Fujifilm FinePix X100F

 

Vyberte barvu:
Bonus AFOTO 2100kč

Nový, skvěle vybavený výkonný fotoaparát v retro designu s vysoce světelným širokoúhlým objektivm 23 mm f/2,0. Ve výbavě najdete mimo jiné nejmodernější APS-C snímače, rychlý obrazový procesore X-Processor Pro a rozšířený hybridní OVF/EVF hledáčke.

Prodej ukončen

MÁTE DOTAZ? RÁDI VÁM PORADÍME...

724 755 055

Porovnání s předchozím modelem X100T:

  • Volič korekce expozice má nyní polohu Command Dial (ovládací volič). Když volič nastavíte do polohy „C“, můžete ovládacím voličem na přední straně fotoaparátu měnit korekci expozice; rozsah korekce expozice se též rozšíří na ±5 dílků.

  • Páčka ostření se nachází na zadní straně těla fotoaparátu. Oblast zaostření můžete kdykoli přesunout pomocí joystickového ovládání v osmi směrech (nahoru/dolů, doleva/doprava a úhlopříčně).

FUJIFILM X100F

  • Model X100F má integrovaný volič ISO, který je zabudován do voliče doby expozice, který připomíná filmové fotoaparáty minulosti. Potřebujete-li rychle zkontrolovat nastavení ISO nebo clony, doby expozice nebo korekce expozice, nemusíte již fotoaparát zapínat.

  • Uspořádání zadní strany fotoaparátu bylo přepracováno tak, aby většina často používaných tlačítek a voličů byla soustředěna na pravé straně. To umožňuje rychle měnit nastavení fotoaparátu a zároveň jej pevně držet, aniž byste museli oddálit oko od hledáčku.

  • Počet snímků za sekundu byl u EVF zvýšen na 60 fps. Tato vysoká frekvence zůstává zachována i při slabém osvětlení, což usnadňuje cílení při fotografování v noci apod.

  • FUJIFILM X100FPočet bodů zaostření byl podstatně zvýšen ze 49 u předchozích modelů na současných 91 (až 325 bodů). Zhruba 40 % plochy snímku (středová oblast se 49 body zaostření) je pokryto pixely pro AF s fázovou detekcí, které tvoří oblast pro rychlou a přesnou fázovou detekci pro použití na nejrůznější scény.

  • Nastavitelné zvětšení elektronického dálkoměru, který se zobrazuje v podobě malého okénka v pravém dolním rohu optického hledáčku, zvyšuje přesnost při kontrole ostření. Funkce korekce paralaxy v reálném čase funguje jako doplněk vodicího rámečku v oblasti zaostření a usnadňuje cílení a ostření v režimu ručního ostření.

  • Model X100F dovádí základní parametry odezvy do naprosté dokonalosti. Náběh cca 0,5 s, interval fotografování 0,2 s** , zpoždění závěrky 0,01 s** a nejrychlejší AF 0,08 s zajišťuje, aby fotoaparát fungoval přesně podle záměru uživatele.

 

FUJIFILM X100FPřístroj vychází z předchozího modelu Fujifilm X100T, se kterým mnoho prvků sdílí. Oba dva jsou postaveny na základech dálkoměrných filmových fotoaparátů, s jejichž výrobou má Fujifilm dlouholetou tradici. Šasí je vyrobeno z tlakově litého hořčíku (na horní a dolní části těla) pro vysoce odolný a funkční design. 

Rozšířený rozsah ovládačů, modernizované tělo

Na vrchní části je umístěna spoušť, volič expozičního času, volič kompenzace expozice a sáňky pro externí systémový blesk, všechny další ovládací prvky jsou umístěny na zadní části, kromě přepínání režimu hledáčku EVF/OVF a clonového kroužku. Ty jsou umístěny v blízkosti objektivu či přímo na něm.

Fujifilm X100F nově dovoluje nastavit clonu po 1/3 krocích clonového kroužku a kompenzace expozice bylo rozšířena na ± 3 EV. Také ovládací páčka byla změněna na příkazový volič a prostřednictvím 4-pásmového regulátoru je zlepšena funkčnost. X100F je vybavena 7 nastavitelnými Fn tlačítky. Drážkovaní povrchu clonového kroužku, voliče rychlosti závěrky a korekce expozice usnadňuje jejich ovládání i s nasazenými rukavicemi.

Fujifilm X100F používá vylepšený Advanced Hybrid hledáček s elektronickým dálkoměrem, který umožňuje ostření i při použití mechanického dálkoměru. Současné zobrazení oblasti EVF na obrazovce optického hledáčku umožňuje přesné zaostření v reálném čase. Vše, co je třeba udělat, je otáčet zaostřovacím kroužkem a přenést předmět v oblasti EVF do středu hledáčku, princip zaostřování tak důvěrně známý z dálkoměrným fotoaparátů.

Záměna optického hledáčku za elektronický dálkoměr se provádí posunem spínací páky doleva. Funkce Focus Peak Highlight a Digital Split dovolují změnit nebo zvětšit oblast zaostření. Zorné pole (92%), tak poskytuje přesnější představuje o výsledném snímku a záběr může být komponován s větší jistotou. Tomu napomáhá i korekce paralaxi v reálním čase. Obnovovací frekvence 60 fps.

V hledáčku je možné vidět jak přirozený pohled, tak i odraz efektu aplikovaného na snímek (při zapnutí EVF), a to ještě před jeho pořízením. Obraz v hledáčku se zobrazí v plné míře při fotografování v horších světelných podmínkách a tmavých oblastech, jako jsou noční scény. Vše při výrazně nízké prodlevě displeje. Skrze hledáček lze nejen klasicky zaostřovat, ale také si v něm můžete prohlížet již pořízené snímky. Jak je to možné? V mechanismu je umístěno polopropustné zrcátko, kterým lze v případě potřeby přepnutím páčky nahradit zabudovaný 3" LCD monitor s vysokým rozlišením 1,04M.

Monofokální objektiv Fujinon Super EBC Coating 23 mm f/2,0 (35 mm ekvivalent kinofilmu, f/2,0, makro od 10 cm) se skládá z 8 prvků v 6 skupinách. Optická soustava zahrnuje speciální členy, které minimalizují optické vady. Výsledné snímky mají díky tomu bohatou škálu barevných odstínů a plný přenos kontrastu fotografované scény. Světelnost f/2,0 je jak přínosem v prostředí s nízkou intenzitou osvětlení, tak je i nositelem malé hloubky ostrosti, což dodá výslednému snímku na hloubce. Objekty umístěné mimo rovinu zaostření budou rozostřené a světelné zdroje získají příjemný bokeh.

Fotoaparát Fujifilm X100F je vybaven snímačem APS-C X-Trans CMOS III o rozlišení 24,3Mpx. Jeho unikátní uspořádání barevných filtrů efektivně minimalizuje moiré a nesprávné podání barev bez potřeby použití low pass filtru. Díky tomu může fotoaparát maximálně využít své rozlišení a pořídit snímek jasný a zřetelný v celé jeho ploše. 

FUJIFILM X100FDále je fotoaparát vybaven rychlým a přesným procesorem X-Processor Pro, jenž pohotově reaguje bez ohledu na to, co fotografujete. Procesor přijímá obrazové signály od snímače X-Trans CMOS III a získané informace zpracovává s rychlostí sobě vlastní, takže můžete pořizovat další snímky takřka bez prodlevy. Aby byl takovýto systém užitečný ve všech situacích bylo třeba docílit i pohotového AF zaostření. Inteligentní Hybrid Auto Focus automaticky přepíná mezi fázovou detekcí a kontrastním AF. V režimu kontinuálního snímání lze pořídit až 8 snímků za vteřinu (v plném rozlišení).

Standardní rozsah citlivosti 200–12 800 ISO lze v případě potřeby rozšířit až na 100–51 200 ISO, proto pokud se uživatel fotoaparátu rozhodne fotografovat v prostředí s nedostatek světla, nemusí se obávat, že odejde s nepořízenou. Pořízené snímky jsou zapisovány v obrazovém formátu JPEG či RAW ukládány na paměťové karty typu SD/SDHC.

Expoziční režimy

Fotoaparát Fujifilm Finepix X100F je určen především pro pokročilé fotografy, kteří dávají přednost vlastnímu nastavení před motivovými režimy. Pro ně je přístroj vybaven programovou automatikou (P), prioritou času (Tv) v rozmezí 30–1/32 000 sec., prioritou clony (Av) v rozsahu f/2,0–16, ale i plným manuálním nastavením (M) a kompenzací expozice +/-3 EV (v krocích po 1/3 EV).

Video v Full HD kvalitě (rozlišení 1 920 × 1 080) a stereofonním záznamem zvuku. Funkce Dynamic Rang Bracketing koriguje dynamický rozsah výsledného snímku v rozmezí 100–1 600 %. Režim Film Simulation napodobuje barevným podáním filmy značky Fujifilm, které si získali uznání profesionálním fotografů po celém světě. Na výběr je osm nastavení, mezi nimiž nechybí Velvia/Vivid (pro dramatické záběry s plnou barevnou saturací), PROVIA/Standard (pro klasickou „neutrální“ fotografii), Sepia (pro fotografie ve starém stylu, teplé tóny) a Black & White (pro dramatické monochromatické fotografie). V černobílém režimu lze navíc pracovat s trojicí barevných filtrů (červený, zelený a žlutý), které umožňují přesnější práci s tonalitou fotografií. Classic Chrome poskytuje tlumené tóny a hluboké podání barev pro nádherně dramatické obrazy.

Bezdrátové ovládání fotoaparátu a sdílení dat
FUJIFILM X100FNově vyvinutá aplikace "Remote FUJIFILM Camera" dovoluje zaostřit a exponovat prostřednictvím smartphonu nebo tabletu. Aplikace umožňuje zaostřit i nastavení expozice včetně rychlosti závěrky, clonu, kompenzaci expozice a citlivosti ISO. Též lze nastavit funkce jako je Film Simulation, samospoušť a blesk, zatímco "Touch AF" umožňuje zaostřit pomocí telefonu nebo tabletu.

Pořízené snímky můžete sdílet každý okamžik prostřednictvím e-mailu a sociálních sítí pomocí bezdrátového přenosu do telefonu. Není třeba zadat uživatelské jméno, heslo nebo změnit další složité nastavení; pouhým stiskem tlačítka lze přenášet vysoce kvalitní snímky do vašeho telefonu nebo tabletu, poté nahrát na svůj blog nebo sociální síť. Přenos až 30 snímků najednou.

Lokalizační údaje v fotoaparátu
Aplikace též umožňuje získat lokalizační údaje z vašeho smartphonu – snadno si tak připomenete, kde jste jej pořídili.

Fotoaparát je schopen pořídit přibližně 270 snímků na jedno nabití (EVF), 390 snímků při použití OVF hledáčku, takže uživatelé se mohou soustředit na vlastní fotografování a nemyslet na zbývající kapacitu akumulátoru NP-95.

Rozměry a hmotnost: 

126,5 × 74,8 × 52,4 mm / 469 g


100% zboží
z CZ distribuce
Nejlepší ceny
K vybraným produktům
slevové kupóny a dárky
Kamenné prodejny
2x v Brně
Jsme zkušení fotografové
Rádi vám poradíme!