6 EV) pro dosažení maximální přesnosti osvětlení. Při použití manuálního režimu lze nastavovat osvětlení od plného výkonu do 1/64 plného výkonu v krocích po 1/3 EV. Tento režim pomáhá dosahovat konzistentních výsledků při pořizování komplikovaných snímků.

Konstrukce výbojky blesku
Pro dosažení rovnoměrného osvětlení jsou použity trubicové výbojky. Výkon záblesku lze nastavovat podle světelných podmínek nezávisle pro obě strany blesku.

Rozšiřitelná hlava blesku
Kruhovou hlavu blesku lze přizpůsobit pro nasazení na objektivy s filtrovým závitem o průměru 49 až 82 mm. Rozšířením hlavy blesku lze eliminovat problém vinětace a zastíněných okrajů snímků při pořizování makrosnímků. Součástí dodávky blesku jsou redukční kroužky v průměrech 52, 58, 62, 67, 72 a 77 mm (redukční kroužky o průměru 49, 55 a 82 mm lze zakoupit samostatně).

Bezdrátový režim TTL
Bezdrátový režim TTL nabízí multifunkční dálkové ovládání blesků. Blesk MF18 lze použít jako blesk Master pro ovládání blesků Slave skupin A a C* včetně nastavení korekce expozice v rozmezí ±3 EV. Tento režim lze perfektně kombinovat s blesky Di866 Mark II / Di 622 Mark II, MG8000, i700A i40, i60A a originálními blesky Canon/Nikon pro dosažení většího množství světelných efektů.

*V bezdrátovém režimu TTL je skupina C používána v režimu Slave a lze nezávisle nastavovat korekci zábleskové expozice. Blesk MF18 podporuje skupiny A a C pouze v režimu Slave.

Klíčové vlastnosti
Barevný, uživatelsky přívětivý displej se snadno čitelnými údaji a automatickou změnou orientace zobrazení.

Orientace indikací na displeji se mění automaticky v závislosti na aktuální poloze fotoaparátu a obsahuje šest základních ikon uživatelského rozhraní pro maximální přehlednost – blesk zobrazuje ikony plně automatického režimu Auto, režimu TTL, bezdrátového režimu TTL (Master), režimu Fine Macro, manuálního režimu a režimu uživatelských nastavení.

Podporované funkce
Podpora systému řízení zábleskové expozice Canon E-TTL/E-TTL II, Nikon i-TTL a Sony ADI/P-TTL.

Automatický režim
Záblesková expozice je řízena automaticky fotoaparátem.
Režim TTL
Záblesková expozice je řízena automaticky fotoaparátem, ale navíc je k dispozici korekce zábleskové expozice.
Bezdrátový režim
Tento režim se používá jako režim Master pro ovládání blesků Slave ve skupinách A a C; režim podporuje blesky Canon, Nikon a Sony.
Režim Fine Macro
Umožňuje nastavovat výkon záblesku v rozmezí 1/128 až 1/1024 plného výkonu v krocích po 1/6 EV.

Modelovací osvětlení LED
Pomocné LED osvětlení s nastavitelným výkonem usnadňuje zaostření fotografovaného objektu. Díky nastavitelnému výkonu, který odpovídá nastavení výkonu pravé a levé strany blesku, lze rovněž posuzovat kontrast výsledného osvětlení zábleskem.

Nastavení My TTL
TTL řízení zábleskové expozice je přesně kalibrováno podle standardů společnosti Nissin. Je-li však třeba výchozí hodnotu expozice přizpůsobit určité úrovni, lze tak provést v rozmezí ±3 EV v krocích po 1/3 EV.

Rychle výměnný zásobník na baterie
Zásobník na baterie blesku MF18 je BM01. Tento praktický zásobník na baterie umožňuje vložení všech čtyř tužkových baterií AA ve stejném směru a je upraven tak, aby bylo možné baterie vložit i za nízké hladiny osvětlení správným způsobem.

Prostor s konektory pro externí zařízení
Konektor pro externí zdroj energie
Blesk MF18 podporuje externí zdroj Nissin Power Pack PS8.

Kontakt X
Blesk MF18 je vybaven konektorem s kontaktem X pro synchronizaci pomocí standardního synchronizačního kabelu pro připojení blesku.

Servisní port USB
Blesk MF18 je vybaven portem USB pro aktualizace firmwaru. (Nelze provádět uživatelsky.)

Synchronizace na druhou lamelu a synchronizace s krátkými časy závěrky
Při použití synchronizace na druhou lamelu odpaluje blesk záblesky bezprostředně před zavřením závěrky. Pomocí této funkce lze v kombinaci s dlouhými časy závěrky dosáhnout při fotografování pohyblivých objektů s vlastním zdrojem světla zobrazení světelných čar vzniklých pohybem objektu správně ve směru pohybu tohoto objektu. Při použití blesku za denního světla je k dispozici také synchronizace s krátkými časy závěrky.

* K dispozici pouze v režimu TTL

Redukční kroužky
Blesk MF18 lze nasadit na objektivy s filtrovým závitem o průměru 49 až 82 mm. Balení blesků verze pro Canon a Nikon obsahuje redukční kroužky o průměru 52, 58, 62, 67, 72 a 77 mm. Verze Sony je vybavena kroužky 49, 55, 62 67, 72 a 77  mm.
Kroužky lze zakoupit samostatně. I v průměu 82 mm.

Aktualizace Firmwaru
Máte obavy, že váš blesk nebude nadále kompatibilní při uvedení nových modelů fotoaparátů na trh? Pro blesky Nissin je dostupná služba aktualizace firmwaru. Aktualizaci není možné provádět uživatelsky. Tato služba je zpoplatněna.

Manuální režim
Umožňuje nastavovat výkon záblesku v rozmezí plného výkonu až 1/64 plného výkonu v krocích po 1/3 EV.
Uživatelská nastavení
Nastavení blesku lze uživatelsky přizpůsobit.


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!