Fujifilm FinePix XP130

 

Vyberte barvu:
Poslední kusy za akční cenu!

Nový model odolného outdoorového fotoaparátu, který se pyšní 16,4 MPx CMOS snímačem a velkým 3" LCD displejem v kompaktním těle s hmotností jen pouze 207g. Díky vylepšené odolnosti je vodotěsný až do hloubky 20m, je odolný také vůči pádu, mrazu i prachu. Tento šikovný fotoaparát je vybaven řadou výkonných funkcí a bezdrátovým připojením Wi-fi pro snadné sdílení a dálkové ovládání fotoaparátu smartphonem nebo tabletem.

Prodej ukončen

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Vyztužené kovové tělo je odolné vůči mnoha nepříznivým vlivům – ve vodě odolá ponoru do 20 m, mrazu až –10°C, prachu i pádu až z 1,75 m. Frontální člen objektivu i 3" LCD monitor s rozlišením 922 tisíc bodů jsou chráněny tvrzenou vrstvou. Displej je opatřen antireflexní povrchovou úpravou zajišťující vynikající viditelnost i v silném slunečním světle. Jas LCD displeje se automaticky mění dle světelných podmínek. Zachovává tak optimální viditelnost a brání zbytečnému vybíjení baterie.

Fotoaparát FinePix XP130, který je ideální pro snowboarding, lyžování, jízdu na horském kole a další venkovní volnočasové aktivity (vyhovuje normám IP68). To znamená, že je vodotěsný do 20 metrů, vydrží pád z výšky až 1,75 m, bude fungovat i v teplotách od -10 °C a je prachuvzdorný, takže nemůže dojít k vniknutí prachu nebo písku. Další ochranu před vnějšími vlivy zajišťuje dvojitý uzamykací mechanizmus na přihrádce baterie/paměťové karty, který zabraňuje náhodnému otevření; navíc je k dispozici přední grip a místo na palec, které poskytují komfortní manipulaci.

Při návrhu ovládacích tlačítek byla zohledněna optimální velikost i umístění, aby bylo možné fotoaparát pohodlně používat například i v rukavicích při lyžování. V přední části fotoaparátu je dostatek místa pro pevný úchop, aby se usnadnilo ovládání jednou rukou. Pro zajištění robustnosti je prostor pro baterii zajištěn dvojitým zámkem.

FUJIFILM FinePix XP130Objektiv Fujinon s 5× optickým zoomem (28 – 140 mm ekv. 135, f/3,9 – 4,9, makro od 9 cm) poskytuje plný komfort v situacích, kdy jsou fotografovány široké krajinné scenérie, živý pouliční ruch, i vzdálené objekty. Rozsah optického zoomu lze zdvojnásobit na 10× pomocí technologie inteligentního digitálního zoomu společnosti Fujifilm, přičemž funkce optické stabilizace obrazu zaručuje, že budou minimalizovány vlivy roztřesení fotoaparátu.

Na tvorbě snímku se rovným dílem podílí objektiv i 16,4 Mpx BSI CMOS (1/2,3"). Ve spojení s výkonným procesorem poskytuje fotoaparát kvalitní snímky s vysokou rychlostí; fotografie pořizuje rychlostí až 10 sn./s v plném rozlišení až do neuvěřitelných 60 sn./s ve sníženém rozlišení (2 megapixely). Uživatelé mohou těchto bleskových rychlostí rychle a snadno využít díky vyhrazenému tlačítku sekvenčního snímání na zadní straně fotoaparátu. Navíc je k dispozici funkce intervalového snímání, která automaticky aktivuje spoušť v pravidelných intervalech definovaných uživatelem. Pořízené snímky jsou v obrazovém formátu JPEG ukládány na paměťové karty typu SDHC/SDXC/SD.

Režim Action Camera přemění objektiv fotoaparátu XP130 na fixní 18 mm objektiv a umožňuje vám snímání i bez použití rukou. Fotoaparát si můžete upevnit na své tělo nebo sportovní vybavení, a získat tak snímky přímo z centra dění. V režimu Action Camera se automaticky vypne zadní LCD displej, aby se prodloužila doba záznamu.

fujifilm xp130

Další všestranné možnosti pořizování snímků nabízí režim rozpoznání scény, který rychle rozpozná snímanou scénu a optimalizuje zaostření, expozici a rychlost závěrky pro dosažení co nejlepšího výsledku. Akční možnosti fotoaparátu XP90 podtrhují také funkce podvodního fotografování a podvodního makra.

Další kreativitu nabízí 11 funkcí pokročilých filtrů (viz seznam níže); k dispozici je i funkce zpracování více snímků, která slouží k pořízení dvou nebo více snímků pro vytvoření snímku s velkým dynamickým rozsahem (HDR), který zachovává detaily v tmavých i světlých oblastech. A konečně funkce Motion Panorama 360° poskytuje možnost zachytit úchvatné panoramatické snímky jediným stisknutím tlačítka.

FUJIFILM FinePix XP130Fotoaparát Fujifilm FinePix XP130 disponuje videosekvencí ve Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) při rychlosti snímání až 60 políček/vteřinu. Navíc nabízí funkci rozpoznání scény pro optimální nastavení a pokročilé filtry pro vytváření poutavých efektů. Šum větru - častý problém při nahrávání venkovního videa - je potlačen díky nastavení větrného filtru. Samotné nahrávání filmů je jednoduché díky vyhrazenému tlačítku videa a dokonce jsou k dispozici některé editační funkce přímo ve fotoaparátu, včetně střihu videa pro odstranění nežádoucích částí a spojování videosekvencí, které sloučí samostatné videosekvence do jednoho souboru.

Cinemagraph je zcela nový fotografický přístup, který vytváří snímky na rozhraní mezi fotografií a videozáběrem, aby více připoutal pozornost diváků. S XP130 můžete natočit video o délce až 5 sekund a rozhodnout, které součásti snímků se budou s pomocí Cinemagraphu pohybovat. Kontrast mezi pohyblivými částmi a zbytkem snímku dokáže mimořádně zvýraznit hlavní motiv.

Časosběrné nahrávání automaticky pořizuje libovolný počet snímků ve stanovených intervalech. Ty mohou být nastaveny po 15, 30 a 60 sekundách nebo 5 a 10 minutách.

FUJIFILM FinePix XP130Další funkcí je Time-Lapse Video, díky níž fotoaparát snímky exponované v rámci časosběrné série převádí automaticky do video formátu. Ať už uživatel fotografuje proměny přírody nebo statickou scénu, jako je západ slunce a květy v rozpuku, může si vybrat mezi 10, 30 a 60 snímky za sekundu a třemi úrovněmi rozlišení, včetně full HD.

Natáčení videa je snadné díky samostatnému ovládacímu tlačítku. Přímo ve fotoaparátu lze použít i některé editační funkce, včetně stříhání (Movie Trimming) pro rychlé odstranění nežádoucích sekvencí nebo spojování několika videí do jednoho (Movie Join).

Nežádoucí šumění větru - častý problém u outdoorových videonahrávek - je potlačen díky funkci Wind Filter.

Režim Motion Panorama 360° slouží k vytvoření působivých panoramatických záběrů.


Model XP130 obsahuje řadu pokročilých filtrů pro zdůraznění uměleckého záměru fotografa. Po zvolení funkce Advanced Filter může uživatel zvolit jedno z 11 nastavení: Toy Camera, Miniature, Pop Color, Cross Screen, High Key, Low Key, Dynamic Tone, Soft Focus, Fisheye, Partial Color a Sketch. Během natáčení videa je k dispozici 7 filtrů: Toy Camera, Pop Color, High Key, Low Key, Fisheye, Partial Color a Sketch.

 

 • FUJIFILM FinePix XP130časovač pro pořizování snímků v nastavených intervalech 10 minut, 5 minut, 60 sekund, 30 sekund a 15 sekund 
 • funkce Time-Lapse Video, která automaticky převádí sekvence snímků na video
 • různé snímkovací frekvence (10, 30 pro všechny rozlišení videa včetně FHD, 60 sn./s)
 • výkonná otická stabilizace i při digitálním zoomu
 • kvalitní 3.0 palcový LCD monitor s 920K pixelů - antireflexní vrstvy, automatické nastavení jasu podle okolních podmínek
 • snadné použití a ovládání i v rukavicích
 • bezdrátová funkce pomocí aplikace Fujifilm Camera Remote - možnost plně ovládat fotoaparát pomocí telefonu, včetně náhledového displeje, jednoduché sdílení a ukládání do telefonu
 • vestavěný filtr hluku větru
 • jednoduchá editace videí přímo ve fotoaparátu
 • režim burst se samostatným tlačítkem (sekvence fotografií) až 10 sn./s při plném rozlišení a ještě rychlejší Advanced Burst, schopný zachytit až 60 fotografií za sekundu - snížené rozlišení
 • vestavěná Wi-Fi pro dálkové ovládání, sdílení fotografií, videí i tisk

 

Funkce Remote Shooting slouží k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí smartphonu nebo tabletu. Takto lze aktivovat spoušť nebo měnit ohniskovou vzdálenost. Fotograf může být mimo fotoaparát, ale stále jej ovládat, což je užitečné například u skupinových snímků, autoportrétů a populárních selfíček nebo u nočních scén.

Další usnadnění při pořizování snímků zajišťuje funkce automatického výběru scény Scene Recognition, která dokáže velmi rychle vyhodnotit podmínky fotografování a podle toho optimalizovat ostření, expozici a rychlost závěrky pro co nejlepší výsledek. K dispozici jsou dále funkce pro fotografování pod vodou a pro podvodní makro záběry.

Fotoaparát je kromě klasického USB 2.0 slotu vybaven i HDMI výstupem. Fotoaparát je napájen akumulátorem NP-45A, jehož kapacita je 220 snímků na jeden nabíjecí cyklus (dle normy CIPA).

FUJIFILM FinePix XP130

Fotoaparát FinePix XP130 je vybaven bezdrátovými funkcemi pro dálkové ovládání snímání. Stačí stáhnout a nainstalovat aplikaci Fujifilm Camera Remote, stisknout vyhrazené tlačítko Wi-Fi na fotoaparátu a uživatelé plně využít bezdrátové komunikace v síti LAN s fotoaparátem, přičemž není k dispozici jen dálková spoušť, ale i funkce ovládání zoomu pro doladění kompozice a nahrávání videa. Kromě dálkového ovládání snímání umožňuje bezdrátové připojení modelu XP130 uživatelů vybírat snímky nebo filmy k přenosu do smartphonu, tabletu nebo počítače. Snímky mohou být také z fotoaparátu odeslány rovnou do ojedinělé tiskárny Instax pro mobilní telefony a ihned vytištěny.

Nově instalovaná technologie Bluetooth® s nízkou spotřebou energie umožňuje automatický a okamžitý přenos snímků do smartphonů a tabletových zařízení. Chcete-li tuto funkci využít, potřebují uživatelé zdarma stáhnout aplikaci "FUJIFILM Camera Remote" do svého smartphonu nebo tabletového zařízení a následně snadno přenášet fotografie a videa. 

 


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!